statystyki

Prawa pacjenta w DPS-ach pod kontrolą

autor: Agata Szczepańska28.05.2019, 07:51; Aktualizacja: 29.05.2019, 10:29
Rzecznik ma też współpracować z placówkami sprawującymi całodobową opiekę w zakresie przestrzegania praw pacjenta – analogicznie jak ma to obecnie miejsce w przypadku podmiotów udzielających świadczeń zdrowotnych.

Rzecznik ma też współpracować z placówkami sprawującymi całodobową opiekę w zakresie przestrzegania praw pacjenta – analogicznie jak ma to obecnie miejsce w przypadku podmiotów udzielających świadczeń zdrowotnych.źródło: ShutterStock

Rzecznik praw pacjenta sprawdzi, czy pensjonariusze domów pomocy społecznej mają dostęp do świadczeń zdrowotnych. W razie nieprzestrzegania tego prawa będzie mógł wszcząć postępowanie.

Takie zmiany zakłada projekt nowelizacji ustawy o prawach pacjenta i rzeczniku praw pacjenta (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1318 ze zm.), umieszczony w wykazie prac legislacyjnych Rady Ministrów. Miałaby ona zostać przyjęta przez rząd jeszcze w tym kwartale.

Zmiany w emeryturach w 2019 r. >>>>>

Projekt powstał z inicjatywy Komitetu Społecznego Rady Ministrów oraz rzecznika praw pacjenta, który na problem ten zwracał uwagę jeszcze w zeszłym roku.


Pozostało jeszcze 84% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Polecane