statystyki

Prawa pacjenta w DPS-ach pod kontrolą

autor: Agata Szczepańska28.05.2019, 07:51; Aktualizacja: 29.05.2019, 10:29
Rzecznik ma też współpracować z placówkami sprawującymi całodobową opiekę w zakresie przestrzegania praw pacjenta – analogicznie jak ma to obecnie miejsce w przypadku podmiotów udzielających świadczeń zdrowotnych.

Rzecznik ma też współpracować z placówkami sprawującymi całodobową opiekę w zakresie przestrzegania praw pacjenta – analogicznie jak ma to obecnie miejsce w przypadku podmiotów udzielających świadczeń zdrowotnych.źródło: ShutterStock

Rzecznik praw pacjenta sprawdzi, czy pensjonariusze domów pomocy społecznej mają dostęp do świadczeń zdrowotnych. W razie nieprzestrzegania tego prawa będzie mógł wszcząć postępowanie.

Takie zmiany zakłada projekt nowelizacji ustawy o prawach pacjenta i rzeczniku praw pacjenta (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1318 ze zm.), umieszczony w wykazie prac legislacyjnych Rady Ministrów. Miałaby ona zostać przyjęta przez rząd jeszcze w tym kwartale.

Zmiany w emeryturach w 2019 r. >>>>>

Projekt powstał z inicjatywy Komitetu Społecznego Rady Ministrów oraz rzecznika praw pacjenta, który na problem ten zwracał uwagę jeszcze w zeszłym roku.


Pozostało 84% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Polecane