Spółka PZU Pomoc rusza z akcją bezpłatnego ubezpieczenia na czas wakacji dla dzieci, młodzieży i studentów - poinformował w poniedziałek na konferencji prasowej prezes PZU Paweł Surówka. Dodał, że ubezpieczenie obejmuje nieszczęśliwe wypadki (NNW), także te powstałe podczas uprawiania sportów.

Jak poinformowała w poniedziałek spółka "PZU Pomoc SA", rodzice lub opiekunowie mogą w firmie otrzymać dla dzieci do 18. roku życia bezpłatne ubezpieczenie od 20 czerwca do 1 września.

Zmiany w emeryturach w 2019 r. >>>>>

Dodano, że akcja „Wakacje z PZU. Bezpieczne Dziecko” obejmuje także pełnoletnich uczniów i studentów do 25. roku życia, którzy samodzielnie mogą przystąpić do ubezpieczenia.

Aby z skorzystać z bezpłatnego ubezpieczenia, należy wypełnić formularz deklaracji na stronie internetowej www.wakacjezpzu.pl i wyrazić zgodę na przetwarzanie danych.

Jak powiedział prezes grupy PZU Paweł Surówka podczas poniedziałkowej konferencji, największy polski ubezpieczyciel dba o bezpieczeństwo Polaków, dlatego proponuje "ochronę ubezpieczeniową wszystkim dzieciom w Polsce". Podkreślił, że to bezpłatna oferta.

"Polisa w PZU dla dziecka na całe wakacje działa 24 godziny na dobę na całym świecie" - tłumaczył prezes PZU Pomoc Grzegorz Goluch. Dodał, że osobom objętym ubezpieczeniem spółka gwarantuje usługi powypadkowe w Polsce, a w szczególności pomoc medyczną, transport medyczny czy pomoc rehabilitacyjną.