statystyki

Dodatkowa emerytura liczona proporcjonalnie. Dla niektórych

autor: Bożena Wiktorowska11.03.2019, 09:15; Aktualizacja: 11.03.2019, 09:52
pieniądze, kasa, banknoty, finanse

Pieniądze zostaną wypłacone ponad 9,72 mln świadczeniobiorcom (ok. 6,94 emerytów, 2,62 mln rencistów, w tym 282 tys. rencistów socjalnych). Koszt to ponad 10,7 mld zł.źródło: ShutterStock

Osoby, którym nie udało się uzyskać minimalnej emerytury, nie dostaną w maju 1100 zł. Wysokość ich wypłaty będzie proporcjonalna do pobieranego świadczenia

Do konsultacji społecznych został skierowany projekt ustawy o jednorazowym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów w 2019 r. Dokument przygotowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zakłada, że prawo do takiej wypłaty będą mieć wszystkie osoby pobierające renty i emerytury zarówno w systemie powszechnym, zaopatrzeniowym, jak i z KRUS.

13 emerytura? To nie jest odpowiedź na żaden problem emerytów >>>

Prawo do takiej formy wsparcia będą też mieć osoby pobierające emerytury pomostowe, świadczenia i zasiłki przedemerytalne, renty socjalne, nauczycielskie świadczenia kompensacyjne oraz inwalidzi wojenni i wojskowi. W razie zbiegu prawa do świadczeń, osobie uprawnionej przysługiwać będzie jedno jednorazowe świadczenie.

1100 zł jednak nie dla każdego emeryta i rencisty? Być może nie wszyscy dostaną wypłaty w równej wysokości >>>>


Pozostało 66% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (16)

  • Na taką POlskę pracowaleś?(2019-03-11 09:53) Zgłoś naruszenie 324

    Na Osiedlu na którym mieszkam młodzi pijaczkowie (znam z garaży gdzie urzędują) nie mają pracy/nie chcą - bo darmochę dostają a spracowani, styrani robotnicy idą do pracy abyś PiS miał czym dzielić .Opamiętajcie sie. Nazwa Prawo i Sprawiedliwość do czegoś zobowiązuje. .....

    Odpowiedz
  • Brawo PiS, tak trzymac(2019-03-11 10:16) Zgłoś naruszenie 185

    Brawo PiS, tak trzymac! ----- Lepiej przeciez dawac bankierom 500+ na dzieci co miesiac niz dac jednorazowo 1000 zl bardzo biednym seniorom. I slusznie. Przeciez nie wypada rzucac biedakom kosci do ogryzienia. To byloby wrecz niegrzeczne ze strony bogatych i dobrze ulozonych politykow i ich doradcow.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • 65+(2019-03-11 09:52) Zgłoś naruszenie 164

    A ci co mają 20.000,00 zł,10.000,00zł lub 6.000,00zł emerytury to też otrzymają dodatkową emeryturę w kwocie 1.100,00zł czy tylko na wniosek?Bo słyszę,że niektórzy z nich chcą zrezygnować.Czy mogą?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ciekawy(2019-03-11 13:57) Zgłoś naruszenie 164

    A opiekunowie dorosłych osób niepełnosprawnych żyjący za 620 zł na miesiąc też dostaną trzynastą pensję???????????

    Odpowiedz
  • Gosc(2019-03-11 10:07) Zgłoś naruszenie 132

    Ci co nie maja prawa sa uzaleznieni powinni dostawac bony na zywnosc,takim gotowki sie nie daje.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Brawo PiS, przeciez budzet by sie zawalil...(2019-03-11 10:26) Zgłoś naruszenie 124

    Brawo PiS, przeciez budzet by sie zawalil, gdyby wyplacono po 77 zl netto przez 12 miesiecy b. biednym seniorom.

    Odpowiedz
  • Brawo PiS...(2019-03-11 09:59) Zgłoś naruszenie 74

    Brawo PiS, tak trzymac. -------- Lepiej przeciez utrzymac Iloraz Malzenski dla bogatych /wspolne rozliczanie sie z malzonkiem/ niz dac pare groszy emeryckiej UNderclass. ----- Taka postawe rzadu nalezy tylko pochwalic, nieprawdaz?

    Odpowiedz
  • Gosc(2019-03-11 11:27) Zgłoś naruszenie 65

    A czy 13 dostaną również osoby pobierające tzw. matczyne emerytury?

    Odpowiedz
  • gość(2019-03-11 22:09) Zgłoś naruszenie 51

    13 EMERYTURA DLA WIELU OSÓB KTORE OTRZYMUJĄ EMERYTURY POWYŻEJ SREDNIEJ KRAJOWEJ I WYŻSZE, JAK TO SIĘ MA DO EMERYTUR MATEK NA EMERYTURZE EWK W KWOCIE 872.00ZL KTORE WYPRACOWALY SOBIE EMERYTURY I WYCHOWYWALY DZIECI CHORE I NIEPELNOSPRAWNE. TRUDNO TO POJĄĆ JAK. W POLSCE MOZNA TAKIE PRAWO I PRZEPISY USTALAC I JE WPROWADZAĆ

    Odpowiedz
  • polak(2019-03-11 20:28) Zgłoś naruszenie 51

    Emerytury muza byc bez podatków , a trzynasta emerytura w wysokości miesięcznego świadczenia emerytalnego , tak jak maja trzynastkę wszyscy urzędnicy mundurowi łącznie z dodatkami oraz powinny byc dodatkowe pieniądze na święta dla emerytów tak jak to otrzymują wszyscy urzędnicy, mundurowi, nauczyciele , samorządowcy itd !!

    Odpowiedz
  • do walki o godne życie(2019-03-11 20:07) Zgłoś naruszenie 52

    matki mające 1-3 i więcej dzieci, które pracowały nie dajmy się okradać za swoją wieloletnią pracę. Myśmy wychowywały dzieci i pracowały, także rząd niech da nam też za swój trud w wychowywaniu dzieci, pracę w domu po godzinach pracy, myśmy nie miały wolnego po godzinach pracy tylko sprzątałyśmy, gotowałyśmy u sprzątałyśmy, gdzie matki nie pracujące wykonywały tą pracę w dzień, nie nocami tak jak my. Przecież dzieci całe życie nie są małe i te matki mają możliwość wypracowania sobie emerytury. A jak nie to po to poświęcały sie dzieciom to niech teraz je dzieci utrzymują płacąc na nie alimenty. TAKŻE NIE DAJMY SIĘ OKRADAĆ Z NASZYCH PIENIĘDZY. WALCZMY TAKŻE O DODATKOWĄ EMERYTURĘ+.

    Odpowiedz
  • polak(2019-03-11 20:28) Zgłoś naruszenie 41

    Emerytury muza byc bez podatków , a trzynasta emerytura w wysokości miesięcznego świadczenia emerytalnego , tak jak maja trzynastkę wszyscy urzędnicy mundurowi łącznie z dodatkami oraz powinny byc dodatkowe pieniądze na święta dla emerytów tak jak to otrzymują wszyscy urzędnicy, mundurowi, nauczyciele , samorządowcy itd !!

    Odpowiedz
  • nie dajmy się okradać(2019-03-11 19:55) Zgłoś naruszenie 22

    matki mające 1-3 i więcej dzieci, które pracowały nie dajmy się okradać za swoją wieloletnią pracę. Myśmy wychowywały dzieci i pracowały, także rząd niech da nam też za swój trud w wychowywaniu dzieci, pracę w domu po godzinach pracy, myśmy nie miały wolnego po godzinach pracy tylko sprzątałyśmy, gotowałyśmy u sprzątałyśmy, gdzie matki nie pracujące wykonywały tą pracę w dzień, nie nocami tak jak my. Przecież dzieci całe życie nie są małe i te matki mają możliwość wypracowania sobie emerytury. A jak nie to po to poświęcały sie dzieciom to niech teraz je dzieci utrzymują płacąc na nie alimenty. TAKŻE NIE DAJMY SIĘ OKRADAĆ Z NASZYCH PIENIĘDZY WALCZMY O DODATKOWĄ EMERYTURĘ ZA WYCHOWYWANIE DZIECI

    Odpowiedz