statystyki

Dodatkowa emerytura liczona proporcjonalnie. Dla niektórych

autor: Bożena Wiktorowska11.03.2019, 09:15; Aktualizacja: 11.03.2019, 09:52
pieniądze, kasa, banknoty, finanse

Pieniądze zostaną wypłacone ponad 9,72 mln świadczeniobiorcom (ok. 6,94 emerytów, 2,62 mln rencistów, w tym 282 tys. rencistów socjalnych). Koszt to ponad 10,7 mld zł.źródło: ShutterStock

Osoby, którym nie udało się uzyskać minimalnej emerytury, nie dostaną w maju 1100 zł. Wysokość ich wypłaty będzie proporcjonalna do pobieranego świadczenia

Do konsultacji społecznych został skierowany projekt ustawy o jednorazowym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów w 2019 r. Dokument przygotowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zakłada, że prawo do takiej wypłaty będą mieć wszystkie osoby pobierające renty i emerytury zarówno w systemie powszechnym, zaopatrzeniowym, jak i z KRUS.

13 emerytura? To nie jest odpowiedź na żaden problem emerytów >>>

Prawo do takiej formy wsparcia będą też mieć osoby pobierające emerytury pomostowe, świadczenia i zasiłki przedemerytalne, renty socjalne, nauczycielskie świadczenia kompensacyjne oraz inwalidzi wojenni i wojskowi. W razie zbiegu prawa do świadczeń, osobie uprawnionej przysługiwać będzie jedno jednorazowe świadczenie.

1100 zł jednak nie dla każdego emeryta i rencisty? Być może nie wszyscy dostaną wypłaty w równej wysokości >>>>


Pozostało jeszcze 66% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (16)

  • Na taką POlskę pracowaleś?(2019-03-11 09:53) Zgłoś naruszenie 324

    Na Osiedlu na którym mieszkam młodzi pijaczkowie (znam z garaży gdzie urzędują) nie mają pracy/nie chcą - bo darmochę dostają a spracowani, styrani robotnicy idą do pracy abyś PiS miał czym dzielić .Opamiętajcie sie. Nazwa Prawo i Sprawiedliwość do czegoś zobowiązuje. .....

    Odpowiedz
  • Brawo PiS, tak trzymac(2019-03-11 10:16) Zgłoś naruszenie 185

    Brawo PiS, tak trzymac! ----- Lepiej przeciez dawac bankierom 500+ na dzieci co miesiac niz dac jednorazowo 1000 zl bardzo biednym seniorom. I slusznie. Przeciez nie wypada rzucac biedakom kosci do ogryzienia. To byloby wrecz niegrzeczne ze strony bogatych i dobrze ulozonych politykow i ich doradcow.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • 65+(2019-03-11 09:52) Zgłoś naruszenie 164

    A ci co mają 20.000,00 zł,10.000,00zł lub 6.000,00zł emerytury to też otrzymają dodatkową emeryturę w kwocie 1.100,00zł czy tylko na wniosek?Bo słyszę,że niektórzy z nich chcą zrezygnować.Czy mogą?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ciekawy(2019-03-11 13:57) Zgłoś naruszenie 164

    A opiekunowie dorosłych osób niepełnosprawnych żyjący za 620 zł na miesiąc też dostaną trzynastą pensję???????????

    Odpowiedz
  • Gosc(2019-03-11 10:07) Zgłoś naruszenie 132

    Ci co nie maja prawa sa uzaleznieni powinni dostawac bony na zywnosc,takim gotowki sie nie daje.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Brawo PiS, przeciez budzet by sie zawalil...(2019-03-11 10:26) Zgłoś naruszenie 124

    Brawo PiS, przeciez budzet by sie zawalil, gdyby wyplacono po 77 zl netto przez 12 miesiecy b. biednym seniorom.

    Odpowiedz
  • Brawo PiS...(2019-03-11 09:59) Zgłoś naruszenie 74

    Brawo PiS, tak trzymac. -------- Lepiej przeciez utrzymac Iloraz Malzenski dla bogatych /wspolne rozliczanie sie z malzonkiem/ niz dac pare groszy emeryckiej UNderclass. ----- Taka postawe rzadu nalezy tylko pochwalic, nieprawdaz?

    Odpowiedz
  • Gosc(2019-03-11 11:27) Zgłoś naruszenie 65

    A czy 13 dostaną również osoby pobierające tzw. matczyne emerytury?

    Odpowiedz
  • gość(2019-03-11 22:09) Zgłoś naruszenie 51

    13 EMERYTURA DLA WIELU OSÓB KTORE OTRZYMUJĄ EMERYTURY POWYŻEJ SREDNIEJ KRAJOWEJ I WYŻSZE, JAK TO SIĘ MA DO EMERYTUR MATEK NA EMERYTURZE EWK W KWOCIE 872.00ZL KTORE WYPRACOWALY SOBIE EMERYTURY I WYCHOWYWALY DZIECI CHORE I NIEPELNOSPRAWNE. TRUDNO TO POJĄĆ JAK. W POLSCE MOZNA TAKIE PRAWO I PRZEPISY USTALAC I JE WPROWADZAĆ

    Odpowiedz
  • polak(2019-03-11 20:28) Zgłoś naruszenie 51

    Emerytury muza byc bez podatków , a trzynasta emerytura w wysokości miesięcznego świadczenia emerytalnego , tak jak maja trzynastkę wszyscy urzędnicy mundurowi łącznie z dodatkami oraz powinny byc dodatkowe pieniądze na święta dla emerytów tak jak to otrzymują wszyscy urzędnicy, mundurowi, nauczyciele , samorządowcy itd !!

    Odpowiedz
  • do walki o godne życie(2019-03-11 20:07) Zgłoś naruszenie 52

    matki mające 1-3 i więcej dzieci, które pracowały nie dajmy się okradać za swoją wieloletnią pracę. Myśmy wychowywały dzieci i pracowały, także rząd niech da nam też za swój trud w wychowywaniu dzieci, pracę w domu po godzinach pracy, myśmy nie miały wolnego po godzinach pracy tylko sprzątałyśmy, gotowałyśmy u sprzątałyśmy, gdzie matki nie pracujące wykonywały tą pracę w dzień, nie nocami tak jak my. Przecież dzieci całe życie nie są małe i te matki mają możliwość wypracowania sobie emerytury. A jak nie to po to poświęcały sie dzieciom to niech teraz je dzieci utrzymują płacąc na nie alimenty. TAKŻE NIE DAJMY SIĘ OKRADAĆ Z NASZYCH PIENIĘDZY. WALCZMY TAKŻE O DODATKOWĄ EMERYTURĘ+.

    Odpowiedz
  • polak(2019-03-11 20:28) Zgłoś naruszenie 41

    Emerytury muza byc bez podatków , a trzynasta emerytura w wysokości miesięcznego świadczenia emerytalnego , tak jak maja trzynastkę wszyscy urzędnicy mundurowi łącznie z dodatkami oraz powinny byc dodatkowe pieniądze na święta dla emerytów tak jak to otrzymują wszyscy urzędnicy, mundurowi, nauczyciele , samorządowcy itd !!

    Odpowiedz
  • nie dajmy się okradać(2019-03-11 19:55) Zgłoś naruszenie 22

    matki mające 1-3 i więcej dzieci, które pracowały nie dajmy się okradać za swoją wieloletnią pracę. Myśmy wychowywały dzieci i pracowały, także rząd niech da nam też za swój trud w wychowywaniu dzieci, pracę w domu po godzinach pracy, myśmy nie miały wolnego po godzinach pracy tylko sprzątałyśmy, gotowałyśmy u sprzątałyśmy, gdzie matki nie pracujące wykonywały tą pracę w dzień, nie nocami tak jak my. Przecież dzieci całe życie nie są małe i te matki mają możliwość wypracowania sobie emerytury. A jak nie to po to poświęcały sie dzieciom to niech teraz je dzieci utrzymują płacąc na nie alimenty. TAKŻE NIE DAJMY SIĘ OKRADAĆ Z NASZYCH PIENIĘDZY WALCZMY O DODATKOWĄ EMERYTURĘ ZA WYCHOWYWANIE DZIECI

    Odpowiedz