Dworczyk: Świadczenie "Emerytura plus" trafi do wszystkich emerytów i rencistów

01.03.2019, 10:55; Aktualizacja: 01.03.2019, 11:12

 Świadczenie "Emerytura plus" w wysokości 1100 zł brutto będzie wypłacane osobom pobierającym emerytury lub renty bez względu na ich wysokość - poinformował w piątek szef KPRM Michał Dworczyk. Świadczenie będzie też przyznawane osobom pobierającym tzw. matczyne emerytury.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • Skarga -Inspektor Pracy(2019-03-01 13:01) Zgłoś naruszenie 60

  Skarga-na społeczną patologie--pracującym jeszcze jako dzieci/ byłym dzieciom dzieje się krzywda!. Znam wiele takich co jako jeszcze dzieci pracowali na umowy o prace już od 15r życia, bez wakacji, ferii, z obowiązkowymi sobotami i wyznaczonymi niedzielami przed/świątecznymi, później już jako dorosłe osoby zatrudniane w szkodl i nieb warunkach pracy ..i co?- mimo 45 lat stazu pracy z sobotami i świętami bez dni zamiennie wolnych nie ma dla Nich wcześniejszego Wieku Emerytalnego. I to jest Polskie piekiełko bo na dzieci Kulczyków jest, na dzieci Pana Władka z POd butki z piwem też, ale na Nich tak spracowanych nie ma /na . Czy Prawo i Sprawiedliwość jest jeszcze sprawiedliwa?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Polka(2019-03-02 15:46) Zgłoś naruszenie 60

  Znów nic dla ludzi cieżko pracujących,niskie pensje bo pracodawcy dają minimalna nie tylko osoba niewykształconym jak niektórzy sadza takie prawo.Praca po 35,40,45 latach pracy nic tylko pracować na innych bo nie wypracowane a co nic lub mało pracowali siw należy.Mysle ze trzynasta emeryturę dostaną tylko emeryci i renciści co nie pracują jeszcze bo nienapracowani i rencisci(chorzy) pracują nadal.

  Odpowiedz
 • Polak nie z PO(2019-03-01 18:46) Zgłoś naruszenie 60

  A co trafi do 58+ gdzie nic z ZUS???? Zlikwidowano pomostówki dla Polaków w wieku 60 lat , bo dotyczą tylko warunków szczególnych , które trzeba udowodnić w PIS -Sądzie. Zlikwidowano emerytury po 40 latach pracy , bez względu na wiek. Najpierw PO , a teraz PIS utrzymuje patologiczny system emerytalny w ZUS.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Polecane