Matczyne emerytury: Prezydent podpisał ustawę „Mama 4 plus"

15.02.2019, 14:46; Aktualizacja: 15.02.2019, 16:02
pieniądze, kasa, banknoty, finanse

Tzw. matczyne emerytury mają być wypłacane od 1 marca 2019 r.źródło: ShutterStock

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o rodzicielskim świadczeniu uzupełniającym "Mama 4 plus" - poinformowała w piątek Kancelaria Prezydenta RP. Ustawa przewiduje, że matki, które urodziły i wychowały przynajmniej czworo dzieci, będą miały prawo do minimalnej emerytury.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (65)

  • Anna(2019-02-18 23:15) Zgłoś naruszenie 20

    1000 + dla mnie a nie dla dzieciorobów. Przepracowałam 47 lat mam 72 lata życia i jeszcze pracuje wychowałam dwoje dzieci jako samotna matka nikt mi nic nie dał dzieci do żłobka do przedszkola a dziś mam robić na 4+ z jakiej racji gdzie tu sprawiedliwość.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Zojka(2019-02-18 22:51) Zgłoś naruszenie 60

    Czy Pani Minister Rafalska zna się na gospodarce? wątpię. Po skończonym AWF czego można oczekiwać. Najgorsze głąby, które nic nie umiały na żadne studia się nie dostały to szły na AWF a co po takich studiach? można się tylko domyślać.

    Odpowiedz
  • zojka(2019-02-18 22:44) Zgłoś naruszenie 31

    Patologia ,dziecioróbstwo a mamusie robić dzieci jeszcze więcej czworo to za mało.

    Odpowiedz
  • ty sie lecz(2019-02-18 20:23) Zgłoś naruszenie 00

    do Alek - to ty się kutafonie co naklepałeś bachorów lecz.

    Odpowiedz
  • mgut(2019-02-18 15:04) Zgłoś naruszenie 20

    Nie wiedziałem, że rozkładanie nóg to cięzka praca. JAk sie czuja matki, które wychowały 3 dzieci. Kuźwa co za kraik. Tak skłócaja społeczeństwo, aby byc jak najdłużej przy korycie,. Emerytów okradli w imię znów jakiegoś plusa. Dno totalne.

    Odpowiedz
  • OLA(2019-02-18 11:56) Zgłoś naruszenie 21

    PIS to był mój ostatni głos, czara goryczy się przelała. Ta podpisana ustawa to jest największe ********** Zmieniliście definicję emerytury.

    Odpowiedz
  • Obywatel.(2019-02-18 11:39) Zgłoś naruszenie 21

    A, skąd rząd , rządy wezmą pieniądze na te matki które urodzą czwórkę dzieci , w przyszłości , kto na nie będzie łożył i tyrał ,może zakonnik z Torunia , lub kościół katolicki ze swoich wypasionych posiadłości i ten od kultury minister Gliński ,wszak ręką , ręką rozdaje nasze pieniądze z naszych podatków 220 milionów na świątynie opaczności bożej w warszawie , ministrze Gliński to nie są twoje prywatne pieniądz i przyjdzie czas i będziesz musiał te pieniądze zwrócić ,bo to nie są twoje ,wasze pieniądze pisowców i zjednoczonej prawicy , tylko społeczeństwa , które na was nierobów ciężko tyra i te wasze głupie ustawy .!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Obserwator(2019-02-18 11:01) Zgłoś naruszenie 160

    Dzieci wychowuje się do pewnego wieku a potem sie usamodzielniają to te matki mogły co najmniej przepracować te 15 lat pracy widocznie było je stać żeby nie pracowały

    Odpowiedz
  • tym rodakom należy pomóc(2019-02-17 18:48) Zgłoś naruszenie 00

    https://www.youtube.com/watch?v=332w7Ok_BAg&ab_channel=Repatriacja

    Odpowiedz
  • dosyć wykorzystywania nas emerytów(2019-02-17 15:32) Zgłoś naruszenie 86

    skłóciliście ludzi, którzy ciężko pracowali na ten kraj tym płaceniem za ********** sie i rozmnażanie tj. dawaniem 500+ i emeryturę+, którzy klepią biedę za swoją wieloletnią pracę, obyście odcierpieli w wielkim bólu krzywdę tych ludzi

    Odpowiedz
  • Anka(2019-02-17 13:15) Zgłoś naruszenie 162

    Sama wychowałam 4 dzieci, mam 21 lat stażu pracy i pobieram emeryturę w wysokości 1300 zł brutto. Dlatego że nie mam zdrowia i byłam często na zwolnieniu pomimo wysokich dochodów . Nie zazdroszczę innym ale jestem załamana zawiścią i niekonsekwencją Polaków. Każdy dużo zarabiający ma jakieś ulgi albo od dochodu albo od podatku, nawet na kupno nowego samochodu na firmę. To też są mniejsze wpływy do budżetu i proszę o tym pamiętać.

    Odpowiedz
  • GÓRNIK z powierzchni(2019-02-17 12:01) Zgłoś naruszenie 180

    Może by tak powrócić do normalności i umożliwić schorowanym tyrającym 40 lat ludziom przejście na zasłużoną godną emeryturę jeżeli nas stać na inne wynalazki typu 500+, 4+, 25 na kopalni w wojsku,policji itp.... itd.....WOLAM GLOSEM STYRANYCH PRACĄ LUDZI ŻE 40 LAT PRACY WYSTARCZY!!!!!

    Odpowiedz
  • nie dajmy się zagłodzić,(2019-02-17 10:46) Zgłoś naruszenie 192

    1000+ jako dodatek dla ludzi pracy w tym dla emerytów mających co najmniej wypracowane 35 lat pracy, bo ci ludzie klepią biedę za swoją wieloletnią pracę, oni też wychowywali swoje dzieci bez 500+ i emerytury+. PRECZ Z WYZYSKIEM LUDZI PRACY. NIE DAJMY SIE ZAGŁODZIĆ, DO WALKI O GODNE ŻYCIE ZA SWOJĄ WIELOLETNIĄ PRACĘ.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ja(2019-02-16 23:30) Zgłoś naruszenie 147

    mam nadzieje ze szybko znajda się tatusiowie którzy zaskarżą tą ustawę

    Odpowiedz
  • Mały Jaś(2019-02-16 19:38) Zgłoś naruszenie 145

    Czy ktoś któ wypowiada się o dzieciach matki, która urodziła co najmniej 4 dzieci per "bachory", zasługuje na dar ojcostwa lub macierzyństwa ?

    Odpowiedz
  • Polka(2019-02-16 19:36) Zgłoś naruszenie 217

    Dla tych co pracują po 40 lat i wychowują 2,3,4 ...placa składki emerytura sie nie należy bo mało składek i wieku 60 lat 1500 emerytury,a siedząc w domu 4 dzieci 1100zl.Wiec czym ten rząd sie chwali,fajnie ze pieniądze sie znalazly dla obywateli tylko,mądrze trzeba je wydawac a nie reklamować lenistwo

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • należy się zawistnicy(2019-02-16 16:06) Zgłoś naruszenie 1125

    Jesteśmy społeczeństwem, wspólnotą a to oznacza, że wzajemnie sobie pomagamy i się o siebie troszczymy. To jest właśnie dojrzała forma państwa. Zamiast krytykować bądźcie dumni, że mamy taki rząd jaki mamy.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • brawo brawo brawo(2019-02-16 15:42) Zgłoś naruszenie 1624

    Nareszcie mamy rząd, który myśli o ludziach! Nasze społeczeństwo drastycznie się starzeje, musimy zachęcać ludzi do posiadania dzieci, zakładania rodzin. Musimy ich wspierać bo to jest nasza przyszłość.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Właśnie się nie dajemy.(2019-02-16 11:55) Zgłoś naruszenie 329

    Wyjeżdżamy, zeby na te wszystkie plusy nie tyrać, tylko na własną normalną emeryturę. Brak słów, premiowanie nieróbstwa i karanie pracujących.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • realista(2019-02-16 11:41) Zgłoś naruszenie 2712

    Kolejny manewr PIS aby tylko zdobyć nowe głosy!!!!!!!!! , kosztem płacących składki ZUS . W/g nich rozkładanie nóg to też praca!!!! Inne marki wychowywały i pracowały a tym samym płaciły sobie ZUS ,podczas gdy inna klepała dzieci,,,,,,,,,,,,,,,,,

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz