Policjanci pozostaną bez przywilejów? W Sejmie trwają prace nad anonimową petycją

autor: Bożena Wiktorowska31.01.2019, 07:10; Aktualizacja: 31.01.2019, 07:27
Jeśli dorabiający emerytowany mundurowy osiągnie przychód ponad limit 130 proc. średniego wynagrodzenia (obecnie to 5954,30 zł), kwota jego emerytury zmniejsza się tylko o 25 proc. Cywilny emeryt w takim przypadku nie dostanie z ZUS ani złotówki.

Jeśli dorabiający emerytowany mundurowy osiągnie przychód ponad limit 130 proc. średniego wynagrodzenia (obecnie to 5954,30 zł), kwota jego emerytury zmniejsza się tylko o 25 proc. Cywilny emeryt w takim przypadku nie dostanie z ZUS ani złotówki.źródło: ShutterStock

Obniżka chorobowego, embargo na prowadzenie firmy i dorabianie do 65. roku życia – w Sejmie są propozycje odbierające przywileje mundurowym.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (135)

  • Milicjant(2019-02-03 13:46) Zgłoś naruszenie 00

    To nie jest kara za strajki. To jest podziękowanie za miesięcznice.

    Odpowiedz
  • ddd(2019-02-04 09:30) Zgłoś naruszenie 00

    zbrojcie się obywatele. nie będzie policjantów i bedziecie skazani sami na siebie. nara

    Odpowiedz
  • POLAKI(2019-02-04 10:58) Zgłoś naruszenie 00

    NA PEWNO--PAMIETAMY TO---POLICJA W POLSCE--0-BEZKARNIE SOBIE ZABIJA LUDZI--A JESTEŚMY DALEJ W UNII EUROPEJSKIEJ--CZAS WYKLUCZYĆ POLSKE Z NIEJ!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • Neo(2019-01-31 22:33) Zgłoś naruszenie 01

    Gamonie.....Co Wy wiecie o zabijaniu....Kto lub co Wam bronił wstąpić...Strach...czy sie poprosu nie nadawaliście... Ale nic nie stoi na przeszkodzie Gamonie..zapraszamy...

    Odpowiedz
  • MarioDG(2019-02-02 19:46) Zgłoś naruszenie 00

    Witam Lepiej znalezc rozwiazania systemowe ktore beda sprawiedkiwe spolecznie a jedniczesnie nie krzywdzace funkcjonariuszy i tak juz brak chetnych do sluzby. Jestem funkcjonariuszem i moja propozycja sklaniala by sie do podobnych rozwiazan jak w gornictwie. Czyli wczesniejsza emerytura za sluzbe a nie za L4. Kazde L4 powyzej 14 dni w roku powinno byc odliczane od czasu sluzby.

    Odpowiedz
  • Xxx(2019-02-05 12:26) Zgłoś naruszenie 00

    Jedna sprawa. Wyobraża sobie ktoś 65 letniego funkcjonariusza wynoszącego z 5 piętra po schodach 120 kg chlopa z palącego się domu? No tak średnio. A wyobraża sobie ktoś 65letniego funkcjonariusza biegnącego za 20 letnim przestępca z kasą twojej matki? Wg mnie to macie ból ***** Coś za coś. Jest ryzyko, powinny być przywileje. Praca w policji nie wygląda jak w tv. No ale jeśli ktoś jest ograniczony to tak myśli. Proponuję zmienić coś ze swoim życiem a nie zazdrościć. Jak tak źle wam z łopata to se zróbcie związek zawodowy i walczcie o swoje a nie atakuje cię tych co walczą o coś co im się należy.

    Odpowiedz
  • Zeghar(2019-02-02 17:45) Zgłoś naruszenie 00

    Kto sieje wiatr, ten zbiera burzę. Dostali podwyżki i zapowiedź kolejnych. Dostali cofnięcie wcześniejszych zmian w przywilejach (ZUS i emerytura). I jeszcze było im mało. Tym ludzi wkurzyli.

    Odpowiedz