statystyki

Mediator pomoże w sporze służb mundurowych

autor: Krzysztof Markowski31.10.2018, 07:29; Aktualizacja: 31.10.2018, 08:34
Likwidacji kryterium wieku przy przejściu na emeryturę. Dziś niezależnie od długości służby emerytura możliwa jest dopiero po ukończeniu 55 lat. Pełnopłatnych zwolnień lekarskich do 30 dni. A także pełnopłatnych nadgodzin i odmrożenia waloryzacji pensji funkcjonariuszy. Ich protest trwa od lipca.

Likwidacji kryterium wieku przy przejściu na emeryturę. Dziś niezależnie od długości służby emerytura możliwa jest dopiero po ukończeniu 55 lat. Pełnopłatnych zwolnień lekarskich do 30 dni. A także pełnopłatnych nadgodzin i odmrożenia waloryzacji pensji funkcjonariuszy. Ich protest trwa od lipca.źródło: ShutterStock

Związki zawodowe policji i Straży Granicznej odrzuciły propozycję porozumienia przedstawioną przez MSWiA. Nie akceptują go również związkowcy ze Straży Pożarnej. Policyjni związkowcy proponują powołanie mediatora.

− Skoro resort ma problem w rozmowach ze związkami, to może łatwiej będzie panu ministrowi Jarosławowi Zielińskiemu porozmawiać z mediatorem, a nie z liderami związków, i doprowadzić do porozumienia − mówi DGP przewodniczący Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych i szef NSZZ Policjantów Rafał Jankowski.

Formalny dokument z propozycją porozumienia resort przekazał związkowcom w ubiegłym tygodniu po kolejnym już spotkaniu. MSWiA zapisało tam to, co już wcześniej proponowało związkowcom. Podwyżkę pensji o 253 zł brutto od 1 lipca 2019 r., niezależnie od tej, która wynika z ustawy modernizacyjnej, oraz wypracowanie propozycji realizacji pozostałych postulatów (dotyczą zmian w prawie) w ramach powołanego w czerwcu zespołu roboczego. Do prac w nim zaproszono związkowców.


Pozostało jeszcze 67% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane