statystyki

Dwa miesiące na wniosek ws. programu dla doktorantów

autor: Paulina Szewioła13.02.2018, 07:28; Aktualizacja: 13.02.2018, 09:38
W rozporządzeniu zaproponowano wypłatę w dwóch ratach. Pierwszą transzę uczelnia otrzyma zaraz po podpisaniu umowy, kolejną zaś do 5 lutego kolejnego roku kalendarzowego.

W rozporządzeniu zaproponowano wypłatę w dwóch ratach. Pierwszą transzę uczelnia otrzyma zaraz po podpisaniu umowy, kolejną zaś do 5 lutego kolejnego roku kalendarzowego.źródło: ShutterStock

Resort nauki i szkolnictwa wyższego chce usprawnić tryb przyznawania i przekazywania pieniędzy w ramach programu „Doktorat wdrożeniowy”. Ma on na celu stworzenie warunków do współpracy pomiędzy środowiskiem naukowym a gospodarczym. W konkursie uczelnie i jednostki naukowe mogą ubiegać się o środki finansowe na prowadzenie stacjonarnych studiów doktoranckich, na których kształcenie będzie odbywało się we współpracy z pracodawcą doktoranta.

Konkurs ogłaszany jest raz w roku przez ministra właściwego do spraw nauki. Pierwsza edycja odbyła się w maju ub.r., teraz resort zamierza skorygować niektóre zasady programu.

W tym celu przygotował nowe rozporządzenie, które trafiło do konsultacji społecznych. Pierwsza ważna zmiana polega na wydłużeniu terminu na złożenie wniosku o przyznanie pieniędzy w ramach programu. Dotychczas uczelnie i jednostki naukowe miały na to miesiąc od dnia ogłoszenia konkursu. W ocenie resortu termin ten jest jednak zbyt krótki, aby podmioty te mogły rzetelnie przygotować wnioski. Muszą bowiem skontaktować się z przedsiębiorcami oraz potencjalnymi kandydatami oraz przygotować odpowiednią dokumentację. Dlatego ministerstwo chce dać im więcej czasu, tj. 60 dni.

MNiSW planuje też zmianę trybu przekazywania środków finansowych w ramach programu. Do tej pory były one wypłacane raz – w pełnej kwocie na dany rok studiów doktoranckich.


Pozostało jeszcze 37% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Polecane