Szydło: Będą podwyżki dla emerytów. W najbliższych miesiącach zaprezentujemy pakiet rozwiązań

02.10.2017, 20:37; Aktualizacja: 02.10.2017, 21:29
Premier Beata Szydło

Premier Beata Szydłoźródło: PAP/EPA
autor zdjęcia: VALDA KALNINA

W najbliższych miesiącach rząd zaprezentuje pakiet rozwiązań, które wsparłyby emerytów i dałyby możliwość podwyższenia świadczeń emerytalnych - zapowiedziała w poniedziałek premier Beata Szydło.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (198)

  • emeryt(2017-10-16 15:33) Zgłoś naruszenie 940

    A co z emerytami co dostają netto 742 zł emerytury, bo krzyczy się, że najniższa emerytura to 1000 zł., to nieprawda, ze starego portfela jest 850 zł. a górnikom wciąż mało.

    Odpowiedz
  • skandal(2017-10-15 18:56) Zgłoś naruszenie 940

    Czyli znowu górnicy. A kto pomyśli o tych emerytach, którzy zostali przekręceni przez system i po 40 latach pracy otrzymują 1100 zl. To jest skandal. A kto pomyślał o tych emerytach, którzy mają poniżej 1000 zł, jak mają żyć! Skandal i upodlenie ludzi!!!

    Odpowiedz
  • taka prawda(2017-10-15 10:47) Zgłoś naruszenie 940

    Tysiące emerytów żyje w ubóstwie za mniej niż 1000 zł na miesiąc .Co starcza ledwo na opłaty .Liczyli ze jak Pis przyjdzie to się im polepszy dlatego na Pis glosowali A tymczasem emeryci przez Pis zostali najbardziej oszukani .5 -10 podwyżki w tym roku w tym 2 -4 zl ."

    Odpowiedz
  • EMERYT(2017-10-15 17:43) Zgłoś naruszenie 940

    "Tylko górnikom, a reszta? Co z resztą emerytów, którzy otrzymują marne grosze? 10 tysięcy to dużo pieniędzy... pozostali mogą się ogrzać ciepłym *********** faryzeuszy z rządu."

    Odpowiedz
  • zły(2017-10-15 18:34) Zgłoś naruszenie 940

    Ten rząd przeszedł samego siebie po prostu skandal żeby jedna grupa społeczna dostała pieniądze kosztem innych podatników !!! Gdzie emeryci, którzy nie mają za co kupić opału na zimę, węgiel po 1000 zł, a my mamy emerytury poniżej 1000 zł. Ocknij się rządzie!

    Odpowiedz
  • sonia(2017-10-16 15:16) Zgłoś naruszenie 940

    Róbcie podwyżkę emerytom, bo wszystko drożeje, a podwyżki nie widać .

    Odpowiedz
  • oburzona(2017-10-15 18:15) Zgłoś naruszenie 930

    Jak długi emeryci-górnicy, górnicy i ich rodziny będą żyli na koszt reszty społeczeństwa. Skandal!!

    Odpowiedz
  • Sprawiedliwość PIS(2017-10-15 18:27) Zgłoś naruszenie 930

    O ile rzadkością jest , ze nie zgadzam się z naszym obecnym rządem i nigdy takiego zdecydowanego sprzeciwu z mojej strony nie można było dostrzec, to w tym przypadku powiem STANOWCZE I ZDECYDOWANE N I E !!!! To jest totalny ABSURD!!! Trudno jest mi powiedzieć kto jest autorem tego pomysłu i w jakim celu został on zaakceptowany, tzn na jaki skutek i co miał osiągnąć, bo zdecydowanie bardziej zrozumiały mimo tego, ze nadal absurdalny byłby przed wyborami, ale w chwili obecnej całkowita żenada. Czy te osoby , które mieszkają w blokach mające centralne ogrzewanie i należy im się deputat węglowy również otrzymają 10 tys zł???

    Odpowiedz
  • was(2017-10-16 16:02) Zgłoś naruszenie 930

    a niby miało być tak dobrze,jest jak zawsze ,jednej grupie po 500+ ,następnej po 10 tysięcy, ,a chorym rencistom i emerytom dadzą po 10 zł i niech się cieszą, .taką mamy kolejną dobrą władzę, ,głosowałam na PIS miałam nadzieję, że będzie lepiej, ale jest jak było, już na nich nie zagłosuję.

    Odpowiedz
  • taki jeden(2017-10-16 15:54) Zgłoś naruszenie 930

    To nie ZUS tylko my, pozostała część społeczeństwa ,która swymi podatkami zasila budżet państwa ...dokłada się do tych deputatów .Pytam z jakiej to racji i przyczyny? Chyba tylko po to ,żeby PiS-owi "nagonić " wyborców ...Tak boją się górników. No, bo co zrobi PiS jak im aż.....taki elektorat "ucieknie" ?

    Odpowiedz
  • Dzadek(2017-10-15 18:37) Zgłoś naruszenie 930

    Jeszcze więcej dla bogatszych, a ludzie muszą się utrzymywać za 200 zł. miesięcznie.. Najniższe emerytury po opłaceniu tyle im zostaje!

    Odpowiedz
  • smog(2017-10-16 15:29) Zgłoś naruszenie 930

    "Skandal! Przecież tych emerytów górniczych i ich wdowy stać na zakup węgla, oni mają średnio największe emerytury w Polsce ( 3 - 6 tys zł), co z resztą polskich emerytów, którzy mają uposażenie poniżej 1 tysiąca, 2 tys zł i muszą kupić opał, to właśnie oni powinni otrzymać tę rekompensatę. Rząd powinien równo traktować wszystkich emerytów, którzy potrzebują zakupić opał na cele grzewcze w okresie zimowym. To prowadzi do podziałów obywateli."

    Odpowiedz
  • oburzony emeryt(2017-10-15 18:17) Zgłoś naruszenie 930

    PIS kupiło 200 tys głosów, a straci milion głosów uczciwych obywateli, którzy uczciwie pracowali i nigdy niczego nie dostali, na wszystko musieli sobie sami zapracować.

    Odpowiedz
  • Emeryt starego portfela(2017-10-15 18:49) Zgłoś naruszenie 930

    Dlaczego nasze podatki idą na zobowiązania spółek węglowych. Jak się ma ten luksus 10 000 złotych do potrzeb tych co je otrzymają i potrzeb innych emerytów, mających głodowe emerytury. SKANDAL . Emeryci łączmy się!!! Nie głosować na Pis!

    Odpowiedz
  • emerytka(2017-10-15 18:08) Zgłoś naruszenie 920

    A ja Suchocka zabrała w całej POLSCE wszystkim rencistom i emerytom dużą część ich świadczeń, to dlaczego nie ma zwrotów dla tych osób?? Teraz nie mamy nawet minimalnej emerytury, Czemu nie ma wyrównania emerytur do minimalnej.!!!

    Odpowiedz
  • taka prawda(2017-10-15 18:02) Zgłoś naruszenie 920

    Górnikom urlopy czteroletni przedemerytalne, deputat po 10 tysięcy złotych, a reszta emerytów do śmietnika. Jednym odbierają, a wybrańcom dają. Ciemny lud kupuje wszystko! Hańba! Wygląda na to, że całe państwo zostanie rozdane, aby PIS przetrwał.

    Odpowiedz
  • Nico(2017-10-15 17:48) Zgłoś naruszenie 920

    sam jestem emerytem i nie zgadzam się aby ci nieudacznicy hojnie rozdawali moje podatki , które sami mi zabierają szczytem głupoty była zmiana ustawy, skoro nie było kasy na jej realizację, a nie rżnąć głupa obecnie rozdając pieniądze podatników cwaniaczkom, te pieniądze powinny być przeznaczone dla służby zdrowia a nie na realizację durnych pomysłów rządzących.

    Odpowiedz
  • dać biedhym(2017-10-16 15:43) Zgłoś naruszenie 920

    PIS szasta pieniędzmi na prawo i lewo a na najbiedniejszych rencistów i emerytów to kasy niema. Nie wszystkim dali tysiąc złotych brutto i się cieszą z hojności. W końcu się przejadą na tym rozdawaniu. Jednym dadzą to następni się też upomną i tak zrobi się spirala bez końca. Wyrównać emerytury z urzędu za co my kupimy węgiel!

    Odpowiedz
  • gniewny(2017-10-15 17:28) Zgłoś naruszenie 920

    "Pis nie ma opozycji ale sam zginie przez głupie rozdawnictwo pieniędzy wydadzą prawie 2 mld zł na bogatych górników, na emerytów nie ma, na rezydentów nie ma i służbę zdrowia...mój kumpel górnik 56 lat wiek i jeszcze pracuje ma 3.5 tys emerytury i dostanie jeszcze 10 tys zł nóż się w kieszeni otwiera..skandal!"

    Odpowiedz
  • Wit(2017-10-16 15:31) Zgłoś naruszenie 920

    Haniebna decyzja Sejmu. Szpitale toną w długach, ale nikt nie ma zamiaru ich spłacać. Państwo dla związkowców i górników no i jeszcze leśników

    Odpowiedz