Szydło: Będą podwyżki dla emerytów. W najbliższych miesiącach zaprezentujemy pakiet rozwiązań

02.10.2017, 20:37; Aktualizacja: 02.10.2017, 21:29
Premier Beata Szydło

Premier Beata Szydłoźródło: PAP/EPA
autor zdjęcia: VALDA KALNINA

W najbliższych miesiącach rząd zaprezentuje pakiet rozwiązań, które wsparłyby emerytów i dałyby możliwość podwyższenia świadczeń emerytalnych - zapowiedziała w poniedziałek premier Beata Szydło.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (198)

  • Emeryt starego portfela(2017-10-03 00:30) Zgłoś naruszenie 20910

    Najniższe emerytury z urzędu miały być podniesione do 1000 zł, ceny żywności rosną, opłaty, leki, emeryci płacą za to coraz bardziej podłym życiem! Pani premier, jak wam nie wstyd spojrzeć tym ludziom w oczy, gorszego upodlenia nie było, za mojego życia, a żyję 70 lat.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Agata(2017-10-02 23:32) Zgłoś naruszenie 1947

    Nasz ukochany kraj szykuje nam eutanazję, bo my starzy, niepotrzebni i chorzy ludzie jesteśmy balastem niepotrzebnym rządowi, a kochany rząd zarabia krocie, potrzebni jesteśmy tylko przy urnach wyborczych. Hańba i wstyd i ja głosowałam na PIS

    Odpowiedz
  • Zenek(2017-10-02 23:46) Zgłoś naruszenie 19010

    Emerytura minimalna to 1000 złotych brutto, więc nie mamy siłą rzeczy tyle, co wy i żadne obiboki My emeryci, o których zapomniał rząd nie mamy nawet minimalnej, nie macie nam czego zazdrościć! Nie wrzucajcie wszystkich do jednego worka, jesteśmy schorowani i chorzy, brakuje na wszystko! Szok, że tak niskie emerytury mają miejsce bytu. Za to pani premier cała w uśmiechu, nam się nie chce śmiać! To wstyd dla całego rządu!

    Odpowiedz
  • bo_ty(2017-10-03 09:12) Zgłoś naruszenie 1886

    Pani Szydło dla siebie podwyżki ponad 7 tys bez podatku netto. Dla emeryta podwyżka 12 zł opodatkowana, jak i emerytura Dobra zmiana.

    Odpowiedz
  • Aniela(2017-10-03 00:18) Zgłoś naruszenie 18412

    My emeryci z urzędu nie mamy emerytury minimalnej, nie mamy minimum socjalnego, gdzie nasze godne życie pani premier? Nas się nie ujmuje w tabelach waloryzacyjnych, bo takie są przedstawiane dopiero od emerytury minimalnej 1000 złotych brutto. Wierzyłam w Dobrą Zmianę i dzisiaj ze smutkiem piszę, nie wiem, czy jeszcze komuś z rządzących uwierzę.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • EMERYCI i RENCIŚĆI ... (2017-10-02 21:38) Zgłoś naruszenie 1804

    "Wszyscy chcą Waszego dobra" ... RADA ... NIE DAJCIE TYLKO GO SOBIE ODEBRAĆ !!! Dość już manipulowania przy WALORYZACJI !!!

    Odpowiedz
  • Crześcijanin(2017-10-03 10:22) Zgłoś naruszenie 1785

    "Nie wstyd Wam PIS bogacić się kosztem pracy najbiedniejszych ciężko pracujących Polaków? A gdzie obietnice wyborcze PIS? Obniżka VAT? Zniesienie podatków dla najbiedniejszych? Wprowadzają nowe ustawy i wymyślają coraz nowsze opłaty dla Polaków: opłaty paliwowa, węglowa, śmieciowa, wodna, abonamentowa TVPiS.... gdzie te wasze prawo i sprawiedliwość społeczna? Rządzący Misiewicze z PIS w spółkach skarbu państwa nawet po 100 tysięcy złotych wynagrodzenia, wysokie nagrody i ciche premie, a Polacy, którzy przepracowali dla Polski po 40 lat po 8 zł, niech was diabli wezmą za krzywdę, którą wyrządzacie Polakom i bliźnim. Bóg wam tego nie wybaczy."...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • sew(2017-10-03 07:28) Zgłoś naruszenie 1776

    Na pewno będzie po 6 złoty,tuż przed wyborami obiecanki będą większe.A głupi naród wszystko kupi.

    Odpowiedz
  • Jan(2017-10-02 23:23) Zgłoś naruszenie 1697

    " Premier przypomniała, że rząd wprowadził najniższą minimalną emeryturę na poziomie 1 tys. zł brutto. "Ja wiem, że to jest mało, ale były osoby, które dostawały emerytury niższe, poniżej tej kwoty" - powiedziała Szydło". Pani premier, miały być wyrównane wszystkie emerytury przyznane z urzędu, a nie tylko z całkowitą niepełnosprawnością. Jak mają żyć starzy chorzy ludzie za 600, 700 złotych.. Czy pani nie wie, że emerytur poniżej 1000 ca złotych jest bardzo dużo? Jak mają żyć ci ludzie? Opłaty, leki i na utrzymanie zostaje parę złotych. Wszystko drożeje, wstyd pani premier. Ciągle słyszymy podnieśliśmy minimalną emeryturę do 1000zł KOMU??? NIE WSZYSTKIM...

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Emeryci(2017-10-03 01:22) Zgłoś naruszenie 16916

    My emeryci prosimy panią premier o wyrównanie emerytur nadanych z urzędu do 1000 złotych, nie wystarcza na nic, żyjemy w nędzy!

    Odpowiedz
  • Antek(2017-10-03 01:16) Zgłoś naruszenie 16410

    Nasze emerytury SĄ JAK JAŁMUŻNY, od 600 do 700 złotych, mieliśmy mieć wyrównanie emerytur z urzędu do emerytury minimalnej 1000 zł. Skoro budżet ma się dobrze, po co skazywać starych i schorowanych emerytów na wegetację, upodlenie i wielką biedę.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • **** Emeryt...(2017-10-03 08:37) Zgłoś naruszenie 1615

    ***** Emeryci nie dajmy się zwieść, to rząd jest naszym dłużnikiem, oceńmy Go przy wyborach, wtedy się wyprostuje do pionu, i nie będzie bla, bla. Pozdrawiam... *************************************************************************************************************************8

    Odpowiedz
  • dziadek(2017-10-04 04:08) Zgłoś naruszenie 1440

    W sklepach tragedia. Z dnia na dzień ceny rosną, ,ale rząd nad tym"" panuje". .Obiecują, ze wzrosną tez kiedyś place,a emeryci na pokrycie wzrostu cen dostali WALORYZACJE /8 zł. brutto w marcu .Emeryci seniorzy się cieszą, bo przecież w.g ministra dostają leki za darmo.Szkoda, że w.g ministra, bo za leki co miesiąc placę 208. zl więcej, jak rok temu /77 lat/.To wszystko można określić jednym słowem KŁAMCY."

    Odpowiedz
  • babcia(2017-10-04 04:31) Zgłoś naruszenie 1441

    500+ dla niektórych dzieci i 500+ dla niektórych emerytów.500 - MINUS dla pozostałych dzieci,emerytów i pracujących

    Odpowiedz
  • Biedny emeryt(2017-10-04 04:24) Zgłoś naruszenie 1410

    Pni Szydło. Pamiętam pani spot wyborczy...."będziemy pytać się Polaków"....i co.....???....Ładnie wyszło? Może niech spróbuje pani premier przeżyć za 695 zł netto . Zapłacić rachunki życie, ubranie lekarza... Tyle mają emeryci starego portfela i teraz znowu zostali oszukani, miało być wyrównanie emerytur z urzędu do 1000 złotych - dla wszystkich, którzy przeszli z renty na emeryturę z urzędu!

    Odpowiedz
  • Cała Prawda(2017-10-03 10:59) Zgłoś naruszenie 1332

    "Czy to.prawda, ze dziecko.chore dostaje 1200+ co miesiąc, a dorosły chóry żyje za 700+ .prawie za tyle... co.dziecko z 500+ na bzdury dostaje?" To prawda, dorosły, chory emeryt nie jest potrzebny, a dziecko, to przyszłość narodu. Dla mnie to jest nie do pojęcia, że emeryci z pełną niepełnosprawnością, dopiero od marca 2018 roku dostaną emeryturę 1000 złotych brutto! Skandal Rządzie Polski!!! Nie wspomnę już o emerytach z 600 zł miesięcznie!!!

    Odpowiedz
  • Konsument(2017-10-04 03:55) Zgłoś naruszenie 1321

    "Wzrost cen to właśnie jest sukces gospodarczy według PIS. Kombinowanie z emeryturami, zabieranie emerytur zmniejszanie emerytur to jest sukces gospodarczy według PIS. Płacenie swoim niebotycznych pensji, to jest sukces gospodarczy według PIS. Lepiej żeby było jak było bez sukcesów gospodarczych PIS."...

    Odpowiedz
  • emerytka(2017-10-03 15:40) Zgłoś naruszenie 1322

    pani premier obiecuje nam kiełbasę wyborczą da jak zagłosujecie na PIS wstyd

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • der(2017-10-04 07:52) Zgłoś naruszenie 1260

    Kochani emeryci w przyszłym roku dostaniecie aż 6,50 zł. podwyżki ,a tak 6 m-cy przed wyborami obietnice .W interesie ZUS rządu jest to,aby ludzie po 40 + latach pracy w wieku 60+którzy mają wypracowany kapitał ,a dzis są bez pracy,bez żadnych środków do życia przenieśli się 2 m.pod ziemię .Dostali by 4 tyś.na księdza i skrzynkę ,resztę musi dołożyć rodzina i problem z głowy.Ich wypracowany kapitał potrzebny jest dla Rydzyków,Misiewiczów itd.A ludzie z takim stażem pracy dalej na śmietniku.

    Odpowiedz
  • Babcia(2017-10-06 19:04) Zgłoś naruszenie 1230

    Do doucz się! Renciści z orzeczeniem o całkowitej niezdolności do pracy, którym przyznano emeryturę z urzędu, otrzymają wyrównanie za miesiące kiedy nie przysługiwało im prawo do najniższego świadczenia emerytalnego w wysokości 1 tys. zł. - powiedziała PAP szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Jakim wszystkim? Reszcie 750 zł brutto, nie dostanę ani złotówki, to są kpiny z ludzi, waloryzacji 2 złotych z groszami, moja emerytura jest wyższa niż 750 zł brutto.. o 60 złotych. To jest dramat, a pani Szydło bardzo zadowolona z siebie, po tylu obietnicach jak zwykle nie dla wszystkich są wyrównania, dla wszystkich dzieci też nie ma 500+ Taka jest sprawiedliwość Pisu!!!

    Odpowiedz