Majdzik: To jest chichot, że esbecy, mówią, że za 2 tys. zł będzie trudno wyżyć

16.09.2017, 07:30; Aktualizacja: 16.09.2017, 09:11

Majdzik: to jest chichot, że esbecy, mówią, że za 2 tys. zł. emerytury będzie im trudno wyżyć

Dla mnie to jest chichot, co ci esbecy mówią, że za 2 tys. im będzie trudno wyżyć - powiedział PAP opozycjonista Ryszard Majdzik, komentując obniżenie b. funkcjonariuszom aparatu bezpieczeństwa PRL emerytur i rent na mocy tzw. ustawy dezubekizacyjnej.
wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (58)

  • emeryt(2017-09-16 11:32) Zgłoś naruszenie 6215

    .....no to jak już "naprawiać" , to "naprawiać" konsekwentnie - kolejny krok to może obozy koncentracyjne i umieścić tam tych ,którzy pracowali dla komuny np. budowali Hutę Katowice, port Północny, Dworzec centralny w Warszawie, , kończyli studia i otrzymali tytuły mgr, dr , profesorów itp, członków PZPR - tj. ponad 3 mln, członków ZSMP - ok 1,5 mln, oczywiście pracowników administracji państwowej tych , którzy byli w PZPR i ZSMP, pracowników służb mundurowych tj. MO, SB, oczywiście też żołnierzy Ludowego Wojska Polskiego - tych zawodowych i tych z 2 - letniej służby zasadniczej - gdyż oni uczestniczyli w stanie wojennym , członków ORMO i innych sympatyków tzw." komuny.". ....zabrać im emerytury , a pieniądze przekazać Tadeuszowi Rydzykowi - gdyż tam kształci się przyszłe kadry i przyszłość narodu mieszkającego nad Wisłą. .......gwoli przypomnienia - gen Jaruzelski miał większą władzę i nie dał rady zapanować nad umysłami tak więc i Partia PIS odejdzie do przszłości tylko kogo dopuścimy do rządzenia później?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Andrzej G.(2017-09-16 11:48) Zgłoś naruszenie 5911

    Od orzekania o winie jest wymiar sprawiedliwości,a nie ,,ustawy norymberskie które preferuje PiS.Takie postępowanie to polityczny bandytyzm,wręcz faszyzm.Bandyci ze ,,Solidarności doprowadzili Polskę do upadku,że stała się kolonią zachodu.

    Odpowiedz
  • lol(2017-09-16 10:31) Zgłoś naruszenie 5613

    Biedny opozycjonista? Nie znam. Dolary przysyłane dla opozycji w walizkach z Zachodu poza systemem skarbowym rozliczone?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • homer(2017-09-16 12:47) Zgłoś naruszenie 559

    WIązali w pętlę, bili, poniżali, zabijali - udowodnić przed sądem i zamknąć, a klucz wyrzucić! Ale nie obrzucać błotem wszystkich jak leci i kraść emerytury ludziom, którzy nic złego nie zrobili. Od kiedy to w Polsce obowiązuje zbiorowa odpowiedzialność? Od kiedy to niektóre grupy ludzi nie powinny mieć możliwości odwołania się do sądów? No chyba, że Pan Majdzik jest sędzią najwyższym, i już osądził. Panie Majdzik - za bicie i morderstwa Pan skazuje na obliżenie emerytury?! I to ma być sprawiedliwy wyrok? Za morderstwo - obniżka emerytury?

    Odpowiedz
  • Mural(2017-09-16 10:49) Zgłoś naruszenie 506

    A co z tymi,co nie bili itp. wg słów pana z artykułu???Np. sprzątaczki z komendy, bibliotekarz w WSW? Sekretarka ?Też im zabrać hurtem???Nie różnicując po uczynkach?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • kretyn(2017-09-16 12:00) Zgłoś naruszenie 502

    bzdury pan mówisz -- służyłem 5 lat w WOP -ie i 17 SG I dla waszej PrOpagandy to jest sb

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • tylkopytam(2017-09-16 12:52) Zgłoś naruszenie 464

    "za 2000 trudno wyżyć" - no jest w tym dużo racji co potwierdza fakt, że piszyści,"misiewicze", ich ciotki i pociotki oraz znajomki znajomych przypięli się do cycków "dojnejPolski" i ciągną ile sił. .....różnym rydzykom do ich prywatnego biznesu dokładają setki milionów ....... ale zabrakło dla dziecka chorego na rzadką chorobę i musieli zrzucić się dobrzy ludzie..... no i groszowe dosłownie podwyżki emerytur ....... czy nastanie taki dzień, że zamienimy się miejscami ?????????????

    Odpowiedz
  • Sebastian(2017-09-16 08:46) Zgłoś naruszenie 4310

    Widocznie i wtedy tacy zarabiali więcej, niż przeciętni śmiertelnicy! Gwiazdy/!/ w TV też zarabiają krocie, na emeryturach chyba taka p.Holecka czy p.Ziemiec miliony dostaną. Nie mówiąc o ich prezesie. Po co się grzebać w przeszłości, teraźniejszość bije w m..dę.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Romek(2017-09-18 09:29) Zgłoś naruszenie 321

    Ale bełkot ciemny lud to kupi.Gość kompletnie odleciał...co za bzdury.Ofiara indoktrynacji .Co ma piernik do wiatraka nikt nie neguje zła tamtego systemu i zła ,które czynili tamci funkcjonariusze.Warto przypomnieć ,że UB rozwiązano w 1956 r. czyli 61 lat temu.Ubeków można skutecznie znaleźć. jedynie ..na cmentarzu.A ci ,którzy na kilka miesięcy przed 1990 r przyjęli sie do Policji i skierowano ich do szkół policyjnych jak się okazało w ocenie obecnej władzy niewłasciwych służyli dwadzieścia kilka lat w wolnej Polsce i niewiadomo dlaczego są dzisiaj pozbawieni emerytur.Dyktatura ciemniaków

    Odpowiedz
  • prezes(2017-09-18 17:17) Zgłoś naruszenie 302

    panie MAJDZIK,gdyby panu zabrali 1600 zł z emerytury bezprawnie to byś PAN inaczej gęgał.JA byłem milicjantem a potem policjantem .Cały czas w jednym WYDZIALE ŁĄCZNOŚCI-36 lat służby,świątek ,piątek i w niedzielę.I CO MAM CICHO SIEDZIEĆ ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • obserwator(2017-09-16 16:54) Zgłoś naruszenie 306

    Czy wszyscy panie Majdzik,sprzataczki,palacze wnuki wdowy,Czekamy na Strasburg.

    Odpowiedz
  • Obserwator(2017-09-16 14:26) Zgłoś naruszenie 276

    Panie Majdzik o jakich wielkich pieniądzach mówimy. Ci najważniejsi, może i takie mieli, ale wiele osób podległych miało niewiele więcej niż normalnie pracujący ludzie. Po drugie, za nadgodziny i święta nie mieli płacone dodatkowo , dorobić też nie można było , bo i kiedy po 12 godzinach pracy i nie było wolno. Po 15 latach pracy , tylko 40 % emerytury. Ci co odchodzili , to albo mieli dość stresowej pracy , albo wielu na rentę. Miałem okazję widzieć naocznie / pokazano mi decyzje / 2 przypadki obniżki rent . obydwie przed obniżką nie przekraczały 2000 zł netto . Teraz obydwie są obniżone do 715 zł i 824 zł brutto i podniesione do 1000 zł brutto.

    Odpowiedz
  • Max(2017-09-17 18:12) Zgłoś naruszenie 241

    Dla bandytów, morderców, oprawców , tylko sąd , a nie odbieranie wszystkim jak leci emerytur. W sądzie wyszłoby na czyje zlecenie ci mordercy pracowali i wiele innych " kwiatków". Nie można by zasłaniać się tajemnicą i chronić mocodawców. Tylko taka sprawiedliwość jest sprawiedliwością.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Zapomniał powiedzieć... (2017-09-22 08:43) Zgłoś naruszenie 211

    ... że sam żądał pół miliona za rzekomą działalność opozycyjną z czego sąd przyznał mu 150 tysięcy zł a zwykły SB-ek musiał na te pieniądze pracować co najmniej 5 lat. I kto tu jest złodziejem i bandytą ?

    Odpowiedz
  • Sebastian(2017-09-16 08:41) Zgłoś naruszenie 2010

    Widocznie zarabiali krocie nawet wtedy...Mnie bardziej bulwersuje, na ile wycenia się pracę Gwiazdek w różnych telewizorach! Emerytury chyba będą mieli milionowe!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Chichotem jest , ...(2017-09-25 12:20) Zgłoś naruszenie 181

    .... że niby poważna gazeta publikuje wypociny jadem ociekającego człowieczka zmanipulowanego przez pisią propagandę. Nie wstyd redaktorze naczelny ?

    Odpowiedz
  • Dziwne ...(2017-09-24 18:19) Zgłoś naruszenie 151

    .... że tak poważna niby gazeta zamieszcza takie propagandowe bzdury. Nie wstyd wam pani/e/ Naczelna/y/ ?

    Odpowiedz
  • też represjonowany(2017-09-16 13:31) Zgłoś naruszenie 1128

    Za próbę zorganizowania strajku w kopalni po ogłoszeniu stanu wojennego zostałem bestialsko na milicji pobity . Potem w podkoszulce i majtkach zamknięty w piwnicy gdzie był areszt , otworzono mi okno by nie było mi za gorąco a za oknem było wtedy w nocy -17 . Dwa dni tak byłem trzymany . Potem pół roku internowania i oczywiście dyscyplinarne zwolnienie z kopalni . Potem do emerytury pracowałem tylko u prywaciarzy . Próbowano mnie kupić ,obiecywano prace z powrotem w kopalni , jednak się przed tym ustrzegłem . Teraz mogę każdemu śmiało w oczy spojrzeć . Jestem sprawdzony przez I.P.N. Mam status represjonowanego . życzę by jak najwięcej Polaków wyznawało zasadę Bóg Honor I Ojczyzna ...

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Minister Ministrant(2017-09-17 11:58) Zgłoś naruszenie 116

    ALE MA **** TEN MENEL. PEWNIE UPITY WINEM KATABAS GO ROBIŁ.

    Odpowiedz
  • Marek(2017-09-16 21:35) Zgłoś naruszenie 1014

    Nie będę nikogo oceniał bo każda sprawa jest inna i każdą z osobna powinien rozpatrzyć sąd.Jeżeli większość emerytów ma 1 tyś,to powinni czuć się szczęśliwcami,mając 2 tyś.Mogą również dorobić i chyba mają dzieci które mogą ich wspomóc.Uważam, że maksymalna emerytura jaka powinna być dostępna, w polskim systemie emerytalnym to max 3 tyś.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz