Majdzik: To jest chichot, że esbecy, mówią, że za 2 tys. zł będzie trudno wyżyć

16.09.2017, 07:30; Aktualizacja: 16.09.2017, 09:11

Majdzik: to jest chichot, że esbecy, mówią, że za 2 tys. zł. emerytury będzie im trudno wyżyć

Dla mnie to jest chichot, co ci esbecy mówią, że za 2 tys. im będzie trudno wyżyć - powiedział PAP opozycjonista Ryszard Majdzik, komentując obniżenie b. funkcjonariuszom aparatu bezpieczeństwa PRL emerytur i rent na mocy tzw. ustawy dezubekizacyjnej.
wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (58)

  • Ręka Boska(2018-09-20 17:06) Zgłoś naruszenie 00

    Jak Bóg chce kogoś ukarać to mu rozum odbiera panie Majdzik

    Odpowiedz
  • Dziadek(2018-02-12 18:53) Zgłoś naruszenie 00

    Oficer wywiadu,Wieloletnia praca w służbie zagranicznej,obecnie emeryt po 80 ce.1000 zł emerytury.Taka końcówka życia.

    Odpowiedz
  • Antoś(2018-02-12 16:22) Zgłoś naruszenie 00

    Kto to jest ten Majdzik ? On chyba nie wie co mówi. Przecież nie chodzi o SB-ków bo ci w porę nie podeszli do weryfikacji w 1990 roku bo doskonale wiedzieli, że jej nie przejdą i " usadowili się w cywilnych instytucjach gdzie mieli tzw. chody" i dzisiaj mają cywilne, porządne emerytury z ZUS-u, ani o tych co całe życie służyli TYLKO w SB, UB ale o tych co w 1990 roku przeszli weryfikację, pozostali w ówczesnym UOP-ie służyli w RP oraz o tych co przeszli do policji i przesłużyli w niej wiernie, z narażeniem życia dla obywateli w WOLNEJ , NIEPODLEGŁEJ POLSCE od 1990 roku do np. 2012, 2015 itd. a epizod w SB do 1990 r. był np. kilka miesięcy, czy nawet rok i to na stanowiskach gdzie nie szkodzili rodzącej się wolnej Polsce oraz przypadkowych etatowców jak lekarze, piłkarze i inni na etacie SB. To ta wierna służba przez 25 lat dla OBYWATELI W WOLNEJ, NIEPODLEGŁEJ RP po 1990 roku jest potraktowana jako 0 % wysługi emerytalnej. I ci występują do ministra o przywrócenie im wysługi, nic więcej. Czy to tak trudno zrozumieć i nie dać wiary propagandzie o życiu jak w bajce byłym " uszczęśliwionym tą ustawą " ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Neron(2018-02-12 16:15) Zgłoś naruszenie 00

    Majdzik nachlany plecie farmazony przez Kaczora napisane.

    Odpowiedz
  • jk(2018-02-12 14:26) Zgłoś naruszenie 10

    Za 2000 brutto - o tym maj-dzik już nie mówi.

    Odpowiedz
  • Zen(2017-10-03 13:06) Zgłoś naruszenie 00

    Kiedyś mówiono : po czym poznać głupiego ? Po śmiechu jego !!!

    Odpowiedz
  • Kasia II(2017-09-30 17:16) Zgłoś naruszenie 10

    ... a kto pracuje nie dla pieniędzy ? Ty idioto M,. nie wiesz co piszesz. Wszyscy pracują dla kasy aby mieć z czego żyć. I nie zakłamuj faktów: Brutto ok. 2 tys. ma być, cymbale jeden - bo inne słowa byłyby zbyt obraźliwe !!!

    Odpowiedz
  • Fred(2017-09-30 14:46) Zgłoś naruszenie 00

    Skad kwota 2 ts.zl. sie wziela,kto ja wymyslil.Prawie wszyscy dostaja decyzje na 1200 zl, brutto,tj, naq reke 0kolo 850 zl.Te kwoty to pobierac beda po bylych emerytach w wiekszosci wdowy.ich dzieci wnuki,i inni jeszcze zyjacy pracownicy nie majacy nic ze sluzbami specjalnymi.I jeszcze na koniec a co obecnie to niema sluzb bezpieczenstwa.

    Odpowiedz
  • Chichotem jest , ...(2017-09-25 12:20) Zgłoś naruszenie 181

    .... że niby poważna gazeta publikuje wypociny jadem ociekającego człowieczka zmanipulowanego przez pisią propagandę. Nie wstyd redaktorze naczelny ?

    Odpowiedz
  • Niby ....(2017-09-25 11:23) Zgłoś naruszenie 50

    .... poważna gazeta a takie bzdury publikuje. Nie wstyd redaktorze naczelny ?

    Odpowiedz
  • Dziwne ...(2017-09-24 18:19) Zgłoś naruszenie 151

    .... że tak poważna niby gazeta zamieszcza takie propagandowe bzdury. Nie wstyd wam pani/e/ Naczelna/y/ ?

    Odpowiedz
  • Chichot jest w tym, ...(2017-09-22 15:29) Zgłoś naruszenie 30

    .... że gość wypowiada się przez pryzmat własnych fobii i nienawiści w temacie, o którym nie ma zielonego pojęcia.

    Odpowiedz
  • Ten pan jest śmieszny ...(2017-09-22 15:06) Zgłoś naruszenie 40

    ... sam skasował 150 tysięcy choć żądał pół miliona. Na takie pieniądze zwykły esbek musiał pracować co najmniej 5 lat. To trzeba dopiero mieć tupet !

    Odpowiedz
  • Chichotem (2017-09-22 08:45) Zgłoś naruszenie 40

    .... jest to, że tacy pseudo opozycjoniści stanowią prawo omijając wszelkie cywilizowane normy.

    Odpowiedz
  • Zapomniał powiedzieć... (2017-09-22 08:43) Zgłoś naruszenie 211

    ... że sam żądał pół miliona za rzekomą działalność opozycyjną z czego sąd przyznał mu 150 tysięcy zł a zwykły SB-ek musiał na te pieniądze pracować co najmniej 5 lat. I kto tu jest złodziejem i bandytą ?

    Odpowiedz
  • fakt(2017-09-21 11:36) Zgłoś naruszenie 20

    Dalej ludzie po 40+ latach pracy,w wieku 60+ pozostają bez żadnych środków do życia.O takich ludziach pamięta sie tylko przed wyborami potem pamięć ta zanika.Tacy chodzą po śmietnikach ,bez szans na lekarstwa.O pracy mogą sobie pomarzyć,bez zdrowia .To jest dopiero dramat ,tyle lat pracy ,wypracowany kapitał i teraz 5 lat bez żadnego świadczenia.Tylko w tym kraju takie poniżenie ,bieda tych którzy pracowali na niby wolną Polskę.

    Odpowiedz
  • dramat(2017-09-21 09:48) Zgłoś naruszenie 02

    S B po 2 tys.i wielki płacz,a ludzie którzy przepracowali 40+ lat ,są wieku 60+ pozostawieni są bez żadnych środków do życia .Zupełny śmietnik .TO jest dopiero dramat,O pracy mogą sobie pomarzyć w tym wieku ,kompletne zero przez 5 lat.Ludzie którzy zaczynali pracować w wieku 15 lat,walczyli ,strajkowali o wolna Polskę dziś tak się im odwdzięczyła.Gdyby wiedzieli wtedy co ich czeka w wieku 60+ po 45 latach pracy na pewno nie podnieśli by ręki na komunę.A to właśnie dzięki nim ci dziś są u władzy,pomijając paru Piotrowiczów.Ci co są przy korycie nie znają ,albo nie chcą znać takich sytuacji.Brawo dojna zmiano.

    Odpowiedz
  • aci(2017-09-20 18:51) Zgłoś naruszenie 41

    Jeśli się nie da wyżyć za " 2000",to biednym emerytom podnieść emerytury do tej kwoty.To będzie wtedy "sprawiedliwość społeczna".

    Odpowiedz
  • prezes(2017-09-18 17:17) Zgłoś naruszenie 302

    panie MAJDZIK,gdyby panu zabrali 1600 zł z emerytury bezprawnie to byś PAN inaczej gęgał.JA byłem milicjantem a potem policjantem .Cały czas w jednym WYDZIALE ŁĄCZNOŚCI-36 lat służby,świątek ,piątek i w niedzielę.I CO MAM CICHO SIEDZIEĆ ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Romek(2017-09-18 09:29) Zgłoś naruszenie 321

    Ale bełkot ciemny lud to kupi.Gość kompletnie odleciał...co za bzdury.Ofiara indoktrynacji .Co ma piernik do wiatraka nikt nie neguje zła tamtego systemu i zła ,które czynili tamci funkcjonariusze.Warto przypomnieć ,że UB rozwiązano w 1956 r. czyli 61 lat temu.Ubeków można skutecznie znaleźć. jedynie ..na cmentarzu.A ci ,którzy na kilka miesięcy przed 1990 r przyjęli sie do Policji i skierowano ich do szkół policyjnych jak się okazało w ocenie obecnej władzy niewłasciwych służyli dwadzieścia kilka lat w wolnej Polsce i niewiadomo dlaczego są dzisiaj pozbawieni emerytur.Dyktatura ciemniaków

    Odpowiedz