MRPiPS o OFE: Zmiany w systemie emerytalnym mają umożliwić oszczędzanie na starość

22.08.2017, 16:56; Aktualizacja: 22.08.2017, 17:08
W lipcu wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki powiedział PAP, że reforma OFE wejdzie w życie od początku lipca przyszłego roku.

W lipcu wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki powiedział PAP, że reforma OFE wejdzie w życie od początku lipca przyszłego roku.źródło: ShutterStock

Głównym celem projektu ustawy ws. zmian w systemie emerytalnym, nad którym kończą się prace, będzie stworzenie warunków dla rozwoju dobrowolnych form oszczędzania na starość - podkreśliło we wtorek ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • Mural(2017-08-22 17:45) Zgłoś naruszenie 50

  W 2019 odchodzę ma emeryturę. Jeśli 20 lat w OFE to była porażka, to mam nadzieję, że nie zmuszą takich jak ja do inwestycji naszych pieniędzy w kolejną bajkę!?

  Odpowiedz
 • dramat(2017-08-23 08:32) Zgłoś naruszenie 40

  Z roku na rok coraz większe złodziejstwo,trzeba przechodzić na emeryturę tak szybko jak tylko można.Ludzie ze stażem pracy 40 lat ,w wieku 60+ skazani są na 5 lat śmietnika. Bez żadnych środków do życia ,to jest dramat tylko w tym kraju potrafią tak okraść człowieka .Wszystkie obietnice wyborcze to kłamstwa.PO bezczelnie podniosło wiek emerytalny,bez żadnej kolsultacji z narodem,ci teraz kombinują jak tu dać i nie dać .Dalej ludzie ze stażem 40 lat pozostawieni zostali bez żadnych środków do życia.

  Odpowiedz
 • Robotnik(2017-08-22 22:20) Zgłoś naruszenie 30

  Bzdura...Gdybym miał powtórzyć życie i opłacać ZUS emerytalny to nigdy nie płacił bym ponad minimalną kwotę. Uważam że wszystko co ponadto sluzy okradaniu ludzi. Elita kasuje sobie ja swoje i dzieli jak swoje. Państwo ma zapewnić minimum a nie okradać pod pozorem że zapewni średni (po śmierci). Resztę dochodu kazdy sobie powinien inwestować samemu.

  Odpowiedz
 • Magda(2017-08-23 22:37) Zgłoś naruszenie 20

  Znowu wprowadzą przymus i skończy się tragedią . Giełda nie jest miejscem na oszczędzanie na emeryturę.To pralnia brudnych pieniędzy. Pod nowymi składkami znowu zostaniemy okradzeni i będzie mniej do wypłaty dla pracownika oraz wzróśnie obciążenie pracodawcy nowymi składkami ZUS . Nie pozwólmy na now ą grabież naszych pieniędzy prze lobbystów maklerskich

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Polecane