statystyki

Posłowie wytyczają granice resortom, minister dzieli spółki

autor: Julita Żylińska20.01.2020, 09:34; Aktualizacja: 20.01.2020, 09:34
Dwa miesiące po zmianach w rządzie do Sejmu wpłynął poselski projekt ustawy o działach, a Jacek Sasin rozdał nadzór nad spółkami.

Dwa miesiące po zmianach w rządzie do Sejmu wpłynął poselski projekt ustawy o działach, a Jacek Sasin rozdał nadzór nad spółkami.źródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Adrianna Bochenek Agencja Gazeta

Dwa miesiące po zmianach w rządzie do Sejmu wpłynął poselski projekt ustawy o działach, a Jacek Sasin rozdał nadzór nad spółkami.

Fakt, że projekt o działach administracji rządowej do Sejmu złożyli posłowie PiS, pozwoli na szybkie przyjęcie przepisów przez Sejm. Projekt rządowy wymagałby czasu na konsultacje. Przedłużyłby się więc okres działania dwóch nowych ministerstw: aktywów państwowych i klimatu bez formalnej podstawy.

Nowe przepisy ustanawiają nowy dział „klimat”, który przejmuje część dotychczasowych działów „energia” i „środowisko”, związanych z polityką klimatyczną, OZE i efektywnością energetyczną. Minister Michał Kurtyka ma współtworzyć politykę klimatyczną i wdrażać unijne postanowienia w tym zakresie. Przypada mu zarządzanie „środkami na cele transformacji ekologicznej i klimatycznej”, m.in. z aukcji praw do emisji CO2. W rzeczywistości Kurtyka już od pewnego czasu prowadzi negocjacje z Brukselą w sprawie podziału środków z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji (Polsce ma przypaść 25–27 proc. funduszu).


Pozostało 88% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie