statystyki

Polak jednak zielony [OPINIA]

autor: Marceli Sommer16.01.2020, 06:00; Aktualizacja: 16.01.2020, 12:39
Marceli Sommer

Marceli Sommerźródło: Dziennik Gazeta Prawna
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Media i politycy często zdają się zakładać, że polskie społeczeństwo – w przeciwieństwie do obywateli państw Europy Zachodniej – nie jest zainteresowane ochroną klimatu, a konieczność przeobrażania naszej gospodarki wynika raczej z wymogów zewnętrznych czy nastrojów panujących na światowych rynkach.

Wyniki badania Europejskiego Banku Inwestycyjnego pokazują zupełnie inny obraz. Mimo relatywnie niedużej na tle krajów starej Unii obecności tej tematyki w debacie publicznej, postawy Polaków dotyczące zmian klimatycznych nie odbiegają od unijnej średniej, a w wielu sprawach szczegółowych należymy raczej do tej bardziej zielonej części kontynentu.

Większość naszych współobywateli zalicza zmiany klimatyczne do największych wyzwań stojących obecnie przed Polską. 88 proc. z nich zgadza się, że to działalność człowieka stanowi główną przyczynę zmian klimatu, a niewiele mniej dostrzega ich wpływ na swoje codzienne życie. Jeszcze więcej – ponad 90 proc. – jest przekonanych, że konsekwencje zmian klimatycznych odczują ich dzieci.


Pozostało 73% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie