statystyki

Zmiana klimatu zdominuje forum w Davos

autor: Magdalena Cedro21.01.2020, 06:00; Aktualizacja: 21.01.2020, 07:15
klimat6

klimat6źródło: ShutterStock

Hasła nadmiernej eksploatacji środowiska nie pojawiają się już w szwajcarskim kurorcie tylko na transparentach demonstrantów.

Ten temat stanie się lejtmotywem tegorocznego spotkania w Davos. Rozpoczynające się dziś forum zgromadzi 3000 osób, wśród nich prezydenta USA Donalda Trumpa, kanclerz Niemiec Angelę Merkel i przewodniczącą KE Ursulę von der Leyen. Polskę będą reprezentować prezydent i premier.

Jak pokazało badanie uczestników spotkania, zmiany klimatu są dla nich największym źródłem obaw. Reuters odnotował, że w tym roku pięć najczęściej wskazywanych obaw było związane ze środowiskiem. Sprawa klimatu od pewnego czasu pojawia się na spotkaniach na szczycie. Ale zielony zwrot nie wszystkich przekonuje. Szwedzka aktywistka Greta Thunberg na proteście klimatycznym w Lozannie zwróciła uwagę, że nie podjęto do tej pory skutecznych kroków, mających zapobiec katastrofie klimatycznej. Thunberg będzie miała wystąpienie dwie godziny po Trumpie, który na Twitterze kilkukrotnie krytykował młodą działaczkę.


Pozostało jeszcze 72% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie