Tracimy dom, w którym dorastaliśmy. Jak mamy poradzić sobie ze zmianą klimatu?

autor: Marianne Thyssen10.07.2019, 08:40; Aktualizacja: 10.07.2019, 08:59
W latach 2000–2015 zatrudnienie w sektorze ochrony środowiska w UE rosło w szybszym tempie niż w całej gospodarce

W latach 2000–2015 zatrudnienie w sektorze ochrony środowiska w UE rosło w szybszym tempie niż w całej gospodarceźródło: ShutterStock

Zmiana klimatu jest wyzwaniem, które determinuje obecne stulecie. To, w jaki sposób poradzimy sobie z tym wyzwaniem, określi naszą przyszłość. Społeczne i gospodarcze koszty braku działania w tej dziedzinie są nie do przyjęcia. Poważniejsze i coraz częstsze susze, pożary lasów, powodzie na wybrzeżach i wylewające rzeki powodują już przemieszczenia ludności i trudne warunki życia.

 W naszym nowym sprawozdaniu z 201 9 r . pt. „Zatrudnienie i kwestie społeczne w Europie” potwierdzono, że z powodu globalnego ocieplenia Unia Europejska może tracić rocznie do 2 proc. swojego PKB.

Są to wymierne skutki. Ale jak ocenimy utratę domu, w którym dorastaliśmy? Jakie są koszty społeczno-ekonomiczne spadku liczebności gatunku takiego jak pszczoły miodne, który ewolucja formowała przez miliony lat i który ma podstawowe znaczenie dla naszej różnorodności biologicznej?


Pozostało 81% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie