Minister Środowiska: Puszcza Białowieska nie może być w całości parkiem narodowym, bo nie ma na to zgody samorządów

autor: Lidia Raś12.06.2019, 10:30; Aktualizacja: 12.06.2019, 11:13
Puszcza Białowieska

Puszcza Białowieskaźródło: Materiały Prasowe

-Zmiana prawa [które utrudnia obecnie tworzenie parków narodowych - red.] ograniczałaby kompetencje samorządów, a przecież stale słyszymy, że one powinny być jak największe. Byłem samorządowcem i nie chciałbym, by poza gminą były podejmowano decyzje, które w sposób absolutny by ją ograniczały - uważa minister środowiska Henryk Kowalczyk.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (17)

  • zxcvb(2019-06-12 13:37) Zgłoś naruszenie 2010

    Koalicja Kocham Puszczę?. To czemu chcą ją unicestwić? Trzeba wyprowadzić politykę z lasu, a las z polityki.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Alex(2019-06-12 13:51) Zgłoś naruszenie 2719

    Nie, nie wycinają puszczy. Tylko te drzewa, które tę puszczę zasłaniają. A wszystko dla dobra narodu, który tego nie rozumie.

    Odpowiedz
  • V(2019-06-12 14:05) Zgłoś naruszenie 87

    Gorzej niz. Pis to ostatnie Don! za komuny, bo ta sie na puszcza nie rzucala

    Odpowiedz
  • Quo vadis ... POLSKO ... (2019-06-12 14:10) Zgłoś naruszenie 1522

    … skoro pozwalasz WYDOIĆ NATURĘ POLSKI … przez PIS-Bolszewię.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • N-x(2019-06-12 14:11) Zgłoś naruszenie 1617

    Nie trzeba zmieniać prawa. Trzeba zmienić ministra.

    Odpowiedz
  • Daria(2019-06-12 14:17) Zgłoś naruszenie 518

    Jeżeli decyzji nie uda się uzasadnić w ramach własnej ideologii, to powołujemy się na na opozycję, bo "przecież chciała zwiększenia roli samorządów". Tak czy inaczej będzie jak chce władza.

    Odpowiedz
  • gajowy(2019-06-12 14:31) Zgłoś naruszenie 2519

    Tylko nie zapomnijcie ludziska jak te z PO pazerne fagasy chciały prywatyzować i rozgrabić piekne polskie lasy.

    Odpowiedz
  • Aldaroon(2019-06-12 16:02) Zgłoś naruszenie 1615

    Z wypowiedzi Pana Ministra wynika, że leśnicy opiekowali się Puszczą praktycznie od jej narodzin... cytuję "Skąd bierze się tak silne myślenie o mocy sprawczej człowieka i przekonanie, że bez niego puszcza sobie nie poradzi? Wolałaby Pani eksperymentować i za 300 lat się zorientować, że puszczy nie ma? Skoro tyle lat dała sobie radę? Ale wspomagana przez pracę leśników." Wzruszające, że zanim jeszcze ludzkość wkroczyła na arenę dziejów, leśnicy rozpoczęli żmudną pracę nad pierwszym żołędziem... takie Enty bez mała można powiedzieć... I rzeczywiście świerki są zabójcze. Jeden świerk na pewno może zabić Panie Ministrze. Powiem więcej. Jedna świerkowa gałąź też może. Pójdę nawet dalej. Jeśli dobrze ten świerk wyceluje i trafi w oko to równie zabójcza będzie szyszka tegoż świerka. A na koniec podzielę się wstrząsającą wiadomością - gdy będzie Pan spacerował po tej Puszczy, może się Pan potknąć o płytki system korzeniowy tegoż gatunku i uderzyć się głową o jego pień i również zostać pozbawiony życia... Zdecydowanie postuluję wycięcie wszystkich świerków w Polsce! Dodam jeszcze od siebie, że przeżyłem będąc tam ostatnio i klucząc przed próbującymi mnie uśmiercić świerkami... sporą część życia spędziłem w lesie, ale dopiero teraz uświadomiłem sobie na jak ogromne zagrożenie byłem narażony, jak lekkomyślnie stąpałem pośród, też pośród świerków... DZIĘKUJĘ!

    Odpowiedz
  • Bob(2019-06-12 19:57) Zgłoś naruszenie 96

    W Angli 30% mniejsza powieszchnie wielikrotnie wieksze zaludnienei obszar parków 5X WIEKSZY !!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Zrównoważony(2019-06-13 00:01) Zgłoś naruszenie 118

    Żadnego Parku! Żadnego Unesco! Wróćmy do tego co było przed wpisaniem na listę dziedzictwa. Aby ponownie mogło być normalnie. W Białoruskiej części turystyka kwitnie, bo wycięli świerk. W Polskiej zamiera. Europejczycy nie chcą oglądać tego balaganu w polskiej części Puszczy, wolą jechać do Białorusi. Podsumowując: w Niemczech sobie nie pozwalają wejść na głowę. Na Białorusi tak samo. Tylko u nas bałagan.

    Odpowiedz
  • ~m1(2019-06-13 03:40) Zgłoś naruszenie 69

    Ograbmy przyszłe pokolenia z czego tylko się da.

    Odpowiedz
  • Andreas(2019-06-13 09:13) Zgłoś naruszenie 23

    Autorzy projektu EKOterroryści podpowiadają takie rozwiązanie, by 10 proc. zysku netto a minimalnie 40 mln zł, Lasy Państwowe przekazywały na działania związane z ochronę środowiska, ale nie przez Fundusz Leśny.

    Odpowiedz
  • emarx(2019-06-13 13:43) Zgłoś naruszenie 04

    "Jeśli ktoś mówi, że absolutnie wszystko co wymrze odnowi się za 300 lat to jest to ideologia. A w Puszczy Białowieskiej naukowcy leśnicy mówią, że jeśli las obumrze, wyrośnie trawa i zacznie się tworzyć step a nie las. I komu wierzyć? " Z pewnością nie tym, którzy zarabiają na wycince drzew . Forsa też jest jakąś ideologią. No i trzecia rzecz: jak mamy nie myśleć o lesie za 300 lat? Olewamy dobro naszych wnuków i prawnuków, bo dzisiaj musimy trzepać kasę? Puszcza odnowi się znacznie szybciej, bo ten proces cały czas trwa a człowiek swoją ingerencją tylko go zakłóca.

    Odpowiedz
  • bez(2019-06-13 22:00) Zgłoś naruszenie 22

    PiS to jednak straszny beton, jeżeli chodzi o przyrodę. Prawie jak drogowcy i ci z linii kolejowych.

    Odpowiedz