statystyki

Nadciąga „Czyste powietrze”. Gminy deklarują współpracę

12.09.2018, 09:08; Aktualizacja: 12.09.2018, 09:45
podatki dokumenty urzędnik

Samorządy dobrze odbierają program rządu i są gotowe wspierać wojewódzkie fundusze.źródło: ShutterStock

Resort środowiska zapowiada, że w tym tygodniu wreszcie ruszy rządowy, ogólnopolski program „Czyste powietrze” skierowany po raz pierwszy bezpośrednio do mieszkańców. Przy wcześniejszych tego typu inicjatywach pośrednikiem były samorządy.

 Nie oznacza to jednak, że zarzucają one własne programy antysmogowe. Obywatele będą więc mieli wybór, z której pomocy skorzystać. Niektórzy z nich mogą wręcz próbować występować o podwójne wsparcie. Jednak takie działanie nie ma raczej szans na powodzenie – rozliczeń dokonuje się bowiem na podstawie faktur, a nie oświadczeń. Również strona rządowa pomyślała o zabezpieczeniu. – Wniosek o dofinansowanie obliguje wnioskodawcę do złożenia oświadczenia, że nie uzyskał i nie będzie ubiegać się o dofinansowanie całych lub części kosztów przedsięwzięcia z innych środków publicznych – wyjaśnia rzecznik prasowy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Sławomir Kmiecik. – Oświadczenie składane jest pod groźbą odpowiedzialności karnej za przedłożenie fałszywych lub stwierdzających nieprawdę dokumentów.


Pozostało jeszcze 63% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie