Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

8 przywilejów nauczycielskich - z czego nie chcą zrezygnować pedagodzy

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Urlop wypoczynkowy nauczyciela Jednym z najbardziej kontrowersyjnych nauczycielskich przywilejów jest wymiar ich urlopu wypoczynkowego. Nauczyciel pracujący w szkole, w której przewidziane są ferie, ma praw do urlopu wypoczynkowego w wymiarze odpowiadającym okresowi ferii i czasie ich trwania. W efekcie przysługuje mu ponad 70 dni wolnego: 14 dni ferii zimowych oraz wolny cały lipiec i sierpień w czasie wakacji letnich. Podczas ferii dyrektor może wezwać nauczyciela do pracy, na przykład do przeprowadzania egzaminów czy wykonywania prac związanych z zakończeniem roku szkolnego, jednak pedagogowi może to zająć więcej niż 7 dni. Nauczyciele zatrudnieni w szkołach, w których nie przewidziano ferii, mają prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze 35 dni roboczych.
Urlop wypoczynkowy nauczyciela Jednym z najbardziej kontrowersyjnych nauczycielskich przywilejów jest wymiar ich urlopu wypoczynkowego. Nauczyciel pracujący w szkole, w której przewidziane są ferie, ma praw do urlopu wypoczynkowego w wymiarze odpowiadającym okresowi ferii i czasie ich trwania. W efekcie przysługuje mu ponad 70 dni wolnego: 14 dni ferii zimowych oraz wolny cały lipiec i sierpień w czasie wakacji letnich. Podczas ferii dyrektor może wezwać nauczyciela do pracy, na przykład do przeprowadzania egzaminów czy wykonywania prac związanych z zakończeniem roku szkolnego, jednak pedagogowi może to zająć więcej niż 7 dni. Nauczyciele zatrudnieni w szkołach, w których nie przewidziano ferii, mają prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze 35 dni roboczych. / ShutterStock

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Powiązane

Reklama

Komentarze(213)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • jaśnie pan
  2015-01-28 17:45:21
  i jeszcze jedno - dlaczego nauczycielowi do urlopu wliczasz soboty i niedziele?
  31
  pokażodpowiedzi (1)
 • do autora artykułu
  2015-01-26 22:41:02
  hmmm...
  Ja nauczyciel polski , domagam się:
  1. 8- godzinnego dnia pracy
  2. niedokładania wiecznie do cudzych dzieci- ksero, nagrody, telefony, własny komputer. papier toaletowy w WC i mydło w toalecie
  3. wystarczy mi tyle dni urlopu co innym
  Nie chcę:
  1. czternastki- kolejny rok nic nie dostałem (podobno mianowani dostali 130 zł.- ale to fortuna!!!)
  2. dni wolnych od zajęć dydaktycznych
  3. wywiadówek, konferencji, szkoleń, ewaluacji, papierologii, wycieczek, dni otwartych, dyskotek, Dni Babci i Dziadka, ognisk klasowych, andrzejek, mikołajek itd.
  za to proooooszę dajcie mi tylko to co górnikom- PROSZĘ, a będę całować po łapkach...
  76
  pokażodpowiedzi (18)
 • nn
  2015-01-29 00:05:13
  Mamy jeszcze jeden niesamowity przywilej nauczycieli: brak możliwości wzięcia urlopu w dowolnym terminie, nie ma nawet dwóch dni na żądanie.
  I postawcie się teraz w sytuacji nauczyciela, któremu wyznaczono specjalistyczne badanie lekarskie w czasie jego pracy. Tylko od dobrej woli dyrektora zależy czy udzieli mu w tym dniu urlopu BEZPŁATNEGO.

  Postawcie się w roli nauczyciela, który ma dziecko w przedszkolu. Nie weźmie sobie dnia urlopu z okazji np. przedstawienia z okazji dnia matki. Gdy inni rodzice bez problemu dostają od pracodawców 2-3 godziny wolnego do ewentualnego odpracowania. Dzieci nauczycieli są też jedynymi, którzy nie zobaczą swojego rodzica nigdy na rozpoczęciu czy zakończeniu roku szkolnego.

  Sam fakt ograniczenia urlopu do konkretnego terminu jest raczej dyskryminacją niż przywilejem. Tym bardziej, że w tym terminie wakacje są 3x droższe niż np. już we wrześniu.
  130
  pokażodpowiedzi (17)
 • Anna~
  2015-02-21 11:56:32
  Jak można napisać : wolny cały lipiec i sierpień? My pracujemy do 10 lipca i od 20 sierpnia. Nabór do szkoły i szkolenia oraz ustalenie planu pracy na kolejny rok samo się nie zrobi...
  90
  pokażodpowiedzi (4)
 • abc
  2015-01-31 11:01:48
  Chciałbym, żeby moje dzieci uczył nauczyciel wypoczęty i zrelaksowany, dlatego uważam, że to co jest, to jest OK. Jak ktoś zazdrości to albo niech walczy o takie coś w swojej robocie, albo niech idzie pracować jako nauczyciel. Nikt mu nie broni. A że rozumku nie staje? A może nie chce się? I żeby nie było: nie jestem nauczycielem. Pracuję w przemyśle związanym z branżą górniczą, ale nie mam żadnych przywilejów. Nie zazdroszczę górnikom, tak jak nie zazdroszczę nauczycielom. I był moment, że mogłem zostać górnikiem (przed studiami - technikum a potem kopalnia i zaoczne studia), a później już po skończeniu studiów nauczycielem - miałem wszystkie kwalifikacje, a do technikum mogłem się załapać spokojnie. Po rozpatrzeniu wszystkich za i przeciw nie jestem ani jednym ani drugim. Pewnie gdybym zamiatał ulice to bym im zazdrościł. Ale cóż, jest takie powiedzenie: nie chciało się nosić teczki, trzeba nosić szafeczki. Mówienie, że szkoły są wykańczane przez nauczycieli pensjami (tak jak górnicy wykańczają kopalnie) jest objawem totalnego niezrozumienia tematu. Podstawy ekonomii moi Państwo. Jeżeli z jednej kieszeni muszę wyjąć 400 milionów, żeby doinwestować kopalnię, a do drugiej wpada mi 4 miliardy z tytułu ZUS i podatków od wynagrodzeń, to trzeba być skończonym osłem, żeby taki biznes likwidować. Jeżeli ktoś posługuje się "wskaźnikami ekonomicznymi" to zazwyczaj albo nie rozumie o czym mówi, albo mówi tak, żeby zmanipulować opinię publiczną, co świetnie się udało. To przykład kopalni. Idźmy dalej. Z kolejnych 4 miliardów, które w ciągu roku zarobili górnicy (ta sama kopalnia), sporo trafi do Państwa. Dlaczego? Wszystko, co kupują, jest obłożone podatkiem VAT (to ok. 15 procent - i nie poprawiajcie tego, to jest dobrze). Wydają prawie całe pieniądze - to pewnik. Jeżeli nie w tym roku, to w następnym itd. Ponieważ górnicy i ich rodziny kupują towary, potrzeba np. sprzedawców. Uczciwy sprzedawca zatrudnia legalnie. Znowu jest ZUS, i tak dalej, i tak dalej. Państwo nie ma zysku tylko i wyłącznie z tego, co kapitalista odłoży sobie na konto. Kluczem nie jest zwiększenie ZUS (bo dostają po tyłku tylko drobni przedsiębiorcy), tylko zwiększenie płacy minimalnej, przy niezmienionym ZUS i wdrożenie osłon socjalnych w rodzaju bezrobocia (jak w znienawidzonych Niemczech). W ten sposób ci, którzy gromadzą pieniążki, będą musieli zapłacić nieco więcej. Okres przejściowy to będzie pewna huśtawka ale przy dobrym zarządzaniu (nie rządzeniu) osiągnie homeostazę stosunkowo szybko. Ten system, który jest drenuje tylko kieszenie biednych.
  W szkolnictwie - to do Was, drodzy reformatorzy: najlepiej jako nauczycieli zatrudnić ludzi z wykształceniem podstawowym, dać im minimalną płacę - tylko ciekawe jak będzie w przyszłości wyglądać to państwo. Ludzie dobrze wykształceni to jednak było nie było ważna rzecz w gospodarce. Nie mówię tu o ludziach z tytułami mgr czy inż. bo 80% wyprodukowanych magistrów w ostatniej pięciolatce to żenada - namnożyło się szkół i tzw. papierek może dostać każdy, komu trochę się chce. To się nazywa reforma oświaty. Tak samo szkoły podstawowe i gimnazja, brak ocen w pierwszych klasach i parę innych żenująco durnych pomysłów. Zachód od tego z jakichś powodów albo odchodzi albo mówi, że to błąd. Zachód zawsze zachwycał się naszymi inżynierami, bo byli bardzo elastyczni, łatwo się dostosowywali. Teraz jest b. duża specjalizacja. Niestety.
  79
  pokażodpowiedzi (2)
 • nauczyciel
  2015-02-12 19:30:40
  Dobrze. Ja zawsze mówię że kodeks racy to dobra rzecz. Tyle że wtedy chcę mieć tak jak każdy pracownik. Pierwsze. Chcę brać urlop kiedy chcę, a nie kiedy muszę. Za wycieczki proszę płacić delegację i nadgodziny i pracę w nocy bo to opieka 24h. A jak nie to niech rodzice sami jadą bo za to nikt nie płaci, a odpowiedzialność karna jest. Ciekawe ilu z tych zwykłych pracowników wyjedzie za darmo dziećmi się opiekować . Chciałbym też mieć w szkole miejsce pracy jak każdy pracownik. Biurko zaplecze na książki, pomoce naukowa i sprawdziany które trzeba przechowywać. Jak na miejsce pracy potrzebne odpowiednie oświetlenie itd i wtedy chętnie można pracować i po 40h w tygodniu w miejscu pracy. Bardzo bym chciał. Dziś jest tak iż pracuje po nocy w domu a tak koniec pracy i tyle jak coś to nadgodziny. Super. Swoją drogą to zadziwia mnie zawsze że my Polacy nie zastanawiamy się jak zrobić by mi było lepiej tylko jak pogorszyć komuś. Rozumiem że krytycy chcą by wszyscy mieli tak "przesrane" jak oni? Bo mi tak ciężko, a ci wszyscy do okoła nic nie robią i tylko zarabiają. He He No i jeszcze jedno jak komuś bardzo się podobają te warunki to zapraszam do wykonywania tego zawodu. Porzućcie swoje ciężkie stanowiska i mierne wypłaty i zacznijcie edukować. Czasami żal czytać co ludzie piszą. Pozdrawiam
  42
  pokażodpowiedzi (9)
 • knika
  2015-02-12 19:13:20
  No tak! Kolejna próba manipulacji społeczeństwem! Nie ma to jak napuścić ludzi na nauczycieli i odwrócić uwagę od problemów Państwa. Do wszystkich sflustrowanych : A KTO WAM NIE KAZAŁ ZOSTAĆ NAUCZYCIELEM I PŁAWIĆ SIĘ W SAMYCH KORZYŚCIACH!!!
  58
  pokażodpowiedzi (3)
 • mąż nauczycielki
  2015-02-12 18:43:19
  Pierwsze 2 tyg.lipca i 2 ostatnie sierpnia to tzw. gotowość szkolna. Nauczyciel jest do dyspozycji dyrektora. Proszę, nie wsadzajcie do "jednego worka" specyfiki pracy nauczycieli: przedszkoli, podstawówek, gimnazjów , średnich, zawodowych i na dodatek specjalnych. Jeśli ktoś szkołę zna TYLKO z osobistej nauki, niech się nie wypowiada, bo to ignorancja. NIE MA takich pieniędzy, za jakie podjąłbym się tej pracy.
  41
  pokażodpowiedzi (4)
 • nauczycielka
  2015-06-02 07:54:57
  Kurcze, wchodzę na pierwszą stronę i ju od razu widzę NAGONKĘ NA NAUCZYCIELA! Jakie 14 dni wolnego na ferie? Tak się właśnie tworzą te ogromne liczby naszego wolnego! Jeśli ktoś ma 26 dni wolnego i weźmie je ciągiem to wraca do pracy po 26 dniach czy później, bo dochodzą soboty i niedziele? Więc nie piszcie takich rzeczy,
  ferie - 10 dni wolnego, wakacje - 6 tyg (bo pierwszy i ostatni tydzień to rady pedagogiczne) czyli 6x5 30 dni, a nie żadne 70!!
  44
  pokażodpowiedzi (1)
 • ewer
  2015-01-29 14:12:14
  anty qwerty, idż i posiedż w szkole kilka godzin,a zrozumiesz
  44
  pokażodpowiedzi (4)
 • JM
  2015-02-01 22:00:17
  Urlop = 69 dni (14 dni ferii + 32 wakacje - 7 dni na egzaminy itp)
  17
  pokażodpowiedzi (3)
 • nl
  2015-02-24 23:21:27
  To lekka przesada:
  - z urlopu dla poratowania zdrowia korzystaja także sędziowie i dziennikarze i jakos nikt o to nie ma pretensji,
  - z KN pracujemy 72 godziny za darmo a więc 4 tygodnie czyli np. lipiec lub sierpień,
  - pensje trzynaste maja tez inne zawody np. poslowie nie tylko nauczyciele,
  - warunki szkodliwe to rownież halas powyzej dopuszczalnej normy, za ktory nam nikt nie placi,
  - jesli chodzi o pensje czternaste to nie pensje tylko wyrownanie tego czego nauczyciel nie dostał a powinien w ciągu roku, z tych pieniedzy korzystal np. samorząd wykorzystując je w ciągu roku zamiast na pensje dla nauczycieli a np. na drogi,
  - jeśli chodzi o dodatki to tak naprawdę n-l otrzymuje za wyslugę lat , co dostaja też inni pracownicy w innych zawodach, nie każdy jest dyrektorem więc nie dostajemy funkcyjnego, nie każdy pracuje na wsi więc tylko część dostaje ten dodatek pozostałe dodatki sa takie jak w innych zawodach,
  - jesli chodzi o pensje to nie zadne 5000 tylko 2600 z tymi wszystkimi dodatkami po 33 latach pracy z tytułem dyplomowanego.
  ZAPRASZAM do szkoly zeby zobaczyc na czym polega szkodliwość zawodu. MY musimy być na najwyższych obrotach przez każde 45 minut i jeszcze na przerwach inni siedzą za biurkiem w ciszy i sluchaja radia. MY stojac na przerwie na korytarzu na dyżurze nie slyszymy siebie. WIEC niech pani Ministra przyjdzie do szkoly a nie siedzi w MEN i nie znając sie na niczym ubliża nauczycielom.
  38
  pokażodpowiedzi (2)
 • Małgosia
  2015-02-12 17:20:23
  To jest niepojęte, dlaczego nauczycielom wlicza się do urlopu soboty, niedziele i święta, a wszystkim innym tylko dni robocze? Wakacje u mnie w szkole trwały i trwają od 1 lipca do połowy sierpnia. No to jak wychodzi 70 dni? Mnie nijak nie chce. Mam inny kalendarz?
  21
  pokażodpowiedzi (3)
 • Panie Prezesie Broniarz
  2015-01-26 22:27:48
  Za sformułowanie "czternasta pensja" czy też "czternastka" każdy pismak (a zwłaszcza A. Radwan) powinien być pozywany na drogę sądową przez ZNP za rozpowszechnianie kłamliwych i mających na celu przedstawienie w negatywnym świetle ludzi zatrudnionych w oświacie informacji. Do dzieła Panie Prezesie Broniarz.
  38
  pokażodpowiedzi (2)
 • jaśnie pan
  2015-01-28 21:57:00
  Plb ponawiam pytanie (troche inaczej bo nie odpowiedziales na nie): czemu wliczasz soboty i niedziele do dni wolnych od pracy? tym samym nauczyciel co miesiąc ma 8 dni wolnych od pracy - co za lenie!!! Rozumiem ze ideał Twojej szkoły to: otwarta 24/7 z nauczycielami za 5 zl na godzine :-)
  19
 • Nauczyciel
  2015-06-01 08:58:42
  Najpierw drodzy Państwo redaktorzy i redaktorki poszukajcie niezależnego i rzetelnego źródła, a nie idziecie na łatwiznę i korzystacie z ministerialnych informacji, które mają się nijak do rzeczywistości- mówiąc najłagodniej jak to to możliwe.
  23
 • jaśnie pan
  2015-01-31 15:48:40
  Plb ty się o moje umiejętności intelektualne chłopcze nie martw - martw się o siebie!!

  Poziom postu żenujący, bo wykazałem, że łżesz jak pies. W takim bądź razie mam parę pytanek do Ciebie (odpowiedź tak lub nie bez sadzenia dyrdymałów):

  1) czy byłeś w pracy 25-26 grudnia oraz 1 i 6 stycznia?
  2) czy to nauczyciele na pierwszych radach pedagogicznych ustalają kalendarz roku szkolnego?
  3) czy pracowałeś we wszystkie soboty i niedziele pomiędzy 20 grudnia a 7 stycznia?

  dyskusja z Tobą nie ma sensu :-) Ty zawsze wiesz wszystko i lepiej :-D
  9
 • darmozjad nauczyciel
  2015-02-22 00:48:01
  Zapomnieliście jeszcze dodać, że nauczyciele a szczególnie wychowawcy pracują raz w roku także w nocy na studniówkach,( a w trakcie roku znacznie częściej bo np: po reformie nie maja podręczników,) no tak darmozjady, którzy wcześniej się napracowali żeby młodzież nauczyła się tańczyć poloneza, zadbali o miejsce do zabawy, etc. jednym słowem zadbali o wszytko - rzadko się zdarza aby rodzice chcieli brać udział w przygotowaniach.
  35
  pokażodpowiedzi (5)
 • jaśnie pan
  2015-01-28 17:44:40
  do Plb:

  chłopcze okrętowy nie zrozumiałeś pytania: ile dni wolnych jest w ferie!? wedle gazety 14 :-) oblicz mi synku ile dni wolnych ma w ferie nauczyciel! czekam... bo liczę i się doliczyć nie mogę - ale widzę, że matematykowi wyszło 16 :D znaczy się tydzień ma 8 dni hahahahaha dobreeeeeee
  14
  pokażodpowiedzi (1)
 • jaśnie pan
  2015-01-28 21:00:36
  Plb nie odpowiedziałeś na pytanie, powtarzam: dlaczego nauczycielowi do urlopu wliczasz soboty i niedziele?
  idąc Twoim tokiem myślenia nauczyciel ma 8 dni urlopu co miesiąc :-)
  12
  pokażodpowiedzi (2)
 • Janusz
  2015-09-15 11:54:20
  Skąd takie wielkie oburzenie jak zwalniali zwykłych ludzi to było OK a jak nauczycieli to wielkie halo, uważam że bardzo dobrze niech poczują to co wszyscy czują w tym kraju (widmo bezrobocia).
  karta nauczyciela
  wcześniejsza emerytura
  urlop na podratowanie zdrowia
  nie małe zarobki w porównaniu do innych zawodów
  wolne wakacje i ferie zimowe (i niech nikt nie wciska że jakieś tam dyżury)
  dodatki: funkcyjne, motywacyjne, za wychowawstwo, za trudne i uciążliwe warunki pracy, mieszkaniowe, wiejskie oraz jednorazowy zasiłek na zagospodarowanie

  I CO JESZCZE !!! MOŻE KOPA W ...

  A to że inni tyrają bez przywieli i jeszcze za grosze, jakoś to nauczycielom nie przeszkadzało!!
  Tak teraz mi osobiście nie przeszkadza że ich trochę przykrócą . Może zmienią zdanie, nie są pępkiem świata i niech maja jak wszyscy każdy zawód ma utrudnienia i niesie jakieś ryzyko .
  0
 • była teacherka
  2015-06-05 17:35:24
  Do Anna: pracowałam w szkole, zawsze po zakończeniu roku mieliśmy już wolne, rekrutacja do szkoły to raptem 1 dzień pracy a nie do 10 lipca. Pod koniec sierpnia 1 dzień na radę pedagogiczną i tyle
  0
 • była teacherka
  2015-06-05 17:27:54
  Byłam nauczycielką ale wolałam pracę w korporacji. Potwierdzam, nauczyciele mają dużo dodatków o których inni pracownicy mogą tylko pomarzyć. Z tego też powodu tak bardzo bronią swoich stanowisk i próbują zwalczyć tą całą nagonkę na nich.
  Uważam, że każdemu pracownikowi należy się równe traktowanie.
  0
 • Marta
  2015-01-26 09:25:09
  Boli nauczycieli prawda. Tych dni urlopu można by było naliczyć jeszcze więcej. A jeszcze zapomniano do świadczeniu urlopowym, który wypłacany jest wszystkim jak leci w podstawowej wysokości odpisu na "normalnych" pracowników. Wypłata bez składek ZUS (trzeba się zastanowić na ustawą o ZFŚS i jej respektowaniu). A poza tym nauczyciele bzdury wypisujecie. 40 godzin, to jest farsa, albo ten zaczynający się urlop w połowie lipca i kończący się 20 sierpnia. Chyba sami w to nie wierzycie.
  A tak właściwie to ręce i nogi opadają na to co się dzieje,brak słów i nie dziwcie się, że mają was za obiboków i leni.
  0
 • Marta
  2015-01-26 11:52:47
  No widzisz Karolu. Ja nikogo nie opluwam, tylko stwierdzam fakt. A co się z Tobą dzieje? To Ty mnie opluwasz i bardzo nerwowo się zachowujesz. Jak to mówią; "prawda w oczy kole", czy też: "uderz w stół a nożyce same się odezwą" .
  Kończąc chcę powiedzieć, że ta grupa zawodowa jest niereformowalna i chyba jako jedyna nie wyszła jeszcze z poprzedniej epoki.
  0
 • Zdzisław
  2015-01-26 15:27:34
  Trochę dużo tych przywilejów...
  1
 • ao
  2015-02-18 10:02:14
  Skoro jest tak źle to dlaczego tak dobrze. Czy łatwo dostać się do pracy w szkole? Bez znajomości nie ma szans. Dlatego nie każdy może dostać pracy w oświacie, nawet z bardzo dobrym wykształceniem. Nauczyciele, rolnicy, górnicy nie machajcie swoimi paskami z wypłaty a pokażcie swoje PIt-y roczne. Tam widać waszą biedę.
  Hipokryci.
  1
 • Elohim
  2017-04-01 06:35:08
  Z wielu komentarzy można wnioskować, że pewnych praw nauczyciela bronią nieroby. Byle nic nie robić im mniej tym lepiej. Celem Rządu jest okroić wszystkich pracujących na rzecz mających wrodzony wstręt do pracy. I tak wielu nauczycieli z uporem maniaka bronią tezy, ze tygodniowo pracują 40 godzin w sytuacji gdy tzw. przy tablicy mają 18godzin pozostałe godz.do 40 to tagzwany nienormowany czas pracy poza szkołą na inne czynności związane ze szkołą. Logicznym by było aby teoretycznie nic nie dać nauczycielowi podwyżki a jednak dać np. podnosząc czas pracy przy tablicy z 3 lekcji do 6 i płacąc za to w dotychczasowych stawkach. Przy założeniu że nauczyciel dyplomowany ma 40000(dane ministerstwa na 2016r.) To za jedną godzinę efektywnej pracy wychodzi 72 zł. Ale przy moim założeniu byłaby to kwota miesięczna 8.000zł która należałaby się jak mówią jak psu zupa.. Ale nie wielu nauczycieli woli bić pianę z betonu. Bo przecież pracują 160 godz. w miesiącu tak krzyczcie że 1 godzina przy tablicy to może akurat. Nie zazdroszczę przywilejów Nauczycielom w wielu zawodach są one różne ale zmieniają się czasy i od nauczyciela byśmy wymagali inteligencji a nie zamiłowania do bicia piany z betonu no bo skoro Nauczyciel broni tylko jednej idei ..nic nie robić ...nic nie robić..sadełko....zapasione sadełko i lusterko...Ochyda.
  0
 • Mjola
  2015-01-26 13:54:08
  Polecam zawód nauczyciela wszystkim!! Popracujcie sobie z młodzieżą, która chodzi do szkoły, bo musi, bo nie ma 18lat, bo ktoś taką ustawę napisał. Popracujcie sobie z młodzieżą, która zaliczyła pobyty w psychiatrykach, odsiadki w więzieniach i z narkomanami. Polecam!! Fantastycznie pracuje się z młodzieżą, gdzie strach jest wejść na lekcje, bo nie wiesz czy są naćpani, czy piani. Zmotywuj ich do pracy, niech coś zrobią jak oni wszystko mają gdzieś!! Polecam wszystkim pracę na stanowisku nauczyciela, bo przecież to wspaniały lekki zawód!! Gdzie niejednokrotnie strach jest do szkoły wejść, bo klasy zawodowe to teraz prawie same problemy, patologie itp. Polecam szczerze!! Uczcie swoje dzieci, których nic nie interesuje oprócz chlania, ćpania i zabawy za pieniądze rodziców!!
  2
  pokażodpowiedzi (1)
 • abelski
  2019-04-10 07:38:02
  Mam propozycje,moze by tak jeden nauczyciel z drugim pita pokazal,wtedy wyjdzie jakie maja prawdziwe dochody
  0
 • do mamy
  2015-11-07 13:59:38
  lekarze , adwokaci itp.kształcą się całe życie, z tego co wiem np. twierdzenie Pitagorasa SIĘ NIE zmieniło...poza tym proszę wykazać całość dochodów-KOREPETYCJE !!! I KWESTIA KLUCZOWA nie ponosicie ŻADNEJ odpowiedzialności (w przeciwieństwie do grup wskazanych pow. )za nie zdane przez waszych uczniów egzaminy !!Więc ZA CO TE PRZYWILEJ ???!(POMINĘ WAR.PSEUDO-szkodliwe warunki pracy )
  0
 • dziadek
  2015-08-02 16:26:08
  Panowie redaktorzy po co ta nagonka na "biednych" nauczycieli? Przecież oni uparcie twierdzą, że inni też tak mają i dlaczego tylko ich się czepiać. Najlepiej Panowie Redaktorzy nie wspominać o żadnych przywilejach czy to nauczycielskich, czy górniczych i innych. Cichosza...
  Przecież praca nauczyciela jest tak ciężka, że zapraszają tam wszystkich nawet tych po studiach z biedronki czy też innych administracji rządowych za 1200 zł na rączkę. A sami do biedronki z innymi mgr to nie pójdą popracować by zobaczyć co to znaczy naprawdę ciężka praca za niegodziwe pieniądze.

  Kiedyś wypuścili taki film z Markiem Konradem pt.: Dzień Świra. W pewnej scenie nauczyciel pobiera z kasy 700 zł i wyklina rzeczywistość jakoby mu ktoś w twarz szczelił tą wypłatą.

  Od premiery tego filmu sytuacja się niestety odwróciła. Dziś mamy super wykształconą młodzież, która zmuszona jest do wyjazdów za granicę lub pracy za minimalną po studiach (nie dotyczy może inżynierów i IT w dużych miastach), którzy w podatkach i przez to również niskimi pensjami muszą tych nauczycieli utrzymać oraz inne grupy uprzywilejowane.
  Młodzi ludzie się kształcą w wielu dobrych kierunkach a później muszą wyklinać rzeczywistość, gdyż nikt im nie wypłaca dodatku wiejskiego jako absolwent IT czy też innej ochrony środowiska mieszkając w Polsce powiatowej poza dużą aglomeracją. Cała ta młodzież jest dziś okradane przez grupy uprzywilejowane i w tym również przez gardłujących nauczycieli, twierdząc że chcą najlepiej kształcić młodzież i dlatego im się należy, a szczególnie wysokie pensje i przywileje emerytalne, których tak naprawdę nie zniesiono - wejdą w normalny system emerytalny dopiero w 2033 zł.
  0
 • xxxxx
  2017-03-22 22:12:12
  Ja bym wam zabrał przywileje , tylko zasadnicza pensja zero 13 i 14, jesteście darmozjadami co nie przykładają się do swojej pracy .
  1
 • anty-qwerty
  2015-01-25 22:28:20
  A jakie to warunki szkodliwe ma nauczycie? Może stres spowodowany wymagającym szefem? Może ciężką teczkę ze sprawdzonymi "klasówkami"?
  0
 • qwerty
  2015-01-25 18:46:57
  Zawistny pismak dolicza do urlopu nauczyciela soboty i niedziele !!!
  0
 • Plb
  2015-01-31 10:10:00
  Do jaśnie pan
  Żenujący poziom prezentujesz.

  Nie będę Ci już dalej tłumaczył bo NIE ZROZUMIESZ. Przerasta to najprawdopodobniej Twoje umiejętności intelektualne.

  A do zrozumienia jest to, że nauczyciel ma wolne mimo tego, że nie ma w tym okresie urlopu i ma za te dni płacone.
  0
  pokażodpowiedzi (1)
 • KAROL
  2015-01-26 10:07:42
  NIE WIEM CZY SIĘ ŚMIAĆ CZY PŁAKAĆ ?

  JAK TO MOŻLIWE ŻE GAZETA , KTÓRA MA W SWOJEJ NAZWIE PRAWNA MOŻE TAK MANIPULOWAĆ FAKTAMI.
  ZASTANAWIAJĄCE , KTO DOPUSZCZA TAKIE IDIOTYCZNE ARTYKUŁY DO DRUKU.
  JA ROZUMIEM ŻE NP. PAN RADWAN MA ALERGIE NA NAUCZYCIELI , ALE WSZYSCY REDAKTORZY TEZ ?
  CAŁY ZESPÓŁ REDAKCYJNY TEJ GAZETY MA PRAWO PISAĆ CO CHCE OPLUWAĆ NAUCZYCIELI / BO WIDAĆ ŻE TO WASZA ULUBIONA GRUPA ZAWODOWA / ALE MIEJCIE PAŃSTWO CHOĆ ODROBINĘ PRZYZWOITOŚCI I DZIENNIKARSKIEJ RZETELNOŚCI I OPISUJCIE PATOLOGIE , NAWET TE NAUCZYCIELSKIE ALE RZETELNIE
  JAK MOŻE DZIENNIKARZ PISAĆ NP. NAUCZYCIELE MAJA 14 DNI WOLNE W FERIE.
  SZANOWNY PANIE REDAKTORZE I SZANOWNI PAŃSTWO CZYTELNICY , CZY NAPRAWDĘ NIE JESTEŚCIE W STANIE ZROZUMIEĆ ŻE TO JEST BZDURA.
  PRZECIEŻ FERIE TRWAJĄ 2 TYGODNIE . TAK TO JEST 14 DNI.
  ALE W TYM SA DWIE SOBOTY I DWIE NIEDZIELE , KTÓRE MAJĄ WOLNE WSZYSCY , A NA PEWNO WIĘKSZA CZĘŚĆ PRACUJĄCYCH , NAWET W REDAKCJI I CI KTÓRZY TO CZYTAJĄ I NARZEKAJĄ ILE TO WOLNEGO MA NAUCZYCIEL.
  A WIĘC TO NIE 14 DNI , A 10 . TAKIE MAŁE ALE PANIE REDAKTORZE.
  ALE DLA REDAKCJI LEPIEJ NAPISAĆ 14 DNI. LEPIEJ TO WKURZY LUDZI.
  ANALOGICZNA SYTUACJA JEST W WAKACJE.
  W LIPCU I SIERPNIU TEZ SĄ WOLNE DLA WIĘKSZOŚCI PRACUJĄCYCH SOBOTY I NIEDZIELE.
  ALE DLA REDAKCJI LEPIEJ NAPISAĆ ŻE NAUCZYCIELE MAJA 62 DNI WOLNEGO / 31 W LIPCU I 31 W SIERPNIU/
  NIEBAWEM BĘDĄ ŚWIĘTA WIELKANOCNE , A CO ZATEM IDZIE W SZKOŁACH NIE BĘDZIE LEKCJI BO BĘDĄ REKOLEKCJE.
  OCZYWIŚCIE ZA TE DNI BEZ NAUKI , KTÓRE SOBIE KOŚCIÓŁ WYMYŚLIŁ , NIE PYTAJĄC O TO NAUCZYCIELI TEZ DOSTANIE SIĘ NAUCZYCIELOM ŻE MAJA 3 DNI WOLNEGO.
  NAPISAŁ PAN REDAKTOR ŻE MAJA WYSŁUGĘ LAT , TRZYNASTKĘ , DODATEK MOTYWACYJNY.
  TAK MAJĄ . ALE PROSZĘ O ZADANIE SOBIE TRUDU SZANOWNA REDAKCJO I SPRAWDZENIE ILE GRUP ZAWODOWYCH MA TAKIE JAK TO SIĘ NAZYWA PRZYWILEJE.
  BO Z ARTYKUŁU MOŻNA ODNIEŚĆ WRAŻENIE ŻE W POLSCE TYLKO NAUCZYCIELE MAJA TAKIE APANAŻE.
  OWSZEM NA PEWNO TRZEBA ZMIENIĆ UDZIELANIE URLOPU ZDROWOTNEGO I BARDZIEJ ZAOSTRZYĆ KRYTERIA PRZYZNAWANIA.
  OWSZEM TRZEBA ZNIEŚĆ DODATEK WIEJSKI, BO TO PRZEŻYTEK.
  I NA PEWNO JESZCZE BY MOŻNA ZREFORMOWAĆ SZKOLNICTWO W WIELU ASPEKTACH.
  TEZ JESTEM ZA TYM ABY NAUCZYCIEL PRACOWAŁ 8 GODZIN DZIENNIE.
  TO BY ULŻYŁO WIELU LUDZIOM , KTÓRZY SA ZNAWCAMI PRACY NAUCZYCIELA.
  TYLKO NIECH PAŃSTWO STWORZY WARUNKI PRACY W SZKOLE.
  NIECH ZABEZPIECZY MIEJSCE PRACY PO LEKCJACH .
  NIECH ZABEZPIECZY DOSTĘP DO INTERNETU.
  NIECH ZABEZPIECZY DOSTĘP DO KSERO.
  NIECH ZABEZPIECZY PAPIER KSERO.
  A W WIELU PRZYPADKACH W REALU W SZKOLE TO WYGLĄDA TAK ŻE NAUCZYCIEL MUSI OPUŚCIĆ KLASĘ DLA NASTĘPNEGO NAUCZYCIELA , BO TAKIE SA WARUNKI LOKALOWE.
  Z REGUŁY JEST JEDNO KSERO NA KILKUDZIESIĘCIU PRACOWNIKÓW Z REGUŁY ZEPSUTE.
  PAPIER LIMITOWANY.
  JEDEN KOMPUTER NA KILKUDZIESIĘCIU NAUCZYCIELI.
  I DLATEGO SZANOWNI PAŃSTWO PRACUJĄ W SZKOLE KRÓCEJ OD INNYCH BO CZĘŚĆ OBOWIĄZKÓW WYKONUJĄ U SIEBIE W DOMU , NA PRYWATNYM KOMPUTERZE , PAPIERZE , TONERZE.
  NIECH SZKOŁA ZAPEWNI TO WSZYSTKO A PODPISUJE SIE DWOMA RĘKAMI , ABY PRACOWALI NAUCZYCIELE OD 7 RANO DO 15 . JAK WSZYSCY
  OCZYWIŚCIE SZANOWNA REDAKCJO BEZ WOLNYCH DLA KAŻDEGO SOBÓT I NIEDZIEL.
  0
 • nie nauczycielka
  2015-01-25 22:55:24
  Do anty-qwerty

  Ciężkie warunki to np. praca z dziećmi niepełnosprawnymi, upośledzonymi.
  2
 • friky
  2015-01-27 14:11:05
  14? Od kogo mam jej żądać? No i te 3 tys brutto jako kontaktowy, bo ja mam 600 zł brutto mniej.
  1
 • Zaskoczona
  2015-10-19 22:03:41
  Urlop liczy sie za dni robocze. Jak już się pisze jakiś artykuł to niech on będzie chociaż na jakimś minimalnym poziomie merytorycznym. Skąd wiem, że liczono z weekendami. Bardzo prosty rachunek: dwa tygodnie ferii to nie jest 14 dni urlopu a 10. A podane 70 zapewne celowo policzono z sobotami i niedzielami. Żałosne wręcz te obliczenia. Świadczą tylko o niskim poziomie merytorycznym autora.
  0
 • Ola
  2019-04-23 06:24:45
  Jak jest tak źle to po cholere się męczyć. Zrezygnować z takiej męki i założyć własną firmę albo na wieś tam cisza i spokój
  0
 • smokie
  2015-01-25 19:04:45
  Zlikwidować takie przywileje to górnik w porównaniu z nauczycielem wymięka
  0
 • jaśnie pan
  2015-01-26 13:01:24
  a jak ci nie wyjdzie to poproś o pomoc w wyjaśnieniu chłopca okrętowego o pseudonimie Plb-on na pewno pomoże hahahaha
  0
 • Młody nauczyciel
  2015-01-27 10:21:09
  Zrozumcie wreszcie! Żaden porządny Nauczyciel NIE CHCE pracować na podstawie Karty Nauczyciela! Ale jak zatrudnić na kodeks pracy, jeżeli, np. zebranie z Rodzicami musi się odbyć o 17.00 (czyli powinno być rozliczone jako nadgodziny), skoro nigdy nie było płatne? Nadgodziny w tym zawodzie stanowiłyby wtedy (gdyby pracować na KP) 200% wynagrodzenia - nie żartuję! To dopiero rozłożyłoby gospodarkę. Zawsze można by powiedzieć: "Szanowny Panie Dyrektorze, zebranie musi być o 15, tak by do 16 się zakończyło" - w godzinach pracy. Oczywiście wtedy o godzinie 16.01 jestem na przystanku i żadna siła nie zmusi mnie do darmowego przesiadywania na posiedzeniach rad pedagogicznych do 20. O nie!
  0
 • 9 przywilej
  2015-01-26 08:30:15
  Dziewiąty przywilej nauczycieli - brak prawa do świadczeń rehabilitacyjnych w związku z przysługującym prawem do urlopu zdrowotnego.
  0
 • gościówa
  2015-01-26 08:21:00
  Do x
  Pracuje w szkole.mam kadry i płace.doskonale wiem co powinien wg karty dostac uczyciel.Dobrze prześledx ustawy i rozporządzenia bo się mylisz prócz dodatku uzupełniającego. A w artykule nie powiedziano o wielu innych przywilejach np. Socjalnych, dniach wolnych wśrodku roku, odprawach itd jest tego dużo. Dlatego likwidują szkoły bo nauczyciele je wykańczaja swoimi wynagrodzeniami i przywilejami a górnicy kopalnie swoimi
  0
 • o2
  2015-01-26 08:34:09
  Widać że autor nie ma zielonego pojęcia o zawodzie nauczyciela. GP zaczyna manipulować informacjami i staje sie niewiarygodnym źródłem informacji? Takich niedouczonych autorów powinno się zwalniać z pracy bo wtedy podniesie sie poziom języka na forach internetowych..
  0
 • Katia
  2015-01-27 11:07:08
  PŁAKAĆ SIĘ CHCE...Jest wielu młodych nauczycieli, takich jak ja, którzy przychodzą do pracy z pasją, zapałem i zaangażowaniem. A takie przekłamane artykuły niszczą człowieka, mnie na przykład niszczą. Odechciewa mi się iść do pracy i lubić dzieci, które mają takich rodziców lub krewnych, którzy tylko wciąż opluwają... Ja pracuje na pół etatu w wiejskiej szkole, jestem w trakcie kończenia mgr i stażu na pierwszy stopień awansu, z dodatkiem wiejskim otrzymuję 829 zł, nie ma dodatków motywacyjnych w wiejskich szkołach, bo nie ma z czego ich dać, więc niech chociaż nie zabierają tego wiejskiego. Dodatek motywacyjny dostała jedna osoba w pracy i wynosił on 3% PENSJI PODSTAWOWEJ - SZALEŃSTWO.Ja w szkole przesiadują codziennie po około 5 godzin wykonując pracę papierkową, której nie mogę zabrać do domu ( czytaj uzupełnianie dzienników). 3 razy w miesiącu siedzę w szkole do 20, do tego dochodzą imprezy szkolne - wigilia od godziny 16, andrzejki od 16, bal choinkowy od 16. Wycieczki. Jesteśmy jedyną grupą zawodową w państwie, która ma obowiązek pracować 1h w tygodniu za darmo ( lub 2 h mając cały etat ). Z tej jednej godzimy, za którą mi nie płacą muszę się solidnie rozliczać prowadząc dziennik zajęć dodatkowych i całą związaną z tym papierologię. Z 10 dni ferii, które mam, nie licząc weekendów jak to haniebnie zrobił autor, 5 dni czyli cały pierwszy tydzień, spędziłam godziny na uzupełnianiu papierów podsumowujących pierwszy semestr. Arkusze sprawozdawcze - tak to się nazywa. Praktycznie wszystkie moje koleżanki z pracy nie miały pierwszego tygodnia ferii, wszystkie wciąż pracujemy, nie potrafimy nie myśleć o pracy, bo wciąż coś trzeba uzupełniać, wciąż analizować, zastanawiać się co można jeszcze zrobić żeby dzieci chciała się uczyć, jakie metody zastosować w klasie gdzie jest dwóch upośledzonych uczniów, kilku słabych, paru przeciętnych i 2 bardzo dobrych. Jadę samochodem - myślę o pracy, kładę się spać - myślę. Wciąż muszę się doskonalić. Wciąż mam zabitą głowę. Nie mogę wyjść z zakładu pracy, zamknąć drzwi za sobą i oderwać się psychicznie. Do tego dochodzą problemy rodzinne i wychowawcze dzieci, co raz więcej z rozbitych rodzin, z lękami, brakiem motywacji. Problemy tych dzieci stają się naszymi problemami, wyczerpują psychicznie. W czasie roku szkolnego chodzę codziennie spać po 2 w nocy. Poświęcam się całkowicie, kosztem rodziny i zdrowia za marne 829 zł ! I jeszcze co wejdę to TA NAGONKA - te kłamstwa jak tak można? Na szczęście w moim środowisku jest wielu rozsądnych ludzi, którzy widzą jak ciężko pracujemy i nie wierzą w to, co się pisze, ale wystarczy tylko wejść pośród osoby, które ze szkolnictwem mają tyle wspólnego, że skończyli jakąś szkołę, nie mają w rodzinie nauczyciela, a to wtedy osoby takie powtarzają te głupoty, które piszą takie mendy. Popytajcie małżonków, dzieci, rodziny nauczycieli jak jest! I nie krzywdźcie nas już, bo to że nauczycielom przestaje zależeć, to tylko i wyłącznie wasza wina!! JAK MOŻNA CHCIEĆ PRACOWAĆ JAK CIĄGLE SIĘ NAM PODCINA SKRZYDŁA TAKIMI BLUZGAMI, NAGONKĄ I KŁAMSTWAMI
  0
 • xyz
  2015-01-26 09:04:02
  ciekawe który nauczyciel dostaje 14stke. nie jestem nauczycielem ani pracownikiem oświaty ale znam kilkunastu nauczycieli i żaden z nich nie dostaje 14stki... no chyba, że jest górnikiem...to i piórnikowe dostanie a co!
  0
 • maxim
  2015-01-26 09:25:17
  Kolejne przywileje nauczycieli : Moga brac udział jako zespoły nadzorujace przy egzaminach, maja urlopy w lipcu i sierpniu, czyli wtedy gdzy za pobyt gdziekolwiek płaci sie 150%-200% ceny z maja(kazdy dyrektor a prawo 2 tygodnie zaprosic do pracy). Teraz niektórzy maja ferie. A i jeszcze jeden przywilej mogą sami tworzyć program nauczania... zajmuje to niewiele pracy. i jeszcze jeden przy rodzicach, którzy sie awanturuja sa na straconej pozycji.
  Ludzie zostańcie nauczycielami. Dla nie umiejących czytać ze zrozumieniem text jest sarkastyczny. Opinia dodtyczaca autora artykułu... dokładniej poczytaj przepisy... nie bedziesz wychodził na idiotę pisząc głupoty.
  0
 • ~jan
  2015-01-26 09:35:13
  Kraj BIEDNY, a administracja państwowa (grupa trzymająca władzę) pobiera czternastki! Wymyślają sobie dodatkowe umowy o dzieło, umowy zlecenia (o których zniesienie walczą),by więc kasy mieć dla siebie. A plebs musi płacić wyższe lub nowe podatki by utrzymać PAŃSTWO które jest wyprzedawane przez grupę trzymającą władzę!
  0
 • Autor79
  2015-01-26 09:43:17
  Widać że autor nie ma zielonego pojęcia o zawodzie nauczyciela. GP zaczyna manipulować informacjami i staje sie niewiarygodnym źródłem informacji? Takich niedouczonych autorów powinno się zwalniać z pracy bo wtedy podniesie sie poziom języka na forach internetowych..
  0
 • ja-hoda
  2015-01-27 12:04:36
  Nauczyciele drodzy ,darujcie sobie komentarze. Przecież to celowe działanie pismaków działających NA ZLECENIE mające na celu odwrócenie uwagi od spraw istotnych,np.likwidacja wszystkich gałęzi przemysłu,wyludnianie Polski, sytuacja w służbie zdrowia, złodziejstwo,które nie ma granic, trzymanie się koryta za wszelką cenę przez rządzących POlską, sprzedaż lasów, ustawa 1066, odszkodowania dla Żydów kiedy nasze dzieci głodne przychodzą do szkoły, nędza emerytów i KOMPLETNY brak szacunku do wszystkiego co POlskie!!!
  0
 • ija
  2015-01-26 10:23:06
  rząd powinien zlikwidować wszystkie przywileje we wszystkich zawodach. Regulacje płacowe powinny mieć miejsce w wynagrodzeniu podstawowym w formie premii którą też ustawowo należało by ustalić na np. max 50 % pensji.
  0
 • Marta
  2015-01-26 10:41:37
  Ojej jak mi jest was żal. Internet swój, papier ksero swój, kserokopiarka swoja. A te wakacje, to nie od lipca tylko od następnego dnia po zakończeniu roku szkolnego, tzn. co najmniej jeszcze tydzień czerwca. Tak ciężko pracujecie co przekłada się na zwolnienia lekarskie.
  0
 • KAROL
  2015-01-27 13:16:46
  DO ao

  Czy ty chcesz powiedzieć że w Polsce tylko nauczyciele maja urlopy i wolne dni .
  Reszta społeczeństwa pracującego tyra 12 miesięcy w roku .
  Nikt nie ma urlopu tylko nauczyciele ? Choć trudno Ci to pojąc oni tez maja prawo do urlopu.
  I uwierz nie jeden nauczyciel wolałby mieć 2 tygodnie urlopu w kwietniu , niż miesiąc w lipcu.
  Ale oni nie mają możliwości brać urlop w innych terminach , poza tymi które maja z góry wyznaczone.
  A co do serialu Ranczo to widać że Twój poziom to poziom Solejukowej.
  Rób te pierogi , bo widać że nie masz pojęcia o czym piszesz..
  0
 • KAROL
  2015-01-26 11:23:19
  NO CÓŻ CI MOGĘ MARTUSIU ODPOWIEDZIEĆ
  WIDAĆ ŻE Z TOBĄ ILE BY CZŁOWIEK PRACY NIE WYKONAŁ TO I TAK ŻYJESZ W SWOIM ZAMKNIĘTYM ŚWIECIE.
  MASZ TY I WIELU INNYCH RACJE NAUCZYCIELE POWINNI PRACOWAĆ ZA DARMO .
  BO JAK SIĘ CZYTA TO CO NAPISAŁAŚ TO WIDAĆ ŻE PAŃSTWO WYRZUCIŁO W BŁOTO PIENIĄDZE NA TWOJA EDUKACJE.
  ALE MARTUSIU GŁOWA DO GÓRY.
  WIDZISZ JAKI ŚWIAT JEST PIĘKNY . MOŻESZ DO WOLI OPLUWAĆ NAUCZYCIELI.
  A TAK NA MARGINESIE TO CIEKAWE CO TY SOBĄ PREZENTUJESZ .
  PS. MARTUSIU SKORO MASZ CZAS PISAĆ DO POŁUDNIA TO WIDAĆ ŻE PRACA TO DLA CIEBIE OBCE SŁOWO.
  A WIĘC ZAPRASZAM DO PRACY W SZKOLE . POSMAKUJ TYCH MIODÓW.
  SKORO TAK OCHOCZO KOMENTUJESZ PRACE NAUCZYCIELI TO WIDAĆ ŻE ZNASZ SIĘ NA TYM.
  A WIĘC NIE BĘDZIESZ MIAŁA PROBLEMU ZE ZNALEZIENIEM PRACY W SZKOLE.
  0
 • friky
  2015-01-27 14:15:04
  Nikt mi nigdy nie zapłacił za pracę na wycieczce klasowej. Opieka przez całą dobę.
  2
 • jaśnie pan
  2015-01-30 09:40:45
  Plb

  to ile miała Twoja znajoma urlopu to musisz zapytać jej czy wzięła bezpłatny - ja tego nie wiem. Natomiast dni WOLNYCH OD ZAJĘĆ było 6 lub 8 pod warunkiem, że wolne były 2 i 5 stycznia - to zależało w większości od władz gminy. Usatysfakcjonowany? :-) pewnie nie, bo czekasz, aż potwierdzę, że faktycznie było 18 - ale ja w przeciwieństwie do Ciebie nie wliczam weekendów oraz 25,26 grudnia oraz 1 stycznia. Dla większości społeczeństwa te dni były wolne więc nie widzę potrzeby wliczania tych dni. No...teraz piłka po Twojej stronie i udowadniaj, że Twoja znajoma miała 18 dni urlopu!!! tylko "18 dni urlopu" zaznacz wielkimi literami by społeczeństwo załapało :-D
  0
 • jaśnie pan
  2015-01-26 12:55:45
  Karolu nie czepiaj się Martusi!!! toż ona ciężko wykonuje swoją pracę komentując na forum tej bzdetnej gazety.
  0
 • jaśnie pan
  2015-01-31 09:55:27
  Plb tak na marginesie sobie myślę, że masz rację. Nauczyciele powinni szczególnie pracować z 31 grudnia na 1 stycznia. Wiesz, rodzic musi się przygotować do imprezy, później z niej wraca, chciałby pospać, kacor pewnie męczy a tu dzieckiem nie ma się kto zająć...więc podrzuciło by się do szkoły i po sprawie, nauczyciel by się zajął :-D Powiedz...dobry pomysł no nie...
  0
 • jaśnie pan
  2015-01-26 12:59:48
  ale to jest ciekawe - jakim sposobem nauczyciel ma 14 dni wolnego w ferie? no Martusia błyśnij i mi wyjaśnij bo nijak mi nie wychodzi!!!
  0
 • ao
  2015-01-28 12:39:29
  Jaśnie Pan
  Jesteś następny bystry i wykształcony.
  Kiedy napisałam: " z tekstu wynika, że n-l w ferie ma 14 dni WOLNEGO!! błyśnij i wyjaśnij bo liczę i liczę i nijak mi nie wychodzi!! " ? Otóż, to nie ja.
  0
 • jaśnie pan
  2015-01-28 13:32:27
  do ao:

  o moją bystrość i wykształcenie się nie martw. U Ciebie natomiast wychodzą braki czytania tekstu ze zrozumieniem. Więc powtórzę jeszcze raz: z tekstu (pseudo-dziennikarza) wynika, że n-l ma 14 dni wolnych w ferie! Ponieważ z postów wynika, że jesteś specjalista/tka w dziedzinie spraw nauczycielskich to wyjaśnij mi jak, bo ja liczę i liczę i mi nie wychodzi. A co do 14ek jesteś pewną, że są? idziemy o zakład: jeśli nie dostanę 14tki to mi wypłacasz, a jak dostanę to przelewam na Twoje konto! wchodzisz? i jeszcze przepis na 14tkę dla Ciebie-idź do szefa (o ile pracujesz?) i poproś go by nie wypłacał Ci np: 10% pensji tylko wyrównał na następny rok np w styczniu :-) i 14tka gotowa :-)) proste? proste jak drut!!!
  0
 • Mural
  2015-01-27 19:04:44
  Komentarze: 35. Ale dlaczego da się przeczytac tylko 10?
  0
 • x
  2015-01-26 00:56:14
  Wstyd drukować tak nierzetelny artykuł. 14. to wyrównanie NIEWYPŁACONYCH pieniędzy, urlop nauczyciela zaczyna się po rekrutacji ok. połowy lipca i kończy ok. 20. sierpnia, wysługę lat wypłaca się tylko do 20, urlop dla poratowania zdrowia możliwy tylko przy etacie i wynosi MAKSYMALNIE rok, to tylko przykłady największych przekłamań w tekście. Żenujący poziom dziennikarstwa, GP schodzi na psy.
  0
  pokażodpowiedzi (2)
 • x
  2015-01-27 23:55:37
  dlaczego macie taki durny system, że nie można otworzyć kolejnych komentarzy? a może o to chodzi.żeby je cenzurować?
  0
 • Plb
  2015-01-28 19:06:50
  Do jaśnie pan
  Dni a nie DNI ROBOCZYCH. 16 bo 2 pełne tygodnie = 14 dni i sobota i niedziela poprzedzające ferie + 2 dni = 16
  0
 • Plb
  2015-01-29 20:12:05
  Do jaśnie pan
  Nie odpowiedziałaś na moje pytanie... To ile miała urlopu miała moja koleżanka gdy miała 18 dni wolnych od pracy w związku z przerwą świąteczną?
  0
  pokażodpowiedzi (1)
 • ddq
  2015-01-28 22:26:27
  Czy możecie czytać komentarze? Mi, pomimo wielu prób, cały czas wyświetla się tylko pierwsza strona :(
  0
 • qwerty
  2015-01-25 18:58:52
  Nieznany autor jest manipulatem - zalicza nauczycielom do urlopu soboty i niedziele podczas trwania ferii !
  1
 • neta
  2016-01-13 22:22:06
  Chciałabym mieć taki zarobek brutto o jakim napisałeś eh z kosmosu wzięte! kolejne bzdury o przywilejach belfrów!!!
  1
 • Urszula-polonistka
  2016-02-19 15:45:31
  Brak słów... Przepracowałam w szkole 35 lat. Jestem polonistką. Nikt mi nigdy nie płacił za zarwane noce nad pracami klasowymi, testami i innymi papierzyskami. Jezdziłam na tygodniowe obozy wędrowne, rozmaite wycieczki i biwaki. Za darmo!!! Spędzałam mnóstwo czasu w szkole z powodu zebrań z rodzicami,rad pedagogicznych,konferencji, uroczystości,imprez młodzieżowych. Za darmo!!! Siedziałam całe noce na studniówkach. Za darmo!!! Organizowałam z uczniami akcje charytatywne w niedziele.Za darmo!!! Przygotowywałam jasełka dla chorych w hospicjum i domach starców.Za darmo!!! Siedziałam w szkole po lekcjach,aby zwyczajnie pomóc uczniom utrwalić materiał do matury. Za darmo!!! Powiem tak: Szlag mnie trafia,że mamy takie durne i niewdzięczne społeczeństwo!!! Zazdroszczę innym zawodom normalnej pracy tylko w godzinach od-do, a potem normalnego domu z rodziną! Każdemy opluwającemu nauczycieli życzę, aby chociaż rok przepracował w szkole!!! Za gówniane pieniądze!!! Co za paskudny i zjadły naród!!! Nigdzie na świecie tak się nie opluwa nauczycieli jak u nas:((( Żegnam!
  2
 • nxcvnxcvn
  2019-04-10 21:31:41
  materiały archiwalne w dużej mierze nie aktualne np urlop dla poratowania zdrowia orzeka lekarz medycyny pracy itd....
  0
 • jaśnie pan
  2015-01-28 10:38:13
  do ao;

  jeśli jesteś taki/taka biegła w urlopach to wytłumacz mi jedno: z tekstu wynika, że n-l w ferie ma 14 dni WOLNEGO!! błyśnij i wyjaśnij bo liczę i liczę i nijak mi nie wychodzi!!
  1
 • Plb
  2015-01-28 15:31:50
  do jaśnie pan
  Nawet 16dni. Tylko nie mowa tutaj o dniach roboczych a o dniach, w które nauczyciel nie pracuje.
  W wakacje tych dni jest 62 - 7 = 55 (dni a nie dni roboczych).

  Z rachunków które kiedyś przeprowadzałem dni roboczych wolnych od pracy nauczyciel może zebrać w ciągu całego roku nawet 70. (Wakacje 40 - 45 dni o ile dyrektor nie wezwie, święta Bożego Narodzenia - 5 - 6 dni , Wielkanoc 3, Ferie 10 dni i nawet do 10 dni dyrektorskich w ciągu całego roku = maksymalnie 74 dni ROBOCZE wolne od pracy)
  1
 • Plb
  2015-01-28 21:34:36
  Odpowiedziałem. Po prostu nie piszę o urlopie a o czasie wolnym od pracy. O urlopie pisałem w skali całego roku gdy wskazywałem, że nauczyciel może mieć nawet 74 dni robocze wolne od pracy.
  1
 • Plb
  2015-01-30 20:16:11
  Podpowiem Ci. Nie brała urlopu bezpłatnego bo dostała normalną pensje. A miała 18 dni wolych (od pracy). To nie jest 18 dni urlopu. To jest 0 dni urlopu. Według KN nauczyciel posiada urlop jedynie w ferie i wakacje. A więc dlaczego miała wole jak się jej nie należało? Gdyby to była prywatna firma w tym czasie wykonywała by jakieś prace na rzecz firmy albo za taki okres czasu nie pobierała by wynagrodzenia. Ale że jest to państwowe to państwo da...

  Co do wolnego dla większości społeczeństwa - wyjdź ze swojego środowiska i zobacz jak inni pracują. Przykładowo ja w tym okresie co ona miała wolne wziąłem JEDEN (tyle tylko mogłem) dzień urlopu na wigilię, w pozostałe dni pracowałem - wszystkie 7 pozostałych dni roboczych...
  1
 • Plb
  2015-01-28 23:23:46
  To odpowiadam.
  Jeśli w dany dzień nie pracujesz to taki dzień jest dniem wolnym od pracy, Jeśli dany dzień jest dniem roboczym, a ty masz dzień wolny wtedy można mówić o urlopie. Jeszcze raz podkreślam - nie mówie o urlopie jeśli chodzi o 16 dni wolnych od pracy w związku z feriami a o jednostce czasu zwanej dniem. Sobota i niedziela to dwa dni zazwyczaj wolne od pracy.
  Tak - w ciągu ferii macie 10 dni urlopu co przekłada się na jednym ciągiem 16 dni wolnych od pracy. Podobnie jest w wakacje - macie 45 dni urlopu co przekłada się na 62 dni wolne od pracy. Moja znajoma nauczycielka w gimnazjum dzięki przerwie świątecznej (i sylwestrowej) miała rekordowe 18 dni wolne od pracy. Ile w tym czasie miała urlopu?

  Reasumując - 74 dni robocze wolne od pracy - 252 dni roboczych w skali roku - 365 dni w roku.
  Rekordziści nauczyciele pracują jedynie 178 dni w ciągu roku.
  Przeciętny pracownik pracuje 226 - 232 dni w ciągu roku.
  1
 • ewer
  2015-01-29 14:10:58
  Ośmiorniczki za cudze pieniądze,wycieczki do egzotycznych krajów za cudze pieniące,bankiety za cudze pieniądze,limuzyny i kierowcy za cudze pieniądze
  1
 • Plb
  2015-01-31 15:58:10
  1. W tych dniach nie byłem w pracy, ale byłem w pracy w dniach 22,23, 29,30 i 31 grudnia, 2 i 5 stycznia. (7 dni roboczych). W tym czasie (20 grudnia - 6 stycznia) miałem 7 dni pracujących, 1 dzień urlopu i 10 dni wolnych od pracy. Moja koleżanka miała w tym samym czasie 18 dni wolnych od pracy i 0 dni urlopu... pomimo, że było 8 dni pracujących...
  2. A jakie to ma znaczenie w naszej dyskusji?
  3. Nie.

  A teraz mi odpowiedz, czy nauczyciel ma prawo niepracować w dni, które ustawowo są dniami roboczymi a on w tym czasie nie ma urlopu?
  1
 • Beata
  2019-03-23 07:54:19
  Nauczyciele zatrzymali sie w dobie socjalizmu, komunizmu. Kart nauczyciela to PRL. Ok.72 godz miesięcznie Tak pracuję nauczyciel. Gdzie każdy inny zawód ok. 160 godz miesięcznie. Ok. 70 dni urlopu, nieliczac przerw światecznych i TP.
  0
 • thh
  2017-04-18 08:40:43
  o i jeszcze jeden skandal "urlop na podratowanie zdrowia" po 10 latach pracy 100% płatny i wliczany do składki emerytalnej i stażowej. Co Wy na to?
  0
 • jaśnie pan
  2015-01-31 09:30:14
  Plb:

  Ale do kogo masz chłopcze pretensje, że Cię dyma pracodawca każąc Ci pracować 25,26 grudnia, 1 i 6 stycznia kiedy niemal cały naród ma wolne? bo o ile mnie pamięć nie myli to w te dni wszystko było pozamykane na osiem spustów! więc miej pretensje nie tylko do nauczycieli, ale do 99% społeczeństwa w te dni i 50 % co weekend, że nie pracują! No chyba, że te tłumy w galeriach handlowych, szczególnie w niedziele, to pracownicy co przyszli do pracy całymi rodzinami!!
  "Gdyby to była prywatna firma w tym czasie wykonywała by jakieś prace na rzecz firmy albo za taki okres czasu nie pobierała by wynagrodzenia. Ale że jest to państwowe to państwo da..." - rozumiem, że ludzie nie dostają pensji od pracodawcy za wolne weekendy oraz obowiązkowe dni wolne w święta? hmm...ciekawa teoria...:-)
  To jeszcze by dopełnić swoją teorię napisz, że "NAUCZYCIELE ODPOWIADAJĄ ZA WYKORZYSTYWANIE PRACOWNIKÓW W MAGAZYNACH AMAZONU" i będziemy wszyscy szczęśliwi, bo będzie w końcu wiadomo kto za tym stoi :-) AMEN :-D
  1
 • paweł
  2016-10-15 12:12:12
  Brać się za darmozjadów
  0
 • Rodzic
  2019-04-12 07:36:08
  Uważam, że wszyscy nauczyciele powinni mieć jednakowy wybór podręczników i lektur dla uczniów. Przy egzaminach ,,dalej,, okazuje się , że niektórych pozycji nie ,, przerabiania, ,. Poza tym w rodzinach wiekodzietnych trzeba co roku zmieniać podręczniki i lektury, a dzieci mogłyby mieć po sobie. -dałabym 40 tyg. Tydzień pracy, ale w jego ramach niech będzie 18 godzin nauczania, a reszta to przygotowywanie się do nauki w czasie pobytu w szkole. -mogą jeździć do sanatoriów tylko latem, a to przywilej a nie kara. Innym wypada zima i inne pory roku - ktoś wspominał , że nie mogą chodzić na badania specjalistyczne i do lekarza. Dlaczego? Prawie każdy nauczyciel ma tak ułożony plan, że ma jakiś dzień wolny a na badania okresowe tez może robić w ramach etatu. Nikt na to nie bierze urlopu bezpłatnego -które zawody mogą korzystać u rocznych urlopów na tzw poratowanie zdrowia momo, że też pracują w warunkach szkodliwych. -sprawa strajkow-powinni być w szkołach, odstąpić ew od nauki ale nad uczniami mieć opiekę. Zawód nauczyciela to nauczanie, wielu siedzi w domach w czasie strajków i myje okna. Codzienna lista obecności na stanowisku pracy ale bez nauczania. W czasie strajków w stocznia Wałęsa i inni siedzieli cały czas na terenie stoczni.
  0
 • jaśnie pan
  2015-01-29 13:19:56
  Plb:

  widzisz z Twoimi komentarzami to jak z reklamą pożyczek i kredytów: napisać i wytłuścić liczby 14, 16, 40, 50, 100 i drobnym druczkiem dodać o co chodzi. Ale tłuszcza już szczeka jak to ten pasożyt nauczycielski ma 14 dni wolnego w ferie :-) Siejesz typowa propagandę jak z dawnego ustroju-widać masz wprawę :-)
  1
 • n-lka
  2015-02-12 21:06:22
  Najgłośniej wypowiadają się osoby, które nie pracują w szkole i nie znają charakteru tej pracy. Może tak najpierw przyjść i się przekonać jak to jest? Przecież każdy ma prawo wyboru zawodu, więc skoro mamy tak dobrze i "nic nie robimy", to dlaczego nikt z tych "zazdrośników" nie spróbuje pracy jako nauczyciel? Zapewne wymiękliby po przeprowadzeniu jednej lub dwóch lekcji :P :)
  2
 • leniwy nauczyciel
  2015-02-22 01:09:03
  Sobota prawie 1 w nocy , nie mogę spać, nic z tego muszę przygotować plan pracy na Dni otwarte i kilka wersji na poprawę semestru ( uczę 6 przedmiotów zawodowych) napisać kilka zadań przygotowujących do egzaminu według starej i nowej podstawy ( jedno zajmuje około 2 godzin), nie mówiąc o sprawdzaniu prac. I tak codziennie. Ale co tam, w ferie jeździłam do zakładu pracy( komunikacja miejska dojazd 1,5 h) biorąc udział w projekcie" Nauczyciel w praktyce". Oczywiście lubię swoją pracę tylko młodzie coraz mniej zainteresowana Każde 45 minut z inną 30 osobową grupą jest wspaniałym przeżyciem. Zastanawiam się dlaczego czasem w autobusie słyszę narzekania na młodzież i pytanie jak oni Was w tej szkole wychowują, a rodzice rozumiem mają wolne.
  2
 • Marzycielka
  2015-06-01 11:55:59
  Witam
  A ja bym chciała żyć w miejscu w którym edukacja jest dobrowolna dzieci same decydują, czy, kiedy i czego sie chcą uczyć. I co najważniejsze od kogo. Tak żebym jako rodzic nie płaciła z podatków na byle kogo, tylko na specjalistę w danej dziedzinie- według osobiście wynegocjowanej umowy między mną, a nauczycielem. Amen
  1
 • bronek
  2019-07-11 12:10:52
  Proponuje podnieść wynagrodzenie o 100% zmniejsżyć pensum o połowę i wydłużyć wakacje do 6 miesięcy a na poważnie to w wakacje zlecić opiekę nad uczniami niech nie stoją przy śmietnika i na ulicy bo rodzice w pracy a urlop wg kodeksu pracy a wynagrodzenie stosowne do czasu pracy
  0
 • korespondent
  2019-04-16 06:20:57
  Szkoły prywatne opłacane ze składek rodziców.Zobaczymy jak będą wtedy brykali i strajkowali.
  0
 • anty
  2017-02-27 20:32:06
  banda nierobów i leni! Wiecznie tylko narzekają Ci nauczyciele, wstyd!
  0
 • Zosia
  2019-04-23 17:37:54
  Drodzy nauczyciele, macie prawo do niezadowolenia, ale proszę uswiadomić sobie ze nie jesteście jedyną wykształoconą grupą społeczną, zachowujecie się tak jak za komuny nauczyciel i ksiądz najważniejszy nikomu nic sie nie nalezy tylko wam ..Inni ludzie po studiach też pracują i nie mają dodatkowych atrakcji ..kodeks pracy i już 8 h i więcej..myślicie że tylko wy pracujecie,przestańcie poniżać innych ,ż nikt inny nie studiował nie musi się starać znosić fo....ów pracodawców znosić zniewagi..ostatnio byłam świadkiem w Liddlu jak pani szanowna nauczycielka poniżała kasjerke bo za długa była kolejka i za wolno kasowała ..skoro oczekujecie szacunku sami nauczcie się szanować innych..ta dziewczyna na kasie nie pracuje 4h ale 8 i 10h obsługuje wrednych co niektórych klientów i mus to znosić bo nawet poskarżyć sie nie może..jestem psychologiem i zachowanie tej pani nauczycielki było obrzydliwe, ma pretensje do całego świata że została nauczycielką a co za tym idzie za kare musi uczyć...to żenada..nie wiele zarabuiam w szpitalu jako psycholog i pracuje w świeta w soboty no i mam urlop jak w kodeksie..praca stresująca z umierającyni chorymi zdruzgotanymi tracacymi swoje dzieci rodzicami..urlopu na podratowanie zdrowia psychicznego żadna karta mi nie gwarantuje...przestańcie karać dzieci maturzystów za swoje niepowodzenia życiowe...
  0
 • Faga
  2019-04-09 07:40:48
  Jakie 14 dni ferii. ??? Czy w innych zakładach pracy również poczucie do urlopu soboty i niedziele?
  0
 • Student
  2018-12-20 09:55:18
  Współczuję waszym uczniom, a szczególnie Twoim jaśnie pan
  0
 • Nieznany
  2019-03-31 09:44:19
  Ja jestem za podwyżką dla nauczycieli pod kilkoma warunkami Zrezygnujcie z dodatków oprócz: - 13 pensji - Świadczenia socjalnego - premi motywacyjnej Bierzcie ten tysiak co miesiąc więcej ale z reszty zrezygnować i tyle
  0
 • Magda
  2019-04-02 08:56:29
  Powinni pracowac 8 godzin dziennie jak lekcji nie prowadza tocsiedza wcszkole i poprawiaja sprawdziany. Minie 8 godzin moga wyjsc ze szkoly to bedzie sprawiedliwosc w ****** im sie poprzewracalo.
  0
 • Asia
  2019-04-19 10:20:46
  Zapraszam do pracy w banku, gdzie twój przełożony patrzy na cyferki i tabelki i co chwilę pyta się dlaczego nie sprzedałeś jeszcze tego produktu. Serdecznie zapraszam grono pedagogiczne do. Pracy pod ziemią do kopalni , do pracy na budowie tam też pracują ludzie wykształceni którzy mają skończone studia kursy ale żadnej pracy się nie boją jak potrzebują pieniędzy. A może tak niech dostaną angaż na umowę zlecenie a. Nie nie dostaną bo to gwarantuje im karta nauczyciela że mogę być tylko zatrudnieni tylko na umowę o pracę. Normalnie mam dość już tego strajku naprawdę, jeśli im się . Nie podoba niech złoża wymowienia i zaczną szukać gdzieś indziej. Ilu tak już zrobilo a sorry pewnie nikt bo wbrew pozorom chcą zostać.
  0
 • ao
  2015-01-27 07:00:55
  Nauczycielom proponuję obejrzeć film RANCZO. Wypisz wymaluj prawda o polskich nauczycielach.
  Ich spojrzenie na rzeczywistość przysłania troska o zachowanie niczym nieuzasadnionych przywilejów i KN z 1982r.
  Dobra nauka dla młodzieży. Przepychać się łokciami. Co wydrzesz to masz. Nikt nie uważa by ktoś pracował za darmo. Ale zarabiać za 9 m-cy 14 wynagrodzeń i narzekać to chyba paranoja biedny nauczycielu Karolu.
  1
 • Inspektor Pracy
  2019-04-09 09:57:14
  Opinia która sama za siebie mówi...:pisze Ada.:"....Pracowałam kiedyś jako nauczyciel. Wydawało mi się że to bardzo ciężka praca. Wszystkie "panie" w pokoju nauczycielskim też tak uważały i namawiały mnie na zmianę zawodu ("Jesteś jeszcze młoda, uciekaj stąd, tu jest ciężko i mało płacą".) Posłuchałam... Skończyłam podyplomowe i trafiłam do sektora przedsiębiorstw prywatnych. Dziennie 8 godzin pracy i ustawy do czytania w domu, PO PRACY. Żadnej opieki socjalnej, żadnych "wczasów pod gruszą", żadnej trzynastki... Goła pensja. Urlop... z wielką ła ską a najlepiej chodzić do pracy, ale wpisać że był urlop... Żadna z tych osób, które namawiały mnie na zmianę zawodu nie znała innej pracy... Wiele z nich trafiło do szkolnictwa, bo coś im w życiu nie wyszło. Pracują bez pasji i bez zaangażowania. Tylko nieliczni powinni dostać podwyżkę. --Ada
  0
 • Prawie emeryt
  2015-01-29 10:28:04
  Każdy z nas winien być wdzięczny nauczycielom za to, że go nauczyli, że uczą jego dzieci i wnuki. Za marne pieniądze!!! Czepcie się lepiej górników. Ta banda nieuków ma wieczne pretensje i zastrasza całe społeczeństwo. A ty głupi Polaku dopłacaj do każdej tony 120 złotych , żeby tej mafii bez rozumu wiodło się super. Ale za co? Czy stać nas na to? A może inni też powinni być tak traktowani jak górnicy? Precz z ich przywilejami.
  1
  pokażodpowiedzi (1)
 • pan x
  2019-01-16 18:47:02
  40 godzin tygodniowo-nauczyciel nie może przekraczać a uczniowie mogą a nawet muszą???!!!
  0
 • NieNauczyciel
  2019-02-11 20:53:14
  ja nie rozumie jak można tak jęczeć kiedy mi przestało być opłacalne pracowanie na produkcji zacząłem się uczyć budowlanki i znalazlem prace na budowie lepiej platna kiedy budowa przestala byc dla mnie oplacalna poszedlem do pracy jako przedstawiciel handlowy kiedy przestanie to byc dla mnie oplacalne nie zwolam przedstawicieli handlowych na strajk tylko naucze sie kolejnego zajecia . . .
  0
 • Jarek
  2019-01-10 22:29:48
  24 H pracy tygodniowo 3 miesiące urlopu płatnego praca na pół etatu i jeszcze zła może trzeba zmienić zawód
  0
 • Erax_Rookie
  2019-04-09 13:02:45
  -zasiłku na zagospodarowanie???? wtf? biedni tacy?
  0
 • Zathras
  2019-04-09 13:03:50
  Autor nie ma odwagi nawet podpisać tego paszkwila... Poziom dziennikarwstwa: "skrobanie dna od spodu".
  0
 • Nl zpt
  2019-04-09 14:45:20
  Ale z ciebie matematyk
  0
 • Uczeń, syn nauczycielki.
  2019-04-09 14:17:14
  Jestem zawiedziony, że taka gazeta takie bzdury upublicznia. Autor najprawdopodobniej miał problemy w szkole a teraz mam możliwości odreagowanie za dawne krzywdy.
  0
 • Gosc
  2019-04-16 12:29:35
  Do kopalni
  0
 • nauczyciel
  2019-04-13 13:48:40
  Nie ma już dodatku mieszkaniowego.
  0
 • mama
  2015-02-27 15:03:35
  a może autor poda zestawienie pensji dziennikarzy, lekarzy, sędziów, adwokatów, urzędników i odczepi się od nauczycieli
  3
 • Hanubi
  2019-04-09 16:25:32
  Stado bzdur niegodnych z prawdą lub przepisami, ewentualnie dotyczący mniejszości. Gazeta prawna jako tuba rządowa powinna skończyć z pozwem za szkalowanie. Przykład - urlop wynosi 6 tygodni plus tydzień w ferie, kalendarzowych czyli 35 dni roboczych, wow, jaki przywilej, parę dni więcej od pracownika. Ferie i wakacje są wolne od zajęć dla uczniów a nie od pracy. 14 pensji którą wyrównywała zaniżone wynagrodzenia już nie ma, świadczenie kompensacyjne dotyczy tylko starych już prawami emerytalnymi, a dodatków wiejskich nikt nie widział, jak i pozostałych. Pensja nauczyciela to podstawa, wysluga, dodatek uznaniowy w tym za wychowawstwo. Generalnie jak w innych dużych zakładach, ślubach, urzędnikach itp. Spytajcie się w KGHM.
  0
 • qwerty
  2015-01-25 18:55:46
  "Czternasta" pensja sugeruje, że jest w wysokości miesięcznej pensji a to jest bzdura. Ponadto, w warunkach inflacji to gmina na niej zarabia, gdyż zamiast odpowiedniego wynagrodzenia miesięcznego jest płacona jednorazowo po zakończeniu roku kalendarzowego.
  Skorzystanie z nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego WYKLUCZA przy obliczeniu emerytury doliczenie do kapitału początkowego dodatku za pracę w warunkach szkodliwych w wymiarze co najmniej 15 lat przed 2009r.
  2
 • KAROL
  2015-01-26 12:19:45
  MARTUSIU JESZCZE RAZ NAPISZE .
  MASZ RACJE NAUCZYCIEL POWINIEN PRACOWAĆ ZA DARMO
  PONAWIAM ZAPROSZENIE DO PRACY W SZKOLE.
  BĘDZIESZ MIEĆ TYLE WOLNEGO A I JESZCZE BĘDĄ CI PŁACIĆ.
  ŻYĆ NIE UMIERAĆ.
  ALE TY PEWNIE BYŚ NIE BYŁA W STANIE BRAĆ ZA DARMO PIENIĄDZE.
  CHOCIAŻ TO WIELKA STRATA DLA POLSKIEJ OŚWIATY ŻE NIE CHCIAŁABYŚ PRACOWAĆ W SZKOLE.
  TAK FACHOWO OPISUJESZ PRACĘ NAUCZYCIELI , DLATEGO TWOJE UMIEJĘTNOŚCI BYŁYBY BEZCENNE PRZY REFORMOWANIU TEGO ZAWODU.
  MARTUSIU JA CIE NIE OPLUWAM. JA CIE TYLKO ŻAŁUJE BO WIDAĆ ŻE JESTEŚ BARDZO SFRUSTROWANĄ KOBIETĄ,
  POZDRAWIAM CIĘ .
  1
 • Gwidon
  2019-04-09 18:19:22
  Tak sie zapytam, co nauczyciele mieliby robić podczas wakacji czy ferii, gdy dzieci nie uczą się? http://quizydlawiedzy.pl/wiedzaogolna/
  0
 • Mila
  2019-04-09 17:20:26
  Ja jestem wozna w szkole i nie mam urlopu kiedy chcę.Nadgodziny za dzień wolny i nie w tedy kiedy chce.
  0
 • kaszan
  2019-04-06 21:46:52
  To niech nie robia tych durnych imprez. Szkola jest od nauki a nie imprez czy wycieczek.
  0
 • etherniawars
  2019-04-08 17:54:47
  Czy masz to coś by stac się dowódcą? Podejmij wyzwanie i zawładnij całym wszechświatem! http://etherniawars.pl
  0
 • inny zawód
  2019-04-07 20:11:39
  U nas organizują dwie godziny dyskoteki w roku w trakcie zajęć, także można się "dodatkowo" nie narabiać?Wycieczka, co najwyżej jednodniowa, bo nauczycielom na dłuższe się nie chce.
  0
 • ktoś
  2019-04-08 14:59:14
  pozwoliłem sobie skopiować z wykopów (wykop.pl) Wszystkich narzekających zapraszam do szkoły-technikum elektryczne w której uczę przedmiotów zawodowych ( nie jestem nauczycielem, tylko kilka godzin w tygodniu tak "dla sportu czy hobby", zarabiam 4 x wiecej pracując w przemyśle) - dyrektor technikum przyjmie każdego inżyniera branży elektrycznej bo nie ma kto uczyć - albo emeryci często 70+ albo tacy wariaci jak ja co to kilka godzin - jeden przedmiot - ciągną nie wiadomo dlaczego - a kasę na życie mają z innych źródeł. Jeszcze trochę i w ponad 150 tysięcznym mieście będą zamykać technika bo kto ma uczyć zawodu. To była jedna strona medalu - jest też druga. Mam wieloletnie doświadczenie, jak w firmie szukają pracownika to prowadzę rozmowy kwalifikacyjne, wiem jaka wiedza jest potrzebna technikowi elektrykowi - ale niestety nie mogę tego uczyć bo program jest narzucony odgórnie, wszystkie technika elektryczne w danym zawodzie muszą realizować to samo, taki sam egzamin - ma to sens, bo wszyscy maja teoretycznie takie samo wykształcenie - ale niestety ten program do zrealizowania to bardzo często teoria oderwana od rzeczywistości, uczę czegoś co jest już przestarzałe i nie stosuje się tego w praktyce - ale muszę bo w technikum zdaje się egzaminy zawodowe i pytania egzaminacyjne zobowiązują. A tak od innej strony: 1. Narzekajcie dalej na nauczycieli - ale to dzięki nim umiecie czytać i pisać i może nawet coś więcej 2. Nauczyciel musi mieć czas - nie możne pracować 40 godzin przy tablicy - bo kiedy sprawdzić sprawdziany, kartkówki, przygotować się do lekcji - chcecie ciekawych lekcji a jak je przygotować, kiedy wykonać samokształcenie czy pojechać na kurs. W firmie jak wysyłają mnie na kurs czy szkolenie to mam delegacje i jadę, 8 godzin szkolenia i wolne - można zwiedzić miasto czy pójść na piwko - w szkole tego nie ma - a przepraszam - jest, mogę jechać na szkolenie, podyplomowe i cokolwiek dusza zapragnie ale w płace sam (bo szkoła nie da delegacji) i oczywiście w weekendy no bo lekcje muszą się odbyć inny przykład: w firmie mam szkolenie BHP (cyklicznie co jakiś czas) - robione w ramach godzin pracy - w ramach pracy w szkole tez muszę mieć szkolenie BHP (tak samo cyklicznie jak w każdej innej firmie) - wygląda to następująco - dyrektor szkoły zwołuje radę pedagogiczną szkoleniowa o 17:00 - no bo nie może odwołać lekcji a z drugiej strony musi zrobić szkolenie BHP dla nauczycieli. 3. W firmach płaci się za różne rzeczy: za wiedzę (specjaliście), za odpowiedzialność i podejmowanie decyzji (kierownik, dyrektor), za gotowość ( dyżury domowe z komórka przy ***** i ************ na każde wezwanie) itp - nauczyciel - ma mieć wiedzę, ma mieć odpowiedzialność, ma podejmować decyzje (oceniać) i w każdej chwili ma odbierać telefon bo rodzic dzwoni z ...., ale nie ma za to mieć płacone ? 4. W klasie kilkunastu uczniów - ten z dysleksja, ten z aspargerem, ten z dysgrafią, ten z ograniczeniem takim czy siakim, a ten wybitny - jakby się urodził z mgr inż, a jest jeszcze taki (często kilku) co mu wszystko zwisa i taki co chce wiedzieć i wciąż zadaje pytania, taki co rozumie po pierwszym wytłumaczeniu i taki któremu trzeba tłumaczyć ekstra kilka razy bo ma kwit z poradni że jest ....leksykiem 5. W firmie mam służbowy komp, ksero, drukarkę, komórę i furę, własne biurko i kilka metrów kwadratowych przestrzeni - w szkole używam prywatnego laptopa (luksus jest w postaci rzutnika, ale niestety nie w każdej sali wiec często kombinuje jak się zamienić z innym nauczycielem, który z rzutnika nie korzysta), o drukarce zapomni, jest ksero ale papier musi być własny, komórkę każdy nauczyciel ma - ale własną - i spróbuj nie podać numeru dyrektorowi w pokoju nauczycielskim nie ma nawet tyle krzeseł aby na przerwie wszyscy nauczyciele usiedli i wypyli kawę ( w 5-10 minut przerwy to i tak niemożliwe) - a prawda nie musi być tyle krzeseł, bo część nauczycielki musi być na korytarzu i pilnować czy dzieciaki się za łby nie targają, a jak tego nie zauważą to wszyscy maja pretensje a nawet często tez prokurator. Mógłbym tak wiele i wiele wymienić.
  0
 • rodzic
  2019-04-08 23:40:08
  Do łopaty !
  0
 • N
  2019-04-25 16:12:07
  Dodatku mieszkaniowego nie ma. Autor artykułu nie doczytał wszystkiego dokładnie.
  0
 • NAUCZYCIELE
  2020-03-05 16:25:17
  Nauczyciele i ich rodziny poprą PANA PREZYDENTA w Wyborach 10 maja jeżeli otrzymają wcześniejszą emeryturę bez względu na wiek po 30 latach pracy i 20 latach przy tablicy. DZIĘKUJEMY I NA PEWNO ZA TO PANA PREZYDENTA 10 maja W WYBORACH POPRZEMY NAUCZYCIELE PANIE PREZYDENCIE - Nauczyciele i ich rodziny poprą PANA w Wyborach 10 maja jeżeli otrzymają wcześniejszą emeryturę bez względu na wiek po 30 latach pracy i 20 latach przy tablicy. CHODZI O PRZYWRÓCENIE NAUCZYCIELOM EMERYTURY PO 30 LATACH PRACY NIE PATRZĄC NA WIEK TERAZ TYLKO POWINNO BYĆ PRZYWRÓCENIE NAUCZYCIELOM TAKIEJ EMERYTURY PO 30 LATACH PRACY NIE PATRZĄC NA WIEK – WSZYSCY JAK JEDEN GDY BĘDĄ WYBORY NA PREZYDENTA 10 maja POPRZEMY PANA TYLKO PANA NIKOGO WIĘCEJ TYLKO PROSIMY WPROWADZIĆ TO W ŻYCIE PRZED WYBORAMI A NIE PO WYBORACH WEJDZIE TYLKO TEN PREZYDENT 10 maja I MA WYBORY WYGRANE . COFNIĘCIE Z POWROTEM TAK JAK BYŁO KIEDYŚ Z PRZED 2008 ROKU.CYT …„TEN PRZYWILEJ ZOSTAŁ NAUCZYCIELOM ODEBRANY W 2008 r.” ŚWIĘTE SŁOWA PANA PREZESA PIS TO BARDZO DOBRY POMYSŁ I TO DZIĘKI NAUCZYCIELOM I ICH RODZINOM ZOSTANIE PAN PREZYDENT 10 maja CZEGO MY NAUCZYCIELE BARDZO SOBIE TEGO ŻYCZYMY ŚWIAT IDZIE Z POSTĘPEM TRZEBA SOBIE POLEPSZAĆ A NIE UTRUDNIAĆ NAUCZYCIELOM TEN PRZYWILEJ SIĘ W 100 PROCENTACH NALEŻY PONIEWAŻ TEN PRZYWILEJ ZOSTAŁ NAUCZYCIELOM ODEBRANY W 2008 r.”
  0
 • ktoś
  2019-04-09 12:05:10
  Nagonki na nauczycieli ciąg dalszy, a propagandysta bardzo nie douczony (autor nie jest dziennikarzem tylko propagandystą, bo nawet nie stara się zweryfikować tego co pisze, już pierwszy slajd kłamstwem i powtarzaniem głupot które mają na celu zdyskredytować nauczycieli. Nie, nie jestem nauczycielem, ale popieram ich strajk
  1
 • ao
  2015-01-28 06:37:02
  Do KAROL!
  Czy Ty nie umiesz czytać ze zrozumieniem? Każdemu należy się urlop. Nauczycielom jednak dużo, dużo więcej, nie wspomnę o zdrowotnych. Może trzeba się doszkolić. Wasze argumenty są śmiechu warte. Ktoś na Wasze dodatkowe przywileje i innych "Ważnych" musi pracować. Czas urealnić to co było przyznane w 1982r. kiedy chętnych do pracy było mało. Teraz dostać się do pracy w szkole bez znajomości nie ma szans. Jak myślisz dlaczego? Sami pasjonaci?
  0
Reklama
Reklama

Zobacz więcej