Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Na Uniwersytety Trzeciego Wieku uczęszcza już ponad 150 tys. osób

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
W Polsce istnieje 500 Uniwersytetów Trzeciego Wieku, na które uczęszcza ponad 150 tys. słuchaczy. Najwięcej działa w województwie mazowieckim (73), małopolskim (49) i dolnośląskim (47). Jedna z największych placówek tego typu funkcjonuje przy Szkole Głównej Handlowej. Tamtejszy uniwersytet powstał w 2006 roku. Są to placówki dydaktyczne dla osób w podeszłym wieku. Celem działania jest poprawa jakości życia osób starszych. Idea pochodzi z Francji, gdzie pierwszy uniwersytet dla seniorów (Universités: du Troisieme Age) powstał w latach 70.
W Polsce istnieje 500 Uniwersytetów Trzeciego Wieku, na które uczęszcza ponad 150 tys. słuchaczy. Najwięcej działa w województwie mazowieckim (73), małopolskim (49) i dolnośląskim (47). Jedna z największych placówek tego typu funkcjonuje przy Szkole Głównej Handlowej. Tamtejszy uniwersytet powstał w 2006 roku. Są to placówki dydaktyczne dla osób w podeszłym wieku. Celem działania jest poprawa jakości życia osób starszych. Idea pochodzi z Francji, gdzie pierwszy uniwersytet dla seniorów (Universités: du Troisieme Age) powstał w latach 70. / ShutterStock
Reklama

Komentarze (1)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
  • Znawca
    2015-01-19 16:56
    150 tyś uprzywilejowanych wczesnych emerytów TUSKOeBUZKA , uczęszcza na uniwersytety.
    0
    zgłoś
Reklama
Reklama

Zobacz więcej