statystyki

MEN: Dodatek na wyprawkę nie dla pięciolatków

autor: Michalina Topolewska13.09.2016, 07:29; Aktualizacja: 13.09.2016, 07:48
Ośrodki pomocy społecznej uchylają decyzje, w których przyznały dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego dla pięciolatków.

Ośrodki pomocy społecznej uchylają decyzje, w których przyznały dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego dla pięciolatków.źródło: ShutterStock

Tylko sześciolatki mają obowiązek odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego. Jeśli więc dyrektor placówki oświatowej wyda zaświadczenie wskazujące, że uczestniczy w nim dziecko o rok młodsze, to podaje w nim nieprawdziwe informacje.

Tak wynika z wyjaśnienia Ministerstwa Edukacji Narodowej (MEN) przygotowanego dla DGP. Od początku tego miesiąca ośrodki pomocy społecznej uchylają decyzje, w których przyznały dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego dla pięciolatków. To skutek zmian w ustawie z 7 września 1991 r. o systemie oświaty (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 2156 ze zm.), która obowiązek odbycia rocznego wychowania przedszkolnego nakłada obecnie na sześciolatki, a nie dzieci o rok młodsze. To zaś przekłada się na uprawnienie do dodatku do zasiłku, który zgodnie z ustawą o świadczeniach rodzinnych przysługuje maluchom uczęszczającym do przedszkola tylko wtedy, gdy są objęte rocznym przygotowaniem przedszkolnym.


Pozostało jeszcze 50% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane