statystyki

Przedszkola: O terminie rekrutacji zdecyduje gmina

autor: Artur Radwan04.08.2016, 07:30; Aktualizacja: 04.08.2016, 09:59

Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym składania dokumentów do publicznych przedszkoli oraz klas pierwszych publicznych szkół podstawowych, będzie określał do końca stycznia organ je prowadzący, czyli najczęściej gmina.

Takie zmiany zawiera projekt rozporządzenia w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół i placówek oświatowych. Dokument trafił do konsultacji społecznych.

Obecnie cały harmonogram postępowania rekrutacyjnego wspomnianych placówek jest określony w rozporządzeniu z 2 listopada 2015 r. w sprawie sposobu przeliczania na punkty poszczególnych kryteriów uwzględnianych w postępowaniu rekrutacyjnym, składu i szczegółowych zadań komisji rekrutacyjnej, szczegółowego trybu i terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego (Dz.U. poz. 1942). Ten jednak po wejściu projektowanych zmian i zgodnie z art. 1 pkt 20 ustawy z 23 czerwca 2016 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1010) – przestanie obowiązywać.

– To bardzo dobre rozwiązanie, że część uprawnień związanych z terminami przeprowadzania rekrutacji do placówek oświatowych pozostanie w gestii samorządów. To one najlepiej wiedzą, w jakim czasie powinien być przeprowadzony nabór na danym terenie – mówi Grażyna Burek, pełnomocnik prezydenta Katowic ds. polityki edukacyjnej.


Pozostało 50% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane