statystyki

Mniej obowiązków dla uczelni i instytutów

autor: Urszula Mirowska-Łoskot14.01.2016, 07:59; Aktualizacja: 14.01.2016, 10:16

Co pół roku jednostki naukowe, czyli uczelnie, instytuty badawcze i placówki Polskiej Akademii Nauk będą musiały przekazywać dane o działalności badawczo-rozwojowej i jej efektach do ogólnopolskiej bazy, którą prowadzi resort nauki.

Tak zakłada nowelizacja rozporządzenia ministra nauki i szkolnictwa wyższego w sprawie Systemu Informacji o Nauce. Ma wejść w życie po upływie 14 dni od ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

– Konieczność zmiany rozporządzenia wynika z postulatów zgłaszanych przez jednostki naukowe. Opowiadały się za zmniejszeniem obciążeń sprawozdawczych w zakresie danych i informacji objętych systemem informacji w nauce – uzasadnia resort.

Obecnie jednostki naukowe, które ubiegają się o pieniądze na działalność statutową, są zobowiązane do aktualizowania informacji o efektach prowadzonej działalności raz na kwartał. Są to dane dotyczące m.in.: uzyskanych patentów, osiągnięć pracowników, realizowanych projektów badawczych lub prac rozwojowych, laboratoriów, nagród i wyróżnień, bibliotek naukowych, prowadzonych inwestycji czy wdrożeń.


Pozostało jeszcze 62% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane