Ciężki tydzień dla nauczycieli. Dyrektorzy podejmują decyzje o zwolnieniach

autor: Artur Radwan25.05.2015, 07:43; Aktualizacja: 25.05.2015, 09:37
Związkowcy uważają, że w tym roku samorządowcy będą masowo zwalniać pedagogów.

Związkowcy uważają, że w tym roku samorządowcy będą masowo zwalniać pedagogów.źródło: ShutterStock

Dyrektorzy samorządowych szkół jeszcze tylko do piątku mogą podjąć decyzje o zwolnieniu nauczycieli, dla których po wakacjach nie będzie odpowiedniej liczby zajęć np. z powodu niżu demograficznego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • Babcia(2015-05-25 08:42) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawa jestem ,czy zmieni się także liczba lekcji religii w szkołach.Jak do tej pory ciągle, systematycznie zwiększa się ich liczba ,na niekorzyść innych zajęć.Warto zastanowić się czy raczej nie zwolnić katechetów,a pozostawić innych nauczycieli.W końcu szkoły są świeckie a nie kościelne.

    Odpowiedz
  • mama(2015-05-25 10:58) Zgłoś naruszenie 00

    Ja ciekawa jestem czy zmieni się liczebność dzieci w klasach ,bo do tej pory klasy są przeładowane ,a my rodzice oczekujemy efektów pracy nauczycieli.

    Odpowiedz
  • cvb(2015-05-25 11:07) Zgłoś naruszenie 00

    " Dlatego też wypowiedzenie umowy nauczycielowi, dla którego nie ma etatu, powinno nastąpić pod koniec sierpnia"

    I pewnie do tego najlepiej aby nie było okresu wypowiedzenia, bo po co płacić komuś kto i tak nie świadczy pracy?

    Tylko, że nauczyciel, który się dowie, że nie ma dla niego pracy w ostatnim tygodniu sierpnia nie ma najmniejszych szans aby znaleźć nową pracę w ciągu roku szkolnego, a tak mam na to 3 miesiące. No ale nauczyciel się nie liczy, ważne dobre poczucie samorządowców.

    Odpowiedz
  • qaduq(2015-05-25 11:13) Zgłoś naruszenie 00

    Że też wiecznie narzekający na przyrost populacji i toczący spory z kardynałem Wyszyńskim , a jednocześnie budujący szkoły Tysiąclecia i wyrażający zgodę na wprowadzenie Karety Nauczyciela Gomułka mógł się spodziewać, że pseudopatrioci doprowadzą do depopulacji Narodu Polskiego, degradacji zawodu nauczyciela do poziomu z czasów stalinizmu i sprawią, że to sam wykształcony inaczej naród będzie sam z siebie orędownikiem zwalniania nauczycieli i powrotu do ciemnogrodu. Nareszcie rządzi niewidzialna ręka rynku, trzymana na uwięzi anonimowego kapitału przez wybrane grono.

    Odpowiedz
  • UE(2015-05-25 14:38) Zgłoś naruszenie 00

    do qaduq:
    Co ty bredzisz ,nie można cię zrozumieć -populacja ,depopulacja,Kareta Nauczyciela,degradacja ,
    pseudopatrioci ,trzyma na uwięzi anonimowego kapitału ?i tym podobne farmazony.
    Z tych bredni wnioskuje ,że to emerytowany "pedagog" .

    Odpowiedz
  • Renata(2015-05-25 16:15) Zgłoś naruszenie 00

    Popieram sugestię zwolnienia katechetów ze szkoły. mój syn w 3 klasie Gimnazjum ma w planie 2 godziny Religii .Nie trzeba zeszytu bo ksiądz cały rok przesiedział i nie prowadził zajęć. Dzieciaki przygotowywały inne lekcje. Nie godzę się na to by płacić pensję za brak wykonanej pracy. Nic na to nie możemy poradzić. Nie mam też powodu by dobrze ocenić pracę tego człowieka. Szkoda ,bo lubię dobrze mówić o ludziach.

    Odpowiedz
  • xyz(2015-05-26 16:31) Zgłoś naruszenie 00

    I bardzo dobrze w koncu wezma sie za uczciwa prace ,a nie tylko walke o wyzsze pensje.Bardzo lubia wypoczywac,wiec teraz beda mieli czas

    Odpowiedz
  • Jurek -emeryt(2015-05-28 12:20) Zgłoś naruszenie 00

    UE..Z TEJ twojej głupoty wnioskuję,żeś niedouczony.
    XYZ-tY TEŻ NIEUK.
    Moim wykształconym dzieciom zabroniłem pracy nauczycielskiej pod groźbą wydziedziczenia.Jest to zawód
    nisko opłacany,odpowiedzialny i trudny. i nie szanowany przez takich jak UE,XYZ.
    pozdrawiam ..Jurek-emeryt

    Odpowiedz
  • jahu(2015-05-30 12:31) Zgłoś naruszenie 00

    widzę, że piszą same frustraty, aby dowalić innym

    Odpowiedz
  • grog(2015-06-02 15:49) Zgłoś naruszenie 00

    a propos niżu i zwalniania belfrów - id... rządzący naszym państwem nie chcą widać dostrzec, że to najlepsza okazja by poprawić warunki tzw. procesu edukacyjnego, bez konieczności dzielenia klas na grupy.
    ciekaw jestem, czy jak zmniejsza się liczba pożarów to wylatują "zbędni" strażacy, albo czy jak zmniejsza się liczba przestępstw, to czy z policji wylatują policjanci różnej maści?
    czy jak zmniejsza się liczba zachorowań na "x", to czy specjalistów-lekarzy z tego zakresu też się redukuje?
    no bo, że z powodu zmniejszenia zagrożenia konfliktem zbrojnym można zredukować armię to już wszyscy wiemy

    Odpowiedz