25 maja to dla uczniów ostatni z trzech dni egzaminów ósmoklasisty. Po polskim i matematyce na arkuszach egzaminacyjnych znajdą się pytania z języków obcych, w tym z języka angielskiego.

Dzisiejszy egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego i innych, obcych języków nowożytnych, rozpocznie się o godzinie 9.00 i standardowo potrwa on 90 minut. Uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną, słabowidzący, słabosłyszący, z dysleksją oraz z zespołem Aspergera, którzy posiadają odpowiednie zaświadczenia, mogli otrzymać na niego dodatkowe 45 minut.

To, z jakiego konkretnie języka obcego uczniowie piszą dzisiejszy egzamin zależy od programu. Wśród możliwych przedmiotów jest język angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski oraz włoski.

Egzamin ósmoklasisty 2023 odbywa się w dniach 23-25 maja. Szukasz arkuszy CKE i proponowanych odpowiedzi? Dobrze trafiłeś! Każdego dnia będziemy publikować arkusze egzaminacyjne oraz odpowiedzi opracowane przez naszych ekspertów. Znajdziecie u nas arkusze i rozwiązania z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Zapraszamy!