statystyki

Nauczyciel po przeniesieniu do innej szkoły nie otrzyma odprawy

autor: Leszek Jaworski12.03.2015, 09:23; Aktualizacja: 12.03.2015, 10:44
nauczyciel, tablica

nauczyciel, tablicaźródło: ShutterStock

Z końcem roku szkolnego 2014–2015 nastąpi całkowita likwidacja szkoły. Na jakich zasadach będzie trzeba wypłacić nauczycielom odprawy?

Wysokość odprawy w związku z likwidacją szkoły uzależniona jest od podstawy zatrudnienia danego nauczyciela (wyrok Sądu Najwyższego z 15 czerwca 2005 r., sygn. akt II PK 275/04, Legalis nr 299551). Pedagog zatrudniony na podstawie mianowania (o stopniu awansu nauczyciela mianowanego lub dyplomowanego) za utratę pracy dostaje odprawę w wysokości sześciu wynagrodzeń zasadniczych, tj. bez żadnych dodatków (stażowego, funkcyjnego, za warunki pracy i motywacyjnego). W przypadku zwolnienia nauczyciela zatrudnionego na podstawie mianowania, który w chwili rozwiązania stosunku pracy z powodu całkowitej likwidacji szkoły miał ograniczony etat na podstawie art. 22 ust. 2 Karty nauczyciela (dalej: KN), odprawa przysługuje w wysokości przewidzianej dla pełnego etatu.


Pozostało 67% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane