Szkoły wyższe będą uczyć radzenia sobie ze stresem

autor: Beata Lisowska22.01.2015, 07:35; Aktualizacja: 22.01.2015, 10:05
DGP dowiedział się, jakich kompetencji resort nauki oczekuje od absolwentów dotowanych studiów.

DGP dowiedział się, jakich kompetencji resort nauki oczekuje od absolwentów dotowanych studiów.źródło: ShutterStock

Od października na uczelniach ruszy dotowany z unijnych pieniędzy Program Rozwoju Kompetencji. Na ten cel rząd chce wydać miliard złotych.

DGP dowiedział się, jakich kompetencji resort nauki oczekuje od absolwentów dotowanych studiów. Dodatkowe pieniądze dostaną te uczelnie, które wyposażą studentów w umiejętności interpersonalne, analityczne, a także z zakresu przedsiębiorczości. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zrezygnowało z dotowania 14 kierunków ścisłych, przyrodniczych i technicznych. W ocenie resortu formuła tego programu już się wyczerpała.

W nowej perspektywie finansowej rząd będzie dotował zajęcia dla studentów, które pomogą im zdobyć kompetencje pożądane na rynku pracy. Nowy program będzie realizowany do 2020 r. Jego budżet to 1 mld zł. O dotacje szkoły będą się co roku ubiegać w konkursach. Pierwszy zostanie ogłoszony już w kwietniu tego roku przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR).

– Nowością będzie to, że Program Rozwoju Kompetencji (PRK) nie będzie ograniczony do określonych kierunków studiów, zatem o finansowanie będą mogły się ubiegać wszystkie uczelnie, a więc także humanistyczne czy medyczne – podkreśla Leszek Cieśla z biura prasowego NCBiR.


Pozostało 76% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane