statystyki

Finalista olimpiady może dostać stypendium od rektora. Uczniowie o tym nie wiedzą

autor: Urszula Mirowska-Łoskot28.01.2015, 07:14; Aktualizacja: 28.01.2015, 07:30
Maturzyści, którzy są laureatami lub finalistami olimpiad przedmiotowych, mogą otrzymać stypendium rektora dla najlepszych studentów już na pierwszym roku.

Maturzyści, którzy są laureatami lub finalistami olimpiad przedmiotowych, mogą otrzymać stypendium rektora dla najlepszych studentów już na pierwszym roku.źródło: ShutterStock

Finał w konkursie przedmiotowym może zapewnić miejsce na studiach, ale też pieniądze od rektora już na pierwszym roku. Jednak studenci nie wiedzą o takiej możliwości.

Maturzyści, którzy są laureatami lub finalistami olimpiad przedmiotowych, mogą otrzymać stypendium rektora dla najlepszych studentów już na pierwszym roku. Taką możliwość wprowadziła nowelizacja z 11 lipca 2014 r. ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz.U. poz. 1189). Świadczenie to można uzyskać od października 2014 r. Wcześniej przysługiwało dopiero od drugiego roku studiów. Jego dokładną wysokość określa każda szkoła wyższa. Wynosi kilkaset złotych miesięcznie i jego celem jest wsparcie najzdolniejszych osób.


Pozostało 84% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane