Dzięki karcie uczniowie stołecznych szkół podstawowych oraz warszawiacy uczęszczający do podwarszawskich szkół podstawowych mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską. Wydane w 2018 roku karty będą ważne tylko do 30 września. Są dwa sposoby żeby ją wymienić.

Drogą internetową, za pośrednictwem strony do której link wyśle szkoła, w której uczy się dziecko. Rodzice będą do tego potrzebowali numeru obecnej Karty Ucznia oraz zdjęcia dziecka. "Fotografia powinna być legitymacyjna, wykonana w orientacji pionowej na jednolitym, jasnym tle. Musi być w odpowiednim formacie – JPG lub PNG, w minimalnej rozdzielczości 200×259 pikseli, a wielkość pliku nie może przekroczyć 2 MB. Powinna ona być także aktualna i wykonana w ciągu ostatnich sześciu miesięcy" - przekazał ZTM.

Reklama

Po wypełnieniu i wysłaniu wniosku, na adres e-mailowy zostanie wysłane potwierdzenie jego złożenia, a później informacja o rozpatrzeniu. Nową kartę będzie można odebrać w szkole po otrzymaniu wiadomości o jej wyrobieniu i dostarczeniu.

Kartę można również bezpośrednio w szkole, składając wypełniony wniosek wraz ze zdjęciem legitymacyjnym dziecka w formacie 3,5×4,5 cm.

Wnioski, zarówno drogą elektroniczną, jak i bezpośrednio w placówce należy składać do 31 maja.

ZTM przypomina, że jeśli dziecko jest uczniem starszej klasy, ważność jego karty minęła przykładowo w zeszłym roku i dotychczas nie została przedłużona, to można to zrobić w każdej chwili w jednym z Punktów Obsługi Pasażerów. Potrzeba do tego ważnej legitymacji szkolnej i poprzedniej Karty Ucznia.

Karta Ucznia obowiązuje w 1. i 2. strefie biletowej, można więc z nimi podróżować także autobusami linii strefowych "700" poza granicami Warszawy, linii lokalnych L oraz – w ramach oferty "Wspólny bilet ZTM-KM-WKD" – pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej na obszarze obowiązywania wspólnego biletu. (PAP)

Autorka: Marta Stańczyk