Barbara Halska - mówi, że jest ogrodnikiem, który w roślincie już ukształtowanej nieco przez innych nauczycieli, ma szansę jeszcze coś znaleźć. 

Jej konikiem są serwery. Przygotowuje uczniów do międzynarodowych konkursów informatycznych. Halska opracowała tradycyjny podręcznik poświęcony sieciom komputerowym, a teraz przygotowuje e-podrecznik. Wyróżnia ją to, że pracuje nie tylko z uczniami uzdolnionymi, ale także z tymi przeciętnymi i słabymi. Jest członkiem grupy "Superbelfrzy" i jak mówi Marcin Zaród Nauczyciel Roku 2013, laureatka rozpala w uczniach pasję. Dodaje, że Barbara Halska przygotowuje z uczniami aplikacje na smartfony oraz wykorzystuje ich zainteresowania, żeby poszerzyć wiedzę.

Wyróżnienia w konkursie Nauczyciel Roku 2014 otrzymali też Anna Wicińska, matematyczka z Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białymstoku i Andrzej Polok, nauczyciel praktycznej nauki zawodu z Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Pszczynie-Łące.

Konkurs "Nauczyciel Roku" odbył się po raz 13. Jego organizatorem jest tygodnik "Głos Nauczycielski" oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Kandydatów zgłaszają dyrektorzy szkół, grona pedagogiczne, kuratoria oświaty, a także uczniowie i rodzice.