Kluzik-Rostkowska: Karta pozwala wynagradzać tylko za przychodzenie do pracy

autor: Klara Klinger, Artur Radwan26.08.2014, 07:20; Aktualizacja: 26.08.2014, 15:22
Joanna Kluzik-Rostkowska, minister edukacji narodowej

Joanna Kluzik-Rostkowska, minister edukacji narodowejźródło: DGP
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Karta nauczyciela utrudnia racjonalną politykę opłacania pedagogów. Przez jej zapisy często są oni wynagradzani nie za efekty pracy, ale za przychodzenie do niej - mówi w wywiadzie dla DGP Joanna Kluzik-Rostkowska, minister edukacji narodowej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (66)

  • Krzysiek(2014-08-26 08:58) Zgłoś naruszenie 00

    a takiemu Nowakowi z PO nawet się nie chce przyjść do pracy i kase posła BIERZE... tym się Kluzik nie oburza?

    Odpowiedz
  • realista(2014-08-26 09:06) Zgłoś naruszenie 00

    Wielu debili czy CEP-ów podpisuje listę obecności i znika, więc nie ma się co się dziwić, że w kraju maluczcy ludzie też chcą uszczknąć chociaż odrobiny tortu. Na zbity pysk należy wywalić 60% urzędników, co przyczyni się do poprawy i szybkości obsługi obywateli, zmniejszy deficyt budżetowy. Dla pani minister to wielki problem, że liczba maturzystów (nie wspomnę o IQ większości z nich) zbliża się do liczby miejsc w szkołach wyższych? Rozwiązanie banalnie proste: zlikwidować 90% niedzielnych szkółek, zwłaszcza tych "wyższych", produkujących nieudaczników i bezrobotnych, którzy mają aspiracje tylko na kierowników i prezesów, bo mają "śtudia".

    Odpowiedz
  • romawos@gazeta.pl(2014-08-26 09:22) Zgłoś naruszenie 00

    Krowy pasać a nie zajmować się sprawami o których pojęcia się niema. Ministromatołka która zna się na wszystkim i na niczym nie odbiega zasadniczo od reszty nierobów z etatowych stanowisk stworzonych przez platfusów.

    Odpowiedz
  • NAUCZYCIEL(2014-08-26 09:23) Zgłoś naruszenie 00

    I PO CO ZNOWU TA NIEKONSTRUKTYWNA DYSKUSJA? PEWNIE DLATEGO, ŻE ZBLIŻAJĄ SIĘ WYBORY I TRZEBA RZUCIĆ CHWYTLIWY TEMAT WYBORCOM! SPRAWA PODRĘCZNIKÓW MOŻE BYĆ BARDZO PROSTA, TRZEBA TYLKO NAPRAWDĘ CHCIEĆ ULŻYĆ RODZICOM, A NIE NABIJAĆ KASĘ WYDAWNICTWOM. POWINIEN BYĆ JEDEN PODRĘCZNIK DLA WSZYSTKICH UCZNIÓW W KRAJU OPRACOWANY W DRODZE PRZETARGU I ZATWIERDZONY PRZEZ MEN A WYDANY PRZEZ WYDAWNICTWO WYŁONIONE W DRODZE PRZETARGU OGŁOSZONEGO PRZEZ MEN. BĘDZIE NA PEWNO DOBRY I TANI.
    WSZYSTKO W TEJ SPRAWIE.

    Odpowiedz
  • alek666(2014-08-26 09:40) Zgłoś naruszenie 00

    czas zmienić szkołę i mentalność nauczycieli, ale należy to robić stopniowo i inwestować w szkolnictwo koniec z:
    125 dni wolnego, 3 lata chorowania na urlopach zdrowotnych, L4 pod kontrole ZUS, wynagrodzenia wyższe ale dla nauczycieli wybijających się, a nie za lata pracy i przyjście do pracy, egzaminy dla uczniów wagarowiczów i utrudniających prace nauczycielom. Nauczyciel ma być przygotowany do lekcji: scenariusz lekcji, konspekt, podręcznik , rzutnik i komputer z CD do lekcji multimedialnej. Centra Kształcenia Praktycznego i Zawodowego pod kontrole skarbówki to skandal aby 120 złotych za 45 minut pracy i dyktowanie z ksiażek.

    Odpowiedz
  • obserwator(2014-08-26 09:46) Zgłoś naruszenie 00

    jakie kwalifikacje ma ta pani, aby oceniać pracę nauczycieli i kierować ministerstwem, jest zwyklą manipulantką i karierowiczką, dla której kiedyś rzekomo Polska była najważniejsza, a później okazało się że najważniejsza dla niej jest kasa

    Odpowiedz
  • Lili(2014-08-26 09:56) Zgłoś naruszenie 00

    Też bym chciała dostawać tyle za przychodzenie do pracy co nauczyciele pracując 18 godzin tygodniowo!!!

    Odpowiedz
  • czytelnik(2014-08-26 10:11) Zgłoś naruszenie 00

    do Lilii zatrudnij się w szkole i pracuj jako nauczycielka, ja wolalbym być ministrem i posłem Nowakiem

    Odpowiedz
  • hghfkjgh(2014-08-26 10:19) Zgłoś naruszenie 00

    nauczyciele sami sobie nakręcili bata kartą nauczyciela - właśnie przez "płacenie za przychodzenie" wszyscy nauczyciele zostali wrzuceni do jednego miernego wora. Nie ma praktycznie żadnej ścieżki dla ambitnych i dobrych nauczycieli są tak samo traktowani jak mierni i słabi nauczyciele - więc nie ma co się dziwić że większość jest mało aktywna

    Odpowiedz
  • Aqq(2014-08-26 10:31) Zgłoś naruszenie 00

    Traumą są pomysły MEN.

    Odpowiedz
  • Papcio(2014-08-26 10:45) Zgłoś naruszenie 00

    Ba, nawet nie muszą do niej przychodzić. 3 x roczny urlop tzw. "zdrowotny" - długie wakacje na koszt podatnika. Ponad 50 dni urlopu wypoczynkowego rocznie, 4 godz. dziennie pracy. Także z tym "przychodzeniem" to ostrożnie...I nie piszcie, żebym został nauczycielem, bo to dla mnie to wstyd brać kasę za nieróbstwo...

    Odpowiedz
  • korina(2014-08-26 11:14) Zgłoś naruszenie 00

    Już wiem, na kogo nie głosować. Na pewno nie na POpaprańców. Ta pani nie ma zielonego pojęcia, o czym mówi.

    Odpowiedz
  • obywatelka(2014-08-26 11:23) Zgłoś naruszenie 00

    A wystarczy jako bazę przyjąć: rozum ,rozsądek i postawę obywatelską !!!Olać wszystkie wybory, zbojkotować Zwiazki zawodowe , apelowac pokojowo o natychmiastowa zmiane prawa wyborczego, domogac sie odpowiedzialności posła ,radnego ,prezydenta .Zilkwidowac wszystkie przywileje zostawic tylko tym co pracuja w warunkach rzeczywiście ekstremalnych. Proste jak konstrukcja cepa. Ale nie!!! wszysvy maja córcie ,ziecia brata ,szwagra w strukturach i bronia jak szlag wie czego .Im nie tylko im zabrac .Jestesmy jako społeczeństwo do bólu załośni i nie sprawiedliwi .Kazdy ma swoj biznes w imie wolności ,demokracji ,pluralizmu i ...

    Odpowiedz
  • Norbi(2014-08-26 11:24) Zgłoś naruszenie 00

    Karta Nauczyciela to już zaszłość...czas ją zmienić!!!~!

    Odpowiedz
  • Plb(2014-08-26 11:27) Zgłoś naruszenie 00

    Drodzy nauczyciele. Proponuję wam, skoro jesteście wykształconymi osobami na zatrudnienie się w prywatnym przedsiębiorstwie i wynegocjowanie dla siebie 65 dni urlopu, 3 lata płatnego urlopu na "poratowanie zdrowia" w ciągu całej kariery.
    Spróbujcie Wynegocjować u przyszłego pracodawcy 13,5 godziny (zegarowej) prowadzenia szkoleń (lekcji) w ciągu całego tygodnia i niech nie ma prawa wymagać od was przebywania w miejscu pracy poza tym czasem.
    W jakim miejscu (pomijając sferę budżeową) gdzie mimo pozornych kontroli nie ma weryfikacji ani sposobu ani efektu przekazywania wiedzy przez uczących? Nie znam przypadku, aby zwolniono nauczyciela bo źle uczy (Wszyscy są winni, tylko nie nauczyciel). Mimo, że znam wiele przypadków kwalifikujących się... Dzięki karcie tacy nauczyciele mogą czuć się bazkarnie równając pozostałych w dół i powodująć w efekcie, że większość przestaje się starać - bo po co? Pensja równa, byle nie podpaść w świetle prawa i ma się pracę gwarantowaną aż do emerytury ... (śmierci?) ... tylko... gdyby nie ten niż demograficzny...

    Odpowiedz
  • zzzzz(2014-08-26 11:34) Zgłoś naruszenie 00

    Od kiedy będzie praca dla dobrze wykształconych nauczycieli.

    Odpowiedz
  • Plb(2014-08-26 11:35) Zgłoś naruszenie 00

    I podoba mi się ta nasza Pani Minister. Bo w końcu stara się być ministrem Edukacji a nie ministrem nauczycieli :)

    Odpowiedz
  • jarek(2014-08-26 11:37) Zgłoś naruszenie 00

    szumnie wprowadzono darmowy elementarz .
    było sporo i ACH i ECH a ja zadałem Ministrowi MEN pytanie na które do dziś nie otrzymałem odpowiedzi
    -czy przygotowano nie jako przy okazji taki sam (podobny ) darmowy elementarz przeznaczony dla dzieci z dysfunkcją wzorku ?
    widać zadane pytanie przerosło urzędników podległych pani Minister i zamilkli .
    pytanie nadal pozostaje bez odpowiedzi .

    Odpowiedz
  • nauczyciel, policjant żołnierz i straznik(2014-08-26 11:38) Zgłoś naruszenie 00

    Oho sprytnie wypuszczony temat, zarobki nauczycieli i ich przywileje. Wkrótce możemy się spodziewać podobnego artykułu o strażach miejskich, ich bandyckim, czyli bezprawnym łupieniu biednych kierowców, przy pomocy fotoradarów.
    Potem służby mundurowe i ich przywileje i emerytury, które są wyższe od zusowkich i krusowskich.
    Może górnicy, tez dobry temat i tak dookoła Wojtek.
    Pozdrawiam hejterow, zapraszam ich do pracy w/w zawodach.

    Odpowiedz
  • do alek 666(2014-08-26 11:46) Zgłoś naruszenie 00

    Dobry nauczyciel nie potrzebuje scenariusza i konspektu. Chyba tylko młodzi z kartki uczą.

    Odpowiedz