Będą działać na wszelkich komputerach, tabletach i smartfonach. Po 15 miesiącach prac nad e-podręcznikiem wiadomo już, że będzie można z niego korzystać na wszelkich rodzajach sprzętów.

Doktor Krzysztof Kurowski z Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego, odpowiedzialnego za zaplecze technologiczne e-podręcznika powiedział, że uczniowie będą z niego korzystać przede wszystkim poprzez przeglądarkę internetową. To oznacza, że w każdym momencie użytkownik będzie mieć dostęp do najnowszej wersji programu. Nie będzie tez potrzeby ściągania specjalnych aplikacji na nasze urządzenia.

W przypadku kiedy uczeń nie będzie w domu dysponować łączem internetowym, będzie mógł sobie ściągnąć e-podręcznik na swoje urządzenie mobilne. W poniedziałek pojawią się aplikacje, które będzie można ściągnąć na tablet, komputer czy smartfon. Będzie też można te zasoby sobie wydrukować.

Na razie na platformie www.epodreczniki.pl dostępne są jedynie niektóre rozdziały książek do matematyki. Pod koniec czerwca spodziewane są wstępne materiały do kolejnych przedmiotów. E-podręczniki mają zacząć obowiązywać w polskich szkołach od września 2015 roku.