Tomasz Elbanowski ze Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców ma nadzieję, że Joanna Kluzik-Rostkowska jako nowa minister edukacji, nie będzie obniżać wieku szkolnego.

Elbanowski zwrócił uwagę, że pierwsze wypowiedzi Joanny Kluzik-Rostkowskiej dotyczące sześciolatków są niepokojące. Podkreśliła ona, że "nie ma żadnych wątpliwości, że polskie dzieci są wystarczająco mądre i dojrzałe, aby zacząć szkołę w wieku lat sześciu":

Elbanowski podkreśla, że nowa minister powinna wziąć pod uwagę ostatnie protesty w tej sprawie. "Ta reforma nie może być wprowadzana.wbrew oporowi społecznemu i w tak fatalny sposób jak była wprowadzana przez ostanie 5 lat" - powiedział IAR Tomasz Elbanowski. Dodał, że Stowarzyszenie oczekuje spotkania z nową minister.

Prezydent dokona dziś zmian w rządzie. Nominacje z rąk Bronisława Komorowskiego odbierze czworo ministrów oprócz Joanny Kluzik-Rostkowskiej jeszcze Maciej Grabowski, Andrzej Biernat oraz Mateusz Szczurek. Dotychczasowa minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska przejmie kompetencje resortu transportu i odbierze nominację na wicepremiera. Joanna Kluzik-Rostkowska zastąpi na stanowisku ministra edukacji Krystynę Szumilas.