Egzaminy paraliżują działania szkół. Uczniowie wracają do domów

autor: Artur Radwan23.04.2012, 07:17; Aktualizacja: 23.04.2012, 09:02
Szkoła

Szkołaźródło: ShutterStock

Dyrektorzy szkół w czasie egzaminów gimnazjalnych i maturalnych wysyłają uczniów do domu, mimo że mają zapewnić im opiekę.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (13)

  • ccc(2012-04-29 14:39) Zgłoś naruszenie 00

    Oczywiście, że to wszystko przez tych nierobów nauczycieli

    Odpowiedz
  • misiek(2012-04-24 08:08) Zgłoś naruszenie 00

    spoko spoko, za raz pojawi sie jakis tekst albo dwa, ze to wszystko przez tych nierobów nauczycieli oraz przez kartę i będzie luzik , kolejne reformy na strat, MEN do boju!!!
    tylko gimnazjalistów żal, 6 egzaminów w 3 dni...

    Odpowiedz
  • Nauczyciel(2012-04-24 07:07) Zgłoś naruszenie 00

    Uczeń ma coraz mniej czasu na naukę w szkole.Nauczyciele i dyrektorzy 80% czasu pracy poświęcają ,,twórczości papierowej,,.Lekcje latami nie są hospitowane przez fachowców metodyków.Kontrole warsztatu pracy dyrektora czy nauczycielaW polegają na sprawdzaniu papierków.Nikt nie interesuje się ich praktycznymi umiejetnościami dydaktycznymi i metodycznymi.W czasie uroczystości patiotycznych w wielu szkołach Mazurek Dąbrowskiego odtwarzany jest z płyty,uczniowie milczą , instrumenty muzyczne pokrywa kurz.Egzaminy,egzaminy,papierki,papierki,puszczanie płyt,puszczanie płyt itd...Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • olo(2012-04-23 21:23) Zgłoś naruszenie 00

    następny "geniusz" ustalił termin matur -praktycznie w środku długiego weekendu
    Egzamin maturalny:4 - 25 maja 2012 r.początek 4 maja 2012 r.- ustalił dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej

    Odpowiedz
  • olo(2012-04-23 21:18) Zgłoś naruszenie 00

    Reforma edukacji to koszmar, dla młodziezy i dla rodziców, cyrk na kólkach. 6 egzaminów w ciągu 3 dni to nie na mozliwości psychiczne kilkunastoletniego dziecka, więc wiekszość podeszła do tego na zasadzie co będzie to będzie. Proponuję aby autorzy tej reformy poszli sie leczyć, bo niewątpliwie nie są przy zdrowych zmysłach.

    Odpowiedz
  • olo(2012-04-23 20:30) Zgłoś naruszenie 00

    Reformatołów - Buzka, Handkego, aż do Hall pod trybunał za dewastację systemu oświaty i fundowany stres.

    system 8+4
    1. egzamin do szkoły średniej
    2 obrona pracy dyplomowej w technikum
    3 matura
    4 egzamin na studia


    system wprowadzony przez w/w kretynów
    1 test kompetencji przedszkolaka
    2 test kompetencji po klasie 1 i 2
    3 Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty
    4 sprawdzian w klasie 6
    5 egzamin gimazjalny (trzy dni egzaminów po 2 dziennie)
    6 egzamin zawodowy w technikum i zsz (dwa dni)
    7 matura

    "zatestowano" dzieci i młodzież, szkoły i nauczycieli...efekt? dzisiejszy magister prezentuje poziom maturzysty sprzed kilkunastu lat

    Odpowiedz
  • MJ12(2012-04-23 20:16) Zgłoś naruszenie 00

    P. Giertych wprowadził również do gimnazjów egzamin z języka obcego. Wprowadził też zapis o uczniu, który dwukrotnie pod rząd otrzyma najniższą ocenę z zachowania (naganną) i co za tym idzie brak promocji do klasy następnej. Z idiotyzmów (oprócz mundurków) to jeszcze można wymienić zdane matury z jedną niedostateczną. Gdy obejmował stanowisko ministra edukacji narodowej myślałem, że to będzie najgorszy z dotychczasowych ministrów. Nie doceniłem jednak możliwości p. Hall i jej reformatorów. Przy tej wesołej gromadzce p. Giertych jawi się jako naprawdę dobry minister i fachowiec (może dlatego, że był krótko i nie miał czasu rozwinąć w pełni swojego potencjału - tego jednakowoż się nie dowiemy).

    Odpowiedz
  • w(2012-04-23 17:49) Zgłoś naruszenie 00

    giertych wprowadził umundurowanie...którego nikt nie nosi a radwan...no cóż jak zwykle żenada!

    Odpowiedz
  • do 4 obywatel ?(2012-04-23 17:06) Zgłoś naruszenie 00

    No to wymień, co zrobił Giertych ! Nie potrafisz ?

    Odpowiedz
  • obywatel(2012-04-23 17:00) Zgłoś naruszenie 00

    do Były katolik z IP: 89.75.58.* (2012-04-23 08:06)
    ...chyba wyglądasz mi na pisiora...a przypomnij sobie co zrobili "twoi" typu Giertych i jemu podobni...co oni zrobili ?!?!?! no co ?!?!?!?!

    Odpowiedz
  • qwerty(2012-04-23 09:20) Zgłoś naruszenie 00

    A nauczyciel nie wyjdzie nawet do WC od 8.45 do 13.45. W czasie skróconej przerwy będzie pakował testy, po drugiej części także.

    Odpowiedz
  • olo(2012-04-23 08:40) Zgłoś naruszenie 00

    Durny tytuł. Jak można zapewnić opiekę licealiście bądź gimnazjaliście? Nauczyciele do rzekomej opieki są oddelegowani. Ale nikt nie przychodzi. Dziwne, prawda? Pan Radwan znów bije pianę. Znów nieporadnie. Ech..Szkoda gadać.

    Odpowiedz
  • Były katolik(2012-04-23 08:06) Zgłoś naruszenie 00

    Kto manipuluje systemem edukacji w Polsce !!! Jeżeli mamy takich ministrów jak Gowin ,Mucha ,Nowak, kompletnych dyletantów namaszczonych przez
    historyka-nieroba (chyba histeryka) Tuska ,to przestaję się dziwić.
    Ministra ? edukacji powinna wynająć wszystkie szkoły Rydzykowi,tak by postąpił ministrant Gowin.przenieść

    Odpowiedz