statystyki

Radwan: Po owocach go poznacie, czyli po nowej pragmatyce zawodowej nauczycieli

autor: Artur Radwan07.10.2020, 07:51; Aktualizacja: 07.10.2020, 08:15
Artur Radwan

Artur Radwanźródło: DGP
autor zdjęcia: Marek Matusiak

Wszyscy, albo już prawie wszyscy, poza twardym elektoratem PiS, postawili krzyżyk na Przemysławie Czarnku, nowym ministrze edukacji i nauki. I podkreślają, że to będzie kolejny najgorszy minister edukacji. A przecież takie określenie wcześniej było już zarezerwowane dla Anny Zalewskiej, a jeszcze wcześniej – Romana Giertycha.

Nowy minister poglądy ma wyraziste i dla wielu kontrowersyjne, a od szefa tak dużego resortu wymaga się więcej pracy merytorycznej, a mniej polityki. Dlatego, odwołując się do biblijnego cytatu, uważam, że po owocach go poznamy. Dlatego nie przekreślam tej nominacji i mam nadzieję, że nie będzie to kolejny minister, który tylko mówi o zastąpieniu Karty nauczyciela nowym aktem prawnym. A takimi obietnicami zasłynął Dariusz Piontkowski, ustępujący szef MEN. Był on zwolennikiem ewolucji – czytaj: niekończących się posiedzeń zespołów, hektolitrów wypitych kaw, wielu wariantów i dyskusji do końca kadencji. Nie udało mu się nawet doprowadzić do uchwalenia nowelizacji, która zmieniłaby kilka przepisów w zakresie postępowania dyscyplinarnego nauczycieli. Deklarował też, że na przełomie czerwca będzie projekt nowej ustawy o zawodzie nauczyciela. Na „szczęście” pojawiła się pandemia i dzięki tej wymówce można było bez tych zmian dojechać do końca kadencji. Zwłaszcza że w ostatnim roku przed wyborami nie przeprowadza się takich rewolucji.


Pozostało 49% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (17)

 • qyjol(2020-10-07 09:11) Zgłoś naruszenie 2212

  Pan Rsdwan ma chyba jakąś traumę ze szkoły. Biedny człowiek. Zajmij się dziennikarzami i likwidacją ich uprawnień.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Ostrzeżenie (2020-10-07 21:25) Zgłoś naruszenie 205

  Uważajcie na fałszywych "proroków" którzy w nicku mają słowo NAUCZYCIEL, ich wpisy mają na celu ośmieszać pracowników oświaty.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • eXpert(2020-10-07 09:37) Zgłoś naruszenie 185

  Okazało się, że min. Giertych to był księciem (w porównaniu z resztą miernot przed i po nim piastujących ten urząd).

  Odpowiedz
 • 56+(2020-10-07 09:07) Zgłoś naruszenie 1819

  Od..... od nauczycieli. Jeśli nam odbiorą K N to nikt nie xostsnie w tym bajorku

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • XXYYZZ (2020-10-07 09:52) Zgłoś naruszenie 187

  Pewne, stałe, cechy charakteru określają naszą osobowość, plus historia naszego życia, a w niej znaczące czyny/ wypowiedzi. To wszystko czyni nas predysponowanymi, bądź nie, do określonych ról i stanowisk. I śmiem ocenić, że pan doc. Czarnek nie spełnia kryteriów na ministra edukacji i nauki! U niego stereotypy i dogmaty zastępują wiedzę, w myśli twierdzenia: Łatwiej wierzyć niż myśleć....

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • P. Szreder(2020-10-08 18:00) Zgłoś naruszenie 86

  A ja cieszę się z wyboru Czarnka na ministra, gdyż wkrótce stać się może przysłowiowym "gwoździem do trumny" dla PiS

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Dobrze zarabiający Nauczyciel.(2020-10-11 20:03) Zgłoś naruszenie 81

  Grupa szaleńców słucham wypowiedzi doradcy prezydenta Zybertowicza ,który mówi o studentach medycyny ,,którzy będą obsługiwali respiratory ,które będą. Takie słowo które robi karierę wszystko kiedyś będzie. Co do redaktora to on od lat stara się przejść na urzędową posadę i jakoś pomimo wierności mu to nie wychodzi. Kraj ,w którym zdeprawowana grupa ludzi dorwala się do władzy. Urban i jego ekipa to mały Pan Pikuś .Ten to chociaż jajcarsko obiecywał bezdomnym w USA koce .A tu człowiek z gabinetu prezydenta z całą powagą zapowiada The end służby zdrowia .Przespali okres paru miesięcy i będą się szanować jak ryby w sieci .A zmiany w KN to znów temat zastępczy na zasadzie jakby tu najbliżać nie chetnemu sobie elektoratowi .

  Odpowiedz
 • do szredera(2020-10-14 14:31) Zgłoś naruszenie 50

  brawo , strzał w 10 - może być nawet ten droższy ,miedziany gwóźdź

  Odpowiedz
 • pkp(2020-10-14 14:28) Zgłoś naruszenie 50

  a może by tak wreszcie zlikwidować Służby Ochrony Kolei -za co te opasy biorą taką kasę? przecież ludzie siedzą w domach , część ma swoje auta , zaoszczędzone pieniądze od sokistów przekazać lekarzom i wszystkim ,którzy w szpitalach jeszcze pracują i zajmują się pacjentami ryzykując zakażenie samego siebie i swoich rodzin - jak minister finansów nie potrafi przesuwać kasy tam gdzie powinien to niech się zwolni ,jest okazja -trwają roszady w rządzie .

  Odpowiedz
 • ach(2020-10-08 17:43) Zgłoś naruszenie 310

  Sz.p. A. Radwan to pewnie też mizogin, wielbiciel ludzi czarnej mafii i kochający prawników porządku prawnego wymyślonego przez towarzystwo chrześcijańskie - czyli bez edukacji seksualnej, baby od lat 16 do 100 do rodzenia i obsługi facetów i pracy na rzecz kleru i rodziny. Za darmo to mąż jej da jeść a co ona wypracuje będzie jego. Gloria, gloria in excelsis deo.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane