Piontkowski: Przytłaczająca większość szkół będzie mogła od września funkcjonować normalnie

18.08.2020, 17:27; Aktualizacja: 18.08.2020, 17:42
Dariusz Piontkowski mówiąc o nauczycielach 60 plus powołał się na opinie sanepidu, że sam wiek nie oznacza większego zagrożenia ciężkim przebiegiem choroby, takie zagrożenie rodzą natomiast choroby przewlekłe. Zaznaczył, że lekarz może wydać opinię, na podstawie której taki nauczyciel może prowadzić nauczanie na odległość.

Dariusz Piontkowski mówiąc o nauczycielach 60 plus powołał się na opinie sanepidu, że sam wiek nie oznacza większego zagrożenia ciężkim przebiegiem choroby, takie zagrożenie rodzą natomiast choroby przewlekłe. Zaznaczył, że lekarz może wydać opinię, na podstawie której taki nauczyciel może prowadzić nauczanie na odległość.źródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Maciek Jazwiecki Agencja Gazeta

Przewidujemy, że przytłaczająca większość szkół będzie mogła od września funkcjonować normalnie, a kształcenie na odległość będzie się odbywać nie dłużej niż 2-3 tygodnie - mówił we wtorek w Sejmie szef MEN Dariusz Piontkowski. Opozycja pytała o przygotowania do rozpoczęcia roku szkolnego.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • anka(2020-08-18 21:49) Zgłoś naruszenie 150

  Część w szkole, a część w domu. A jak organizacyjnie to minister widzi? Jednocześnie mamy to robic? Ciekawe jak? A może podwójna robota za półdarmo?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • JK(2020-08-19 05:56) Zgłoś naruszenie 101

  I znowu się okazało, że szef MEN żyje w innym Matrixie niż rodzice, dyrektorzy i nauczyciele. Nauczyciel ma pracować normalnie w szkole, potem w domu nauczać zdalnie dzieci, które z przyczyn zdrowotnych nie chodzą do szkoły i ma to wszystko robić w ramach pensum, na własnym sprzęcie komputerowym, korzystając z prywatnie opłacanego Internetu ?! Ps. A w okresie Bożego Narodzenia dla całej obsady Ministerstwa Edukacji Narodowej jeszcze uszek i pierogów z kapustą i grzybami nalepić?!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Ad123(2020-08-20 09:01) Zgłoś naruszenie 40

  Jakiś absurd. Albo wszystko otwierajcie albo nic. Polsrodki narobia większego zamieszania niż pozamykane szkoly

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane