Piontkowski: Wprowadzenie czerwonych i żółtych stref będzie miało wpływ na funkcjonowanie szkół od 1 września

07.08.2020, 18:47; Aktualizacja: 07.08.2020, 19:27
Nie oznacza to jednak automatycznego zamykania placówek – zaznaczył na antenie Polskiego Radia 24 minister edukacji.

Nie oznacza to jednak automatycznego zamykania placówek – zaznaczył na antenie Polskiego Radia 24 minister edukacji.źródło: PAP
autor zdjęcia: Artur Reszko

Decyzja o wprowadzeniu czerwonych i żółtych stref w powiatach o zwiększonej liczbie przypadków koronawirusa wiąże się z pewną modyfikacją działań dotyczących funkcjonowania szkół od pierwszego września – powiedział w piątek szef MEN Dariusz Piontkowski.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (85)

  • wściekły rodzic(2020-08-27 17:28) Zgłoś naruszenie 11

    Minister zrzucił całą odpowiedzialność na dyrekcję, współczuje dyrekcji podejmować tak trudne decyzję w okresie epidemii. W okresie jesienno- zimowym jest bardzo dużo zarażeń na grypę, przeziębienie, kto ze szkoły rozpozna czy to grypa, czy Covid? Sporo rodziców po podaniu leków puszcza chore dzieci do szkół, nie myśląc ,że zarażają innych, nie myślą o powikłaniach grypowych, ważna jest frekwencja. Moje dziecko nie raz naniosło ze szkoły jakiegoś bakcyla, a później siedziało w domu i się męczyło . Co będzie jeśli w szkole pojawi się ktoś zarażony ,czy dziecko czy nauczyciel, przecież zaraz cała szkoła na kwarantanne pójdzie oraz całe rodziny uczniów i pracowników szkoły. Minister zdołał wydrukować 2 kartki , na których miedzy innymi było zaznaczone ,że dzieci z katarem, kaszlem powinny zostać w domach , kto będzie tego pilnował . Czy nauczyciele gdy tylko zobaczą kaszlące dziecko będą odsyłać do domu?? Kto będzie dezynfekował wszystkie miejsca klamki , ławki po każdej klasie?Czy w każdej szkole jest odpowiednio dużo środków do dezynfekcji?? W jaki sposób dzieci maja mieć dystans 1,5 m w klasach jest 30 uczniów, na korytarzach ścisk , a dzieci muszą zmieniać klasy na inną lekcję, czy to nauczyciele będą biegać do uczniów?? Będą dociekliwi rodzice , będą obserwować co się dzieje w szkole gdzie uczęszcza ich dziecko , a jeśli okaże się ,że ktoś chory był w szkole , kaszlący ( jest monitoring ,można sprawdzić) i nauczyciel nie odeśle chorego dziecka do domu , a okaże się ,że był zarażony kto za to odpowie. Przecież to jest narażanie zdrowia i życia !!! Jesli w szkole do której chodzi moje dziecko okaże się że będą dzieci kaszlące od razu będę informować sanepid, policję itd. To jest rosyjska ruletka , puszczać dzieci do szkół w czasie pandemii

    Odpowiedz
  • Rafał(2020-08-11 08:11) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie przestańcie się obrzucać błotem. Wirus nie istnieje. To oszustwo. Źle wszyscy skończymy.

    Odpowiedz
  • Prezes(2020-08-10 09:54) Zgłoś naruszenie 40

    Ludzie ale Wam ten " covid" zrobił wodę z mózgu. Wyłącznie tv i żyjcie normalnie Nie ma żadnej pandemii- owszem.jest ale medialno polityczna. Zacznijcie myśleć i analizować, siegnijcie do alternatywnych źródeł informacji. Chcecie żeby naród wypuścił pokolenie analfabetów? Ile macie zamiar siać panikę i chowac sie przed tym wirusem całym? Jeszcze rok, trzy, pięć? Myślcie i analizujcie co sie wyprawia, korona to narzędzie zastraszenia i manipulacji.

    Odpowiedz
  • Mama - nauczyciel (2020-08-10 08:34) Zgłoś naruszenie 40

    Jestem teraz na urlopie w całkiem turystycznym miasteczku na Śląsku. Tu jest mnóstwo dzieci, które bawią się ze sobą, korzystają z placów zabaw, chodzą do restauracji, dotykają pamiątek itd. Pewnie po powrocie do domu też będą się "mieszać" że sobą. I powiedzcie mi tylko, czy jest sens bać się powrotu do szkoły? Jak szkoły były zamknięte - nauka zdalna, było źle. Teraz też źle. Dzieci muszą wrócić do szkoły a ich rodzice do pracy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Aaaa(2020-08-09 18:39) Zgłoś naruszenie 16

    Mieli pół roku czasu, by stworzyć narzędzia do nauki zdalnej nie zrobili nic czekali nie wiadomo na co. Wiadomo było, że z końcem wakacji i początkiem jesieni zachorowań będzie więcej. Nie wyobrażam sobie dziecka w przepełnionej dwoma rocznikami szkole średniej ,które przestrzega zaleceń ministerstwa. Czy pan minister orientuje się jak wyglądają szkoły?

    Odpowiedz
  • Renia(2020-08-09 17:32) Zgłoś naruszenie 110

    A na plażach tłumy...tam wirus nikomu niestraszny.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Niezadowolony rodzic (2020-08-09 17:23) Zgłoś naruszenie 80

    Witam to wszystko jest po walone razem z tym całym MENEM po na placu zabaw się pawiom tysioc dzieci z sobom i nigomu nic nie jest a w szkole nakle wszyscy zachorują.

    Odpowiedz
  • Olo(2020-08-09 15:10) Zgłoś naruszenie 44

    Toż to jakiś świat absurdu. W sklepach,kościołach,wszelkich zamkniętych pomieszczeniach obowiązek maseczek.Konferencje z 50 osobami online.Przejście prawie pustym korytarzem w uzdrowiku w maseczce.W szkołach,w przestrzeni zamkniętej nagle maseczki zbędne?Jaki uniwersytet trzeba skończyć ,by podejmować takie nielogiczne decyzje?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Xaw23(2020-08-09 14:49) Zgłoś naruszenie 14

    Dlaczego ten nauczyciel nie poprawił nawet błędu ortograficznego w swoim nazwisku.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Nauczyciel (2020-08-09 14:33) Zgłoś naruszenie 44

    Dzieci nie chorują na covid...ale mnie zaraza tak jak zarażali mnie wcześniej grypa angina i innymi zarazami bo przychodziły zagilane do szkoły...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Matka (2020-08-09 13:08) Zgłoś naruszenie 35

    Pan minister Piątkowski widocznie przeszedł już korona wirusa i to są skutki uboczne , Zaćmienie mózgu. Nie wie co robi

    Odpowiedz
  • 123(2020-08-09 12:26) Zgłoś naruszenie 278

    To okrutna zemsta na nauczycielach za strajk w ubiegłym roku.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ewa(2020-08-09 11:39) Zgłoś naruszenie 262

    Propozycje ministerstwa nie gwarantują bezpiecznych warunków nauki. Ciekawe, czy minister posłałby swoje dzieci do takiej nauki?

    Odpowiedz
  • Czekoladka(2020-08-09 11:22) Zgłoś naruszenie 200

    No zle robi minister edukacji ze otwarte beda szkoly co raz wiecej osob umiera w tym dzieci jak to będzie wyglądać w miseczce maja być dzieci mimo ze syn jest w 6 klasie nie puszcze to do szkoły żeby złapał koronowirusa co to za czasy są żeby puszczać dzieci w trakcie epidemii

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mala(2020-08-09 10:51) Zgłoś naruszenie 284

    Wszyscy autorzy komentarzy po trochę maja racje jednak moim zdaniem najwazniejsze są dzieci i ich zdrowie .Mamy nieudolny rząd i tylko władza się liczy.Ciekawe czy Pan Piątkowski pośle swoje dzieci oczywiście jak je ma czy zapewni prywatne nauczanie. Serce boli że z naszych dzieci robią króliki doświadczalne.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bona(2020-08-09 08:29) Zgłoś naruszenie 321

    Dla mnie to abstrakcja. Poza domem w maseczkach. W przestrzeniach zamknietych też. W kościołach do 50 osób. A w szkole? To pomieszczenie zamknięte jak każde inne. Nie ma limitu osób. Nie ma maseczek. Nie ma ostrożności. Dystansu. Dezynfekcja rak? Rękami wirus się nie wydziela. Tylko nosem i otworem gebowym. Czyli maseczka to podstawa obowiązkowa. Wtedy i na rękach nic za bardzo nie będzie siedzialo i nie będziemy przenosić dalej. Szkoły bez restrykcji. Dlaczego? Zakażenia są pewne w szkołach na masowa skale. Potem w domu.rodzice i osoby starsze. Będą zgony i duże konsekwencje zdrowotne. Polska to kraj abstrakcji. Od marca co jakiś czas zdanie jest w kwestii wirusa zmieniane. Szkoły były zamknięte dla dobra dzieci i rodzin i osób starszych których w marcu trzeba było chronić. Na jesieni gdzie skala choroby coraz większą - już nie trzeba. No nic....zakazimy się wszyscy. 38 mln Polaków. Potem rząd ogłosi że Polska opanowała epidemie bo nie ma już nowych zakażeń. Takie plany są. Na przyszłość. Reasumując..dom niedawno bawił się w szkole.bylo nieciekawie.jednak było bezpieczeństwo i zdrowie. Teraz będzie stacjonarne ale bez zdrowia. Niech każdy sobie odpowie na pytanie..co ważniejsze. Z dwojga złego zdalne wygrywa. Ponieważ wirus nie został opanowany.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Roksi123(2020-08-08 23:54) Zgłoś naruszenie 234

    Czyli jak wrucimy do szkoły gdzie u mnie jest ponad 1000 dzieci w szkole i nie wiadomo z kim ma się kontakt!i jeszcze do tego w maseczkach siedzieć mamy po 5 godzin dziennie a na dodatek co z wf ?mamy w maseczkach biegać żeby się uduscić?🤨to jest nienormalne. Każdy chce nauczanie zdalne .bo jest teraz lepsze jak ten wirus panuje . Jak sami piszecie że ponad 700 przypadków dziennie. A salony kosmetyczne ,fryzjerskie pozamykacie a szkoły pootwieracie?to jest nie możliwe. Zobaczycie będzie nauczanie zdalne.❤

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • porada(2020-08-08 23:43) Zgłoś naruszenie 247

    Do nauczycieli, ktorzy z raozsadku ze wzgledu na mozliwosc zakazen nie chca wracca do szkoly stacjonarnej: to od was zalezy czy szkola stacjonarna sie otworzy. Przeciez jak pojdziecie na zwolnienia to zaden dyrektor szkoly stacjonarnej nie urzeczywistni. Jestescie nawet w lepszej sytiacji niz dzieci i cih rodzice bo ci musza zagwarantowac dzieciom nauke. Na zwolnienia lekarskie chodzic nie ma zakazu.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Alex(2020-08-08 23:13) Zgłoś naruszenie 397

    Minister edukacji oszalał z każdym dniem będzie coraz więcej zakażeń a on chce otwierać szkoły i narażać dzieci na utratę zdrowia i życia.Blagam niech ten człowiek się obudzi albo zejdzie że stanowiska bycia ministrem kto odpowie za chorobę dzieci jak się będą zakazać nawzajem a potem zakażą całe rodziny.Dlaczego nie pomyślał o chorych dzieciach i ich rodzinach totalne dno

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Jola(2020-08-08 22:29) Zgłoś naruszenie 335

    Zgadzam przy 200 przypadkach czy mniej szkoly i wszystko bylo zamykane a teraz jak jest o wiele wiecej to dzieci maja wrocic do szkoly?!! Glupota ludzka zeby narazac dzieci, przy zdalnej nauce dziecko nie jest narazone by sie zarazić. Byl na to czas mogli wszystko dokladnie opracowac. A zakazen przybedzie jeszcze duzo wiecej do 1 wrzesnia.

    Odpowiedz