300+ na wyprawkę szkolną. Część rodziców musi poczekać z wnioskiem

autor: Michalina Topolewska06.07.2020, 08:47; Aktualizacja: 06.07.2020, 10:09
Z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że do tej pory rodzice złożyli przez internet 427,1 tys. wniosków, a liczba przyznanych świadczeń wynosi 69,7 tys.

Z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że do tej pory rodzice złożyli przez internet 427,1 tys. wniosków, a liczba przyznanych świadczeń wynosi 69,7 tys.źródło: ShutterStock

Od 1 lipca można ubiegać się o przyznanie świadczenia z programu „Dobry start” na nowy rok szkolny. Jednak na razie ze złożeniem wniosku muszą wstrzymać się rodzice, których dzieci skończyły szkołę podstawową.

Zgodnie z zasadami rządowego programu 300 zł na wyprawkę szkolną przysługuje na każde uczące się dziecko do momentu skończenia 20 lub 24 lat, jeśli jest niepełnosprawne. W związku z tym, że podstawowym warunkiem jego uzyskania jest podjęcie we wrześniu nauki w szkole, rodzic musi we wniosku wskazać, do jakiej placówki edukacyjnej jego dziecko będzie uczęszczać w roku szkolnym 2020/2021.

Obecnie nie mogą tego zrobić rodzice 347,7 tys. dzieci, które skończyły szkołę podstawową. Jest to związane z tym, że z powodu epidemii koronawirusa przełożone zostały egzaminy ósmoklasistów (zamiast w kwietniu odbyły się w czerwcu), a w konsekwencji również rekrutacja do szkół średnich. Harmonogram naboru zakłada, że ogłoszenie wyników, a więc listy osób zakwalifikowanych do danej szkoły ponadpodstawowej nastąpi 12 sierpnia. Listy przyjętych osób zostaną zaś opublikowane 19 sierpnia.


Pozostało 69% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane