Dyrektor przedszkola ma prawo zażądać zaświadczenia lekarskiego

26.06.2020, 12:23; Aktualizacja: 26.06.2020, 12:41
Przedszkole

Przedszkoleźródło: ShutterStock

Dyrektor przedszkola ma prawo zażądać zaświadczenia lekarskiego, że dziecko jest zdrowe, jeśli wraca ono po chorobie, a nadal ma np. podwyższoną temperaturę - powiedział minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. Jak mówił, chodzi o ochronę innych dzieci i nauczycieli.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • anka 40(2020-07-01 21:38) Zgłoś naruszenie 00

  Witam, kiedy wróciłyśmy do pracy w przedszkolu były obawy, strach, ale rodzice byli bardzo odpowiedzialni, uspokoiłyśmy się. Teraz mam przerwę, przedszkole zamknięte, a my myślimy jak to będzie kiedy wrócą dzieci za miesiąc. Teraz już otwarte są galerie, sale zabaw no i dzieci wyjeżdżają na wakacje. Czy nam w przedszkolach- obsłudze, dzieciom nie powinno robić się testów przed powrotem z urlopu, tak jak górnikom. Mamy wrażenie, że jesteśmy grupą zawodową zapomnianą. Minister, rząd tylko o szkołach a my?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Toruń(2020-06-29 08:13) Zgłoś naruszenie 00

  U nas w przychodni od kilku lat nie wystawiają takich zaświadczeń, już na wejściu do poczekalni pediatry jest informacja, że żadne przepisy nie obligują lekarza do wystawiania takich zaświadczeń.

  Odpowiedz
 • Syrena(2020-06-28 18:28) Zgłoś naruszenie 00

  Witam, ostatnio wyczytałem, że rodzice są oburzeni tym, że potrzebne będzie zaświadczenie lekarskie, że dziecko jest zdrowe. Dla mnie to logiczne, że dziecko powinno przychodzić zdrowe do szkoły czy do przedszkola zarówno w czasie pandemii, jak i w czasie bez pandemii. Zresztą to dotyczy chyba wszystkich, nie ma co narażać innych na utratę zdrowia.

  Odpowiedz
 • do dymisji(2020-06-26 14:15) Zgłoś naruszenie 16

  Pch... do dymisji! Od kiedy to prawem stanowionym jest opinia ministra lub innego urzędnika?! DGP - Faktem dla "klasy średniej". Z jakiej przyczyny nie komentujecie tak ewidentnego przekroczenia uprawnień przez ministra?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane