Wróbel: Niech tylko MEN nie pomaga

autor: Jan Wróbel26.06.2020, 07:35; Aktualizacja: 26.06.2020, 07:42
Jan Wróbel

Jan Wróbelźródło: DGP
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Zewsząd słyszę, że ten rok szkolny był trudny, lecz nie słyszę, że był udany. A przecież ten trudny rok nauczył nauczycieli i rodziców więcej niż rok nietrudny, był bowiem najbardziej owocnym okresem w polskiej edukacji od wielu lat.

Ze zgrozą usłyszałem zatem, że ZNP chce, aby Ministerstwo Edukacji „lepiej przygotowało szkoły” do prawdopodobnego ponownego wprowadzenia we wrześniu czy też w kolejnych miesiącach zdalnego nauczania.

Oczywiście nie jest żadną zbrodnią domagać się, by państwo pomogło. Niech jednak nie pomaga centralnie. Po kilku miesiącach lepszego i gorszego zdalnego nauczania mamy to, czego nie mieliśmy w lutym: doświadczenie. Są w Polsce miejsca, w których klasy dały radę, są takie, w których nie, a zazwyczaj było tak, że trochę szafa grała, a trochę się zacinała. Bezcenny kapitał – wiedzieć, jak i dlaczego wychodzi, a jak i dlaczego nie.


Pozostało 53% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • Buba(2020-06-27 05:57) Zgłoś naruszenie 910

  "klasy dały radę". Bezcenne!

  Odpowiedz
 • Nauczyciel (2020-06-27 12:51) Zgłoś naruszenie 613

  To fakt. Nauczyciele stanęli na wysokości zadania. Sami. Bez pomocy. Jak zawsze. Stali się więźniami pracy zdalnej. Siedząc po 10, a niektórzy i więcej godzin przed monitorami prywatnych komputerów. Niech sobie nikt nie przypisuje sukcesu. Tym bardziej MEN. Zaraz zaczną wysyłać rachunki za energię i leczenie *********** zdrowia. I ktoś, kto ocenia z boku czyjąś pracę, niech zamilczy. Niech lepiej skupi się na swoich rzetelnie i uczciwie wykonywanych obowiązkach.

  Odpowiedz
 • gIs(2020-06-27 15:48) Zgłoś naruszenie 151

  Koronek już nas nie opuści.Teraz MEN ma obowiązek zapracować na siebie zgodnie z wymaganiami rodziców i potrzebą uczniów w przypadku nawrotu biedy.Nauczycieli i nikogo nie trzeba .. .. lekceważyć.I tu jest problem znany prawie wszystkim!!

  Odpowiedz
 • .(2020-06-27 21:15) Zgłoś naruszenie 55

  Puknijcie się w łeb. Cale nauczanie przebieglo lepiej niz tradycyjne, jedmakze jedyny tego minus to wielkosc zadan domowych i tematow do opracowania.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane