Pandemiczne dzieci nie chcą się uczyć. Uczniowie znikają w systemie zdalnej edukacji

autor: Artur Radwan26.05.2020, 07:31; Aktualizacja: 26.05.2020, 07:32
W systemie edukacji zdalnej może być zdecydowanie większa, bo więcej jest obiektywnych przeszkód. Trudniej zmobilizować dziecko do nauki, a jest też rzesza uczniów, którzy nie mają do tego w domu warunków, np. z powodu braku sprzętu czy sytuacji rodzinnej.

W systemie edukacji zdalnej może być zdecydowanie większa, bo więcej jest obiektywnych przeszkód. Trudniej zmobilizować dziecko do nauki, a jest też rzesza uczniów, którzy nie mają do tego w domu warunków, np. z powodu braku sprzętu czy sytuacji rodzinnej.źródło: ShutterStock

Urzędnicy nie mają takich sygnałów, ale nauczyciele i związkowcy nie mają złudzeń: w niemal każdej szkole są uczniowie, którzy „zaginęli” w systemie zdalnej edukacji.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (19)

  • A(2020-05-27 16:25) Zgłoś naruszenie 20

    Właśnie niektórzy nauczyciele też znikneli kto ich za to rozlicza a teraz wzywają na konsultacje

    Odpowiedz
  • Realista(2020-05-27 16:20) Zgłoś naruszenie 60

    Ojej wielka afera. Ludzie tracą pracę , umierają a w tym durnym kraju cały czas na tapecie szkoła. Znam faceta który przerwał gimnazjum i dzisiaj jest człowiekiem sukcesu. W Anglii bez języka zaczynał od zera NAUCZYCIELE MOGĄ MU ZAZDROŚCIĆ. SUPER FURA, PIĘKNY DOM I PRESTIŻOWA PRACA . A w tym durnym kraju zabiorą cii to na co pracowałeś całe życie

    Odpowiedz
  • buehehe(2020-05-27 15:32) Zgłoś naruszenie 30

    Ale w czym problem, poprostu nie dostaną promocji...

    Odpowiedz
  • Obserwator(2020-05-26 18:46) Zgłoś naruszenie 211

    A po co się uczyć? W fabryce zarobi taki więcej niż wielu po studiach. Taki jest ten nasz chory kraj. Przestańmy wreszcie zmuszać do nauki. Jak ktoś nie chce to do roboty po 16 roku życia i już. Nauka powinna być przywilejem nie obowiązkiem.

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2020-05-26 18:30) Zgłoś naruszenie 22

    Moja krew ....

    Odpowiedz
  • Smerfik(2020-05-26 16:23) Zgłoś naruszenie 130

    Czyli osoby, które w normalnych warunkach miały szkołę w głębokim poważaniu, nawet nie próbują udawać, że się uczą? OK. [Mam udawać, że jestem zaskoczony, czy mam udawać, że znacząco zmieni to ich życie?]

    Odpowiedz
  • W(2020-05-26 15:38) Zgłoś naruszenie 122

    I znowu wina nauczyciela...

    Odpowiedz
  • Bert(2020-05-26 14:59) Zgłoś naruszenie 921

    gdyby szanowni nauczyciele z syndykatu broniarza więcej myśleli o uczniach a mniej o mamonie i warcholeniu to może informatyka w szkołach byłaby bardziej zaawansowana i mniej byłoby społecznego informatycznego wykluczenia

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • kiki(2020-05-26 13:36) Zgłoś naruszenie 2610

    mam dwoje dzieci tyle maja zadane ze czlowiek wysiada psychicznie nie dziwie sie dzieciom.przestalismy robić zadania bo nie dajemy rady co oni myślą że jesteśmy robotami.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • OOO(2020-05-26 12:54) Zgłoś naruszenie 141

    One zginęły w Internecie. Sprawa jest już przegrana.

    Odpowiedz
  • AS(2020-05-26 12:53) Zgłoś naruszenie 352

    Niech się nie uczą, łaski nie robią. Najwyżej będą wykonywać łatwiejszą pracę, do której nie potrzeba wysokich kwalifikacji. To ich wybór życiowy. Aby być szczęśliwym człowiekiem, nie zawsze trzeba być "wysoko szkolonym".

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mary(2020-05-26 12:24) Zgłoś naruszenie 271

    Niech się nie uczą .Nauka to nie jest kara a bez edukacji można wykonywać wiele prostych i bardzo potrzebnych prac

    Odpowiedz
  • Marian(2020-05-26 08:35) Zgłoś naruszenie 818

    To jak to, nauczyciele nie sprawdzają obecności dzieci? Przecież to ich podstawowy obowiązek...

    Odpowiedz
  • Rodzic z SP10(2020-05-26 07:36) Zgłoś naruszenie 225

    Wszyscy piszą o zaginionych dzieciach w czasach pandemii. W SP Nr 10 we Wrocławiu zaginęły nauczycielki. Rodzice i uczniowie nie mają z niektórymi kontaktu.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz