statystyki

Zawieszenie studenta z Ruchu Narodowego. UW: Wolność słowa nie usprawiedliwia wulgaryzmów

autor: Paulina Szewioła06.02.2020, 08:43; Aktualizacja: 06.02.2020, 08:47
Smuniewski przed bramą uniwersytecką podczas manifestacji mówił m.in.: „To są jaja, co oni sobie robią. Nauką nazywają jakieś nie wiem co. Cwelostwo, które przepychają na uniwersytetach na całym świecie”

Smuniewski przed bramą uniwersytecką podczas manifestacji mówił m.in.: „To są jaja, co oni sobie robią. Nauką nazywają jakieś nie wiem co. Cwelostwo, które przepychają na uniwersytetach na całym świecie”źródło: ShutterStock

Zawieszenie w prawach studenta Uniwersytetu Warszawskiego – taką karę otrzymał działacz Ruchu Narodowego za czyny uchybiające godności członka wspólnoty akademickiej.

Konrad Smuniewski, student Uniwersytetu Warszawskiego i działacz Ruchu Narodowego, poinformował niedawno w mediach społecznościowych o nałożonej na niego karze dyscyplinarnej. Powodem, jak sam twierdzi, było nieprzestrzeganie zasad poprawności politycznej poza uniwersytetem. Wywołało to falę oburzenia komentujących z prawej strony politycznej.

Inaczej sprawę przedstawia Anna Korzekwa-Józefowicz, rzecznik Uniwersytetu Warszawskiego. Jak tłumaczy, zgodnie z ustawą – Prawo o szkolnictwie wyższym (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 85) student podlega odpowiedzialności dyscyplinarnej za naruszenie przepisów obowiązujących na uczelni i czyny uchybiające godności studenta.


Pozostało 74% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • r.t.(2020-02-06 13:45) Zgłoś naruszenie 70

  Gdy trzeba ukarać politykiera za przekleństwa to sprawa polityczna.Gdy trzeba ukarać obywatela to sprawa karna.Gdy politykier kradnie to nie dopełnia obowiązków a gdy kradnie obywatel to jest złodziejem.I tak jest w każdej dziedzinie.Od sątysa po prymasa.

  Odpowiedz
 • Bert(2020-02-06 20:02) Zgłoś naruszenie 42

  cóż za puryści się na UW znaleźli, kiedy "support" tuska lżył w obecności władz uczelni Kościół Katolicki i chrześcijaństwo to nie było wtedy wulgaryzmów !

  Odpowiedz
 • Polak(2020-02-06 15:40) Zgłoś naruszenie 41

  Zapłacisz Gowin za to

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane