Gowin w obronie wolności akademickiej. Naukowcy boją się o swoją autonomię

autor: Paulina Szewioła27.01.2020, 07:45; Aktualizacja: 27.01.2020, 07:51
Specjalna komisja ma przeciwdziałać przypadkom naruszenia wolności akademickiej. To prosta droga do autocenzury – obawia się środowisko.

Specjalna komisja ma przeciwdziałać przypadkom naruszenia wolności akademickiej. To prosta droga do autocenzury – obawia się środowisko.źródło: ShutterStock

Specjalna komisja ma przeciwdziałać przypadkom naruszenia wolności akademickiej. To prosta droga do autocenzury – obawia się środowisko.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • socjolog(2020-01-27 11:10) Zgłoś naruszenie 22

    Nie ideologizujcie uczelni! Za komunizmu i nazizmu zwalczano homoseksualizm, Kościół Katolicki i demokrację. Gowin nie powinien się mieszać w uczelnie jako człowiek zideologizowany homofobicznie. Gdyby się skupiał na prawdziwych katolickich wartościach - walczyłby z pornografią, rozpowszechnionym wynaturzonym i degenerującym nasze społeczeństwo nałogiem tytoniowym, oraz rosnącą narkomanią miałby poparcie wartościowych ludzi. To niebezpieczne odmawiać równych praw ludziom, którzy urodzili się inni - tak było z czarnoskórymi, tak jest też z osobami homo. Ale na rękę jest to władzy, żeby zamiast zwalczać patologię: narkomanów, kiboli itp, zajmuje się prześladowaniem niewinnej mniejszości.

    Odpowiedz
  • Czy Ktoś poważny (2020-01-27 14:41) Zgłoś naruszenie 10

    wierzy jeszcze wyznawcy … "Chciałbym, ale boje się"

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane