statystyki

Będzie drugie podejście do ustawy w sprawie 300+

autor: Michalina Topolewska13.01.2020, 06:01; Aktualizacja: 13.01.2020, 07:54
Do wykazu prac legislacyjnych rządu wpisana została pozycja, która przewiduje przyjęcie przez Radę Ministrów w drugim kwartale br. uchwały uchylającej uchwałę nr 80 z 30 maja 2018 r. w sprawie ustanowienia rządowego programu „Dobry start”

Do wykazu prac legislacyjnych rządu wpisana została pozycja, która przewiduje przyjęcie przez Radę Ministrów w drugim kwartale br. uchwały uchylającej uchwałę nr 80 z 30 maja 2018 r. w sprawie ustanowienia rządowego programu „Dobry start”źródło: ShutterStock

Rząd zamierza ponownie prowadzić prace nad przepisami, które spowodują, że program „Dobry start” będzie realizowany na mocy ustawy, a nie rozporządzenia.

Świadczy o tym fakt, że do wykazu prac legislacyjnych rządu wpisana została pozycja, która przewiduje przyjęcie przez Radę Ministrów w drugim kwartale br. uchwały uchylającej uchwałę nr 80 z 30 maja 2018 r. w sprawie ustanowienia rządowego programu „Dobry start” (M. P. poz. 540). To właśnie ten akt prawny stanowi obecnie podstawę do przyznawania rodzicom 300 zł świadczenia na każde uczące się dziecko (łącznie z rozporządzeniem, które określa szczegółowe warunki ubiegania się i przyznawania tych pieniędzy).


Pozostało 65% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane