statystyki

Będzie drugie podejście do ustawy w sprawie 300+

autor: Michalina Topolewska13.01.2020, 06:01; Aktualizacja: 13.01.2020, 07:54
Do wykazu prac legislacyjnych rządu wpisana została pozycja, która przewiduje przyjęcie przez Radę Ministrów w drugim kwartale br. uchwały uchylającej uchwałę nr 80 z 30 maja 2018 r. w sprawie ustanowienia rządowego programu „Dobry start”

Do wykazu prac legislacyjnych rządu wpisana została pozycja, która przewiduje przyjęcie przez Radę Ministrów w drugim kwartale br. uchwały uchylającej uchwałę nr 80 z 30 maja 2018 r. w sprawie ustanowienia rządowego programu „Dobry start”źródło: ShutterStock

Rząd zamierza ponownie prowadzić prace nad przepisami, które spowodują, że program „Dobry start” będzie realizowany na mocy ustawy, a nie rozporządzenia.

Świadczy o tym fakt, że do wykazu prac legislacyjnych rządu wpisana została pozycja, która przewiduje przyjęcie przez Radę Ministrów w drugim kwartale br. uchwały uchylającej uchwałę nr 80 z 30 maja 2018 r. w sprawie ustanowienia rządowego programu „Dobry start” (M. P. poz. 540). To właśnie ten akt prawny stanowi obecnie podstawę do przyznawania rodzicom 300 zł świadczenia na każde uczące się dziecko (łącznie z rozporządzeniem, które określa szczegółowe warunki ubiegania się i przyznawania tych pieniędzy).


Pozostało jeszcze 65% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane