Wyniki PISA 2018 i sukcesy polskich gimnazjalistów. Największy awans w historii

autor: Karolina Nowakowska03.12.2019, 10:21; Aktualizacja: 03.12.2019, 10:33
szkoła

szkołaźródło: ShutterStock

Polscy gimnazjaliści zajęli 10 miejsce w badaniu PISA 2018. Tegoroczna edycja badania sprawdzała głównie umiejętność czytania ze zrozumieniem.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (16)

  • Maria (2019-12-05 14:51) Zgłoś naruszenie 10

    Większość z was jednak nie rozumie prostego przekazu, że tylko Polska w gronie państw wysoko uprzemysłowionych odniosła sukces , podniosła wyniki od 2000 w sposób znaczący . Z matematyki jesteśmy 2 w Europie a 5 na świecie . Nie rozumiem dlaczego Irlandia jest przed nami skoro z matematyki są kiepscy , tak samo z science mają średnią 504,66 a my 513 - WTF ??????????????? ,

    Odpowiedz
  • sas(2019-12-03 22:05) Zgłoś naruszenie 31

    I to by było na tyle. Niestety taki wynik nie powtórzy prędko. Ale głupim narodem rządzi się łatwiej :(

    Odpowiedz
  • rodzic(2019-12-03 20:56) Zgłoś naruszenie 36

    te wyniki są okupione ogromnym stresem dzieci i rodziców, pytam po co? tylko dla rankingów...za mało żeby przechodzić taki stres parcia na wyniki, jestem przeciwna porównywaniom ..tyle w temacie, rankingi są złe nic nie wnoszą, każdy system jest inny pod każdym względem: kulturowo, ekonomicznie, itp

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • polonista(2019-12-03 17:47) Zgłoś naruszenie 613

    Istnieją trzy rodzaje prawdy; to jest ten trzeci rodzaj. Wyniki te świadczą wyłącznie o tym, że test PISA ma wartość śmieciową.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Staruszek(2019-12-03 17:43) Zgłoś naruszenie 42

    Zamiast dokończyć tamtą reformę to oni wszystko rozwalili i wrócili do starego wariantu szkolenia którego nawet Wielka Brytania nie uznawała!!Pamiętam jak tłumaczyli że będą uznawać polskie wykształcenie dopiero u absolwentów Gimnazjów!!Dopóki będą uczniowie z 8 klas z Polski nie będą uznawali w Wielkiej Brytanii ich wykształcenia.To mówiła jakaś minister UK.Naprawdę to miał być świetny system szkolenia chociaż wymyślony przez komunistów!!!Reforma miała wejść od 1980 r!!Wprowadzono ją dopiero w latach 90.W 1977 roku pisałem na ten temat pracę maturalną z propedeutyki!!Temat mi dopasował bo chciałem się dowiedzieć do jakiej szkoły będą chodzić moje dzieci!!Dzieci wszystkie lekcje mieli odrabiać w szkole.W razie czego miała być pomoc.Wszystkie książki,przyrządy i zeszyty miały być w szkole.To miał być koniec noszenia tornistrów do szkoły!!!Do domu dziecko miało przyjeżdżać żeby spędzić z rodzicami po pracy -czas .To miało być prawdziwe życie rodzinne.Niestety w latach 80 nie było by czym dowozić dzieci do gimnazjów!!O reszcie nie było nawet mowy.Gdy wprowadzono tą reformę każdy wie co się działo w Polsce.Rodzice składali się na remont,malowanie i inne rzeczy.Na nic nie było pieniędzy!!Gdy już gospodarka była silna i można było dokończyć reformę przyszli pajace z PiS i wszystko rozwalili żeby wrócić do czasów komuny!!!Najważniejsze wady 8 klasówek to produkcja matołów!!Jak ktoś się spodobał nauczycielom albo nauczycielka była rodziną to mógł 8 lat nie uczyć się i jechał na samych 5-tkach.Potem szedł do szkoły średniej i tam nauczyciele byli zdziwieni jak taki matoł skończył podstawówkę.W systemie z gimnazjum mamy co kilka lat sprawdziany i egzaminy na tym samym poziomie i jednakowe.Co 3 lata sprawdzany jest poziom wiedzy na egzaminach.Egzaminy są takie same w całej Polsce.Jeżeli nauczyciele będą kogoś traktować ulgowo to tylko mu zaszkodzą!!No a w 8 klasowych podstawówkach dopiero w 8 kasie się okaże czy wykształcono ucznia czy matoła!!!Wtedy na naukę od podstaw jest już za późno!!

    Odpowiedz
  • kazik(2019-12-03 13:51) Zgłoś naruszenie 132

    Macie "dobrą zmianę"

    Odpowiedz
  • nn(2019-12-03 11:50) Zgłoś naruszenie 194

    Wyborcy chcieli reformy aby dokopać nauczycielom. Nauczyciele byli przeciw ale prawie nikt ich nie wspierał. Często stawia się Finlandię na wzór, ale tam nauczyciel ma zupełnie inny status. Czemu jako wzór nie jest stawiana Francja czy Grecja? Polska w Wielkiej Brytanii za to była stawiana jako wzór. Była.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • cel reformy pis(2019-12-03 11:47) Zgłoś naruszenie 124

    Gorzej wykształceni , będą bardziej uzależnieni od 500+

    Odpowiedz
  • reforma pisich (2019-12-03 11:31) Zgłoś naruszenie 164

    Zaborcy niszczyli polską inteligencję , hitlerowski okupant zakazał nauczania , widać pisowi w tym temacie z nimi jest po drodze .

    Odpowiedz
  • paweł(2019-12-03 10:43) Zgłoś naruszenie 275

    To po co była ta ostatnia reforma? Żeby wrócić do wyników z 2000 roku?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz