statystyki

Resort chce poszerzyć listę wydawnictw

autor: Paulina Szewioła25.07.2019, 07:51
internet, hakerzy, bezpieczeństwo

Zgłoszenie może przesłać każde wydawnictwo. W tym celu należy wyznaczyć osobę, która je reprezentuje i która będzie technicznie odpowiadała za przesłanie zgłoszenia.źródło: ShutterStock

Podmioty naukowe, które nie znalazły się w wykazie wydawnictw publikujących recenzowane monografie, mogą do 15 września ubiegać się o umieszczenie na ministerialnej liście – poinformowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW).

Resort na początku tego roku opublikował pierwszą wersję nowego wykazu wydawnictw, w których publikacje są brane pod uwagę przy ocenie pracowniczej i ewaluacji poziomu prowadzonej przez uczelnię działalności naukowej. Za wyższą oceną szkoły idą większe pieniądze.

Do listy sporo zastrzeżeń mieli akademicy. Zwracali uwagę, że jest ona niekompletna, nierówna i dowartościowuje publikacje pisane po angielsku kosztem innych języków obcych.

Teraz ministerstwo zdecydowało się rozszerzyć listę, a podmioty, które nie znalazły się w spisie, będą mogły złożyć wnioski o dopisanie. Oceny podań dokona Komisja Ewaluacji Nauki (KEN).


Pozostało jeszcze 71% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane