statystyki

Resort chce poszerzyć listę wydawnictw

autor: Paulina Szewioła25.07.2019, 07:51
internet, hakerzy, bezpieczeństwo

Zgłoszenie może przesłać każde wydawnictwo. W tym celu należy wyznaczyć osobę, która je reprezentuje i która będzie technicznie odpowiadała za przesłanie zgłoszenia.źródło: ShutterStock

Podmioty naukowe, które nie znalazły się w wykazie wydawnictw publikujących recenzowane monografie, mogą do 15 września ubiegać się o umieszczenie na ministerialnej liście – poinformowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW).

Resort na początku tego roku opublikował pierwszą wersję nowego wykazu wydawnictw, w których publikacje są brane pod uwagę przy ocenie pracowniczej i ewaluacji poziomu prowadzonej przez uczelnię działalności naukowej. Za wyższą oceną szkoły idą większe pieniądze.

Do listy sporo zastrzeżeń mieli akademicy. Zwracali uwagę, że jest ona niekompletna, nierówna i dowartościowuje publikacje pisane po angielsku kosztem innych języków obcych.

Teraz ministerstwo zdecydowało się rozszerzyć listę, a podmioty, które nie znalazły się w spisie, będą mogły złożyć wnioski o dopisanie. Oceny podań dokona Komisja Ewaluacji Nauki (KEN).


Pozostało 71% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane