statystyki

Związkowcy są przeciwni łączeniu opolskich uczelni na siłę

autor: Paulina Szewioła09.05.2019, 20:00
Połączenie uczelni bez ich zgody nie pozwoli na uzyskanie oczekiwanych efektów konsolidacji – wskazuje Krajowa Sekcja Nauki NSZZ „Solidarność”.

Połączenie uczelni bez ich zgody nie pozwoli na uzyskanie oczekiwanych efektów konsolidacji – wskazuje Krajowa Sekcja Nauki NSZZ „Solidarność”.źródło: ShutterStock

Połączenie uczelni bez ich zgody nie pozwoli na uzyskanie oczekiwanych efektów konsolidacji – wskazuje Krajowa Sekcja Nauki NSZZ „Solidarność”.

To opinia do projektu rozporządzenia ministra nauki i szkolnictwa wyższego w sprawie włączenia Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu do Uniwersytetu Opolskiego. Ich połączenie jest możliwe za sprawą art. 35 ust. 5 ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. z 2018 r. poz. 1668 ze zm.). Zgodnie z tym przepisem włączenie publicznej uczelni zawodowej do państwowej uczelni akademickiej następuje w drodze rozporządzenia ministra.

Problem w tym, że obydwie placówki nie dogadały się w sprawie połączenia. Szkoła zawodowa stwierdziła, że istnieją zbyt duże rozbieżności między jej wizją a pomysłem UO na jej dalsze losy w strukturze uniwersytetu.


Pozostało jeszcze 48% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane