Szkoły rezygnują z wycieczek, lekcji w muzeach i obiadów. Protest odbija się na biznesie

autor: Patrycjo Otto25.04.2019, 07:44; Aktualizacja: 25.04.2019, 07:51
Jeśli potwierdzi się czarny scenariusz i nauczyciele zaczną rezygnować z wycieczek, to stracą również biura podróży specjalizujące się w wyjazdach szkolnych.

Jeśli potwierdzi się czarny scenariusz i nauczyciele zaczną rezygnować z wycieczek, to stracą również biura podróży specjalizujące się w wyjazdach szkolnych.źródło: PAP
autor zdjęcia: Rafał Guz

Z powodu strajku szkoły rezygnują z wycieczek, lekcji w muzeach i nie zamawiają posiłków.

Rodzice mogą stracić zaliczki wpłacone na zielone szkoły. – Wychowawca wciąż nie deklaruje, czy po majówce protest zostanie zawieszony – mówi mama ucznia jednej z warszawskich podstawówek. I liczy się z tym, że nie odzyska 500 zł.

Jeśli potwierdzi się czarny scenariusz i nauczyciele zaczną rezygnować z wycieczek, to stracą również biura podróży specjalizujące się w wyjazdach szkolnych. – Jak na razie wszystkie imprezy realizujemy. Te zaplanowane na kwiecień zostały opłacone w 100 proc. Z naszych rozmów z nauczycielami wynika, że są tego świadomi i nie chcą narażać rodziców na straty. Obawiają się też roszczeń z ich strony – wyjaśnia przedstawiciel Polonia Travel. Dodaje jednak, że z każdym dniem przybywa telefonów w sprawie możliwości przełożenia wycieczek majowych, które zostały zaliczkowane. – Owszem, można je odłożyć, ale najwcześniej na jesień. Nie wszystkim to pasuje – dodaje.

Zapytania o zmianę terminu imprezy napływają też do innych biur, m.in. do Index Polska czy Ośrodka Rozwoju Turystyki i Rekreacji. – Rezygnacja bez konsekwencji finansowych nie wchodzi w grę. Jako organizator ponieśliśmy wydatki w związku z zaplanowaną przez placówkę imprezą – mówi Eugenia Krzystała z Index Polska.


Pozostało jeszcze 70% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (23)

  • belfer do czerwca(2019-04-25 15:18) Zgłoś naruszenie 703

    O wycieczkach zapomnijcie drodzy rodzice, pracujemy 18 godzin w tygodniu.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • zzzzz(2019-04-25 16:51) Zgłoś naruszenie 637

    Jako że za nadgodziny na wycieczkach i nocki mi nie płacą, wycieczki będą tylko w godzinach pracy (czyli maks. do 16.00). Oczywiście tylko wtedy jeżeli wycieczkę zorganizują rodzice - nie mam zamiaru dzwonić z mojej komórki, drukować oferty turystycznej na mojej drukarce, kserować itp. i jeszcze słyszeć narzekania wiecznie niezadowolonych uczniów i rodziców. Jak sobie sami zorganizują to może będą zadowoleni. Natomiast ja wrócę do domu po pracy o 16.00 i zajmę się moją rodziną.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Iwanka(2019-04-26 17:59) Zgłoś naruszenie 435

    Ja też wchodzę w strajk włoski. Pracuję 18 godzin i wracam do swojego syna. Na wywiadówki umawiam się o 14 .0 z rodzicami. Koniec z dyskotekami, nocowankami, wieczorami filmowymi, wyjazdami do kin, teatrów , na zabawy i fikańce, dni otwarte, apele i imprezy, pokazy i występy Od zabaw i wyjazdów są rodzice. Nauczyciel ma nauczać. Wreszcie odżyję i poleżę w domu z książką w ręku. I nie chcę czekoladek i kwiatków na zakończenie roku. I tak rodzice powiedzą, że pazerni dostają tony czekoladek. Stop. Nie odbieram telefonów od rodziców po 16 .0

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ******** n-ciel(2019-04-28 00:20) Zgłoś naruszenie 391

    Od poniedziałku 29 kwietnia 2019 roku zero rozmów przez telefon z klientami (opiekunami prawnymi moich uczniów) wszak nie zostałem wyposażony w tel. służbowy. Żadnego podwożenia moim prywatnym samochodem klienteli na różne konkursy w lokalizacjach innych niż moja szkoła - chcecie jechać, to niech UM w Przemyślu udostępni służbowy pojazd. Konsultacje comiesięczne nie w godzinach 17-18 by wielce szanowny rodzic mógł łaskawie po swojej pracy zaszczycić mnie swą wizytą - teraz konsultacje do 15.00 i mam wyje...e, że to są wasze godziny pracy - chcesz się konsultować z nauczycielem, urwij się z pracy. Żadnych drukowanych testów - od poniedziałku uczniowie przepisują zadania na sprawdzianach z tablicy wszak nie zostałem wyposażony w komputer i drukarkę służbową a sprzęt w sekretariacie jest permanentnie zajęty przez sekretarkę a na prywatnym nawet JEDNEJ LITERY w celach służbowych nie napiszę. Zapomnijcie o nocach filmowych na terenie szkoły - od poniedziałku mama z tatą niech wam takowe organizuje, mi za pracę nocami nie płacą. Wycieczka może będzie a może nie, ale jeśli już do takowej dojdzie to tylko w godzinach 7.00 - 15.00 i ani minuty dłużej. Od poniedziałku zaczynam stawiać oceny, ale jedynie "bdb", żadnych innych i wyłącznie w kategorii "aktywność na zajęciach" i jakiś najprostszy z prostych sprawdzian. Na koniec roku będą tylko piątki i ewentualnie szóstki dla tych wybitnych. W dniu 3 maja ze sztandarem do katedry pójdzie sobie sam dyrektor z uczniami (no chyba, że zawezwie sobie sukienkowych do pomocy). Chyba, że zaoferuje mi godziwą zapłatę za ten dzień wedle stawki świątecznej i służbowy transport. Za chwilę, razem z innymi członkami rady pedagogicznej powiadomimy na piśmie Państwową Inspekcję Pracy o łamaniu prawa pracy na terenie naszej szkoły w odniesieniu do rażąco małej powierzchni pokoju nauczycielskiego w przeliczeniu na liczbę nauczycieli zatrudnionych w placówce. Kończymy też z przymykaniem oka na permanentną absencję katechetów na posiedzeniach rad pedagogicznych i późniejsze fałszowanie, za zgodą dyrekcji, list obecności. Amen

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Welnar(2019-04-26 18:15) Zgłoś naruszenie 3710

    We mnie coś pękło. Od poniedziałku wykonuję minimum obowiązków. Rodzice, to wy jesteście od wychowania swojego dziecka. Do tej pory wrzucaliscie nam "produkt " o 7 .30, a odbieraliscie zaopiekowany, nakarmiony , wybawiony i wyuczony" produkt" o 17.30. Nauczyciel ma nauczyć i o to zadbam. O resztę zadbajcie sami, macie na to swoje pińset.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • to rząd powinien dawno temu znieść stołówki,(2019-04-25 08:21) Zgłoś naruszenie 1845

    kramiki i inne cuda w godzinach lekcyjnych.Nauczyciele mają uczyć a nie nażerać się na pół darmo i rozrywkować..

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • sprawdzić wszystkie stołówki w szkołach....(2019-04-25 08:47) Zgłoś naruszenie 1239

    tam dopiero jest eldorado,kosztem dzieci i opieki społecznej.

    Odpowiedz
  • 123(2019-04-27 15:54) Zgłoś naruszenie 815

    Welner - brak mi słów jesteś imbecylem - ty nawet nie jesteś ,, produktem" jesteś pozostałością po spermie tatusia

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kij ma dwa końce(2019-05-01 07:00) Zgłoś naruszenie 413

    Gorzej jak dzieci i młodzież zrezygnują z takich nauczycieli.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Komu zaszkodzicie - dzieciom i młodzieży ???(2019-05-01 07:25) Zgłoś naruszenie 415

    Straciliście (ZNP itp) ich szacunek, miłość uczniowską i okazaliście się zwykłym politycznym zapleczem post-komunistów , którzy ten ogień podsycają.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz