Matury odbędą się w całym kraju. Premier znowelizuje prawo oświatowe, a Senat zwoła dodatkowe posiedzenie

24.04.2019, 09:18; Aktualizacja: 24.04.2019, 10:02
Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawieckiźródło: PAP
autor zdjęcia: Leszek Szymański

Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o przedłożeniu na środowej Radzie Ministrów specjalnego projektu nowelizacji prawa oświatowego, który pozwoli na to, aby wszystkie matury odbyły się, a wszyscy maturzyści przystąpili do egzaminów - powiedział szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (20)

  • zakodowane,pokomunistyczne zrzeszenie same sobie(2019-04-24 10:37) Zgłoś naruszenie 1821

    winne.Nauczyciel jest państwowym urzędnikiem z podpisaną umową o intelektualnym zachowaniu wobec uczniów.To co wyprawiają obala ich intelekt oraz świadczy o kulturze.Tacy nie powinni być,przykładem dla uczniów.Stracili zaufanie oraz godność wykonywanego zawodu.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Raf(2019-04-24 11:43) Zgłoś naruszenie 1718

    Zwiększone pensum = mniej etatów = wyższa płaca dla nauczycieli. Dlaczego strajkujący, którzy czują się urażeni zaproponowaną przez rząd podwyżką nie składają wypowiedzeń swoich umów o pracę, tylko starają się szantażować społeczeństwo?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • zaniepokojeni losem Polski(2019-04-24 13:14) Zgłoś naruszenie 84

    Nawet jesli dzieci zostana dopuszczone do matury to kto bedzie je egzaminowal czy klecha i katechetki? z francuskiego i historii też? A fizyka czy matematyka? Chyba, że znają się na wszystkim i mają wszelkie kwalifikacje...

    Odpowiedz
  • Zabawa nauczycielami(2019-04-24 13:27) Zgłoś naruszenie 74

    Okrągły stół to symbol zdrady narodowej. Prezes już raz siedział przy okrągłym stole. I teraz ma srebrną i srebrniki. Okradly stół na Narodowym, a na kolanie zmieniają szybko prawo oświatowe. Co jeszcze pozmieniają tak na szybko i po cichu w tym prawie oświatowym. Dyrektor zyska więcej uprawnień, a straci nauczyciel. Czyje dziecko z rządu zdaje maturę, a ma problem z nauką?

    Odpowiedz
  • Taczer(2019-04-24 14:09) Zgłoś naruszenie 52

    Kolejny krok, z braku egzaminatorów maturalnych - po maturce dla każdego chętnego. Ostatni, z braku nauczycieli - znosimy obowiązek szkolny, a co! Problem solved.

    Odpowiedz
  • guciooo(2019-04-24 16:24) Zgłoś naruszenie 52

    broniarz powiedział że znowu rząd pis oszukał polski naród wraz z nauczycielami i maturzystami my rodzice na pewno tego nie zapomnimy pisowi

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • kuciak(2019-04-24 19:54) Zgłoś naruszenie 28

    Całym sercem wspieram rząd. Za nic w świecie nie można ustąpić Broniarzowi. To co robi z nauczycielami to jest terror. I wszystko kosztem uczniów. Jak tak można???

    Odpowiedz
  • ucho prezesa(2019-04-25 06:53) Zgłoś naruszenie 00

    Kolejny raz nauczyciele zaczynający pracę w latach 90 tych zostaną oszukani przez władzę - drugi raz wcześniejsza emerytura ucieknie... czyli pani Zalewska rocznik 65 zalapie sie na wczesniejsza emeryture i dostanie wysokie odprawy emerytarne wypracowane w ministerstwie

    Odpowiedz
  • pytanie(2019-04-25 07:23) Zgłoś naruszenie 00

    matura jest sprawdzana przez niezaleznych ekspertow. kto z rzadu ma dziecko ktore w tym roku zdaje mature a chodzilo do szkoly prywatnej i mialo problemy z nauką za ktora tatus placil?

    Odpowiedz
  • coz(2019-04-25 06:18) Zgłoś naruszenie 00

    Przywrócenie na rok lub dwa wcześniejszej emerytury po 30 latach pracy to kolejna nagroda dla pani Zalewskiej rok urodzenia 1965. Po tym jak odejdzie na emeryturę karta znów zostanie zmieniona i wydłużone lata pracy do 67- 70. To nie jest folwark zwierzęcy, ale polityczna prywata. Po 3 latach reformy rzad chce zmiany oswiaty czyli strajk sluzy wladzy a winna klapie reformy dostanie nagrode.

    Odpowiedz
  • Kuba.(2019-04-25 11:37) Zgłoś naruszenie 00

    I doczekaliśmy znowu wielkiego bałaganu , żeby nie powiedzieć dosadniej i będzie się ten bajzel ciągnął , jeszcze przez następne ,lata ,a to dla tego że w 1990 roku nikt nie myślał poważnie o gospodarce , i prawie , tylko hieny dorwały się do władzy i tak to trwa i będzie trwać przez następne lata , tej głupiej polityki gospodarczo ekonomiczniej , niszczącej nasz kraj .

    Odpowiedz